Co zabrać na wycieczkę do Cork?

Tagi , , ,

Cork to jedno z największych miast Irlandii. Przez wzgląd na swój historyczny charakter oraz duży zasób atrakcji, jest to miejsce wyjątkowo często odwiedzane przez turystów. Jak przygotować się do wyjazdu? Co zabrać na wycieczkę do Cork? Oto kilka cennych porad, które zwiększą Twój komfort podczas wyjazdu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie leży Cork i dlaczego warto odwiedzić to miasto?

Zanim przejdziemy do kwestii przygotowań do wyjazdu, warto wspomnieć w kilku słowach o historii miasta Cork i atrakcjach, jakie miejscowość oferuje przyjezdnym. Cork jest drugim pod względem wielkości ośrodkiem miejskim w Irlandii. Jego historia sięga czasów prehistorycznych, jednak rzeczywisty rozwój tego regionu nastąpił dopiero w XII wieku. To właśnie dzięki tak długiej, bogatej historii, Cork oferuje turystom tak wiele atrakcji. Zaliczamy do nich przede wszystkim zabytkowe budowle, takie jak wieża Red Abbey, czy wieża kościelna Shandon, wyposażona w historyczne dzwony oraz charakterystyczną postać łososia, umieszczoną na szczycie owej wieży. Często wybieraną atrakcją jest zwiedzanie miejskiego więzienia, a miejscem odpoczynku od miejskiego zgiełku może stać się pełny zieleni Park Fitzgeralda. Cork to także ogromna ilość wydarzeń kulturalnych oraz bogate zaplecze gastronomiczne, pełne pysznych potraw z całego świata.

Jak przygotować się do wyjazdu do Cork?

Zanim wybierzemy się na wycieczkę do Cork, warto zaopatrzyć się w dobry przewodnik turystyczny lub we własnym zakresie, w oparciu o źródła internetowe, opracować plan podróży. Jak wspominaliśmy w poprzednim akapicie, irlandzkie miasteczko oferuje duży wybór atrakcji. Warto jednak z wyprzedzeniem zarezerwować odpowiednie miejsce noclegowe. Jakkolwiek w Cork nie brakuje hoteli, czy mieszkań do wynajęcia, miasto cieszy się sporym zainteresowaniem, a przez wzgląd na dużą liczbę studentów, spora część noclegów jest zajęta w trakcie roku akademickiego.

Zaletą jest za to fakt, że ceny wynajmu są naprawdę rozsądne, a szeroki wybór ofert sprawia, że każdy z łatwością odnajdzie propozycję dla siebie. Przed wylotem do Cork warto również zaplanować kwestie logistyczne. Jak będziesz przemieszczać się na miejscu? Stosunkowo najlepszym rozwiązaniem wydaje się wypożyczenie samochodu. Na terenie miasta funkcjonuje wiele wypożyczalni, dlatego we „własne” cztery kółka możemy zaopatrzyć się już na lotnisku. Poruszanie się po Cork nie powinno stanowić problemu, podobnie jak parkowanie, ponieważ w całym regionie dostępna jest spora ilość miejsc parkingowych. Należy jednak pamiętać, że w Irlandii funkcjonuje ruch lewostronny, a zatem jeździmy „pod prąd”!

Co zabrać na wycieczkę do Cork?

Kwestia wyboru przedmiotów, które zabierzemy ze sobą w podróż, jest zawsze indywidualnym wyborem podróżujących. Ze swojej strony zawsze polecamy zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, które mogą przydać się w przypadku gorszej pogody. Cork to miasto pełne atrakcji, które tętni życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. Trudno więc w jasny sposób określić, co warto zabrać ze sobą na wycieczkę. Mnogość sklepów, restauracji i innych interesujących lokali jest jednak gwarancją, że wszystko, czego będzie nam brakować w trakcie wycieczki, z łatwością zakupimy na miejscu.

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule akapitu, sformułowaliśmy jednak krótką listę absolutnych „must have”, które należy zabrać ze sobą:

  • dokument tożsamości – będzie konieczny zarówno podczas lotu, jak i w przypadku chęci wypożyczenia samochodu,
  • karta płatnicza – nie musimy zabierać ze sobą gotówki, gdyż w praktycznie każdym miejscu zapłacimy kartą,
  • ciepłe ubrania na wypadek gorszej pogody – może przydać się też parasol,
  • wygodne obuwie – z pewnością docenimy je podczas pieszych wędrówek w regionie Cork,
  • dobry humor – to coś, co przyda się w każdej podróży!

Co zabrać do Cork i jak się do niej przygotować? – podsumowanie.

Cork to piękny region, który oferuje przyjezdnym mnóstwo różnorakich atrakcji. Z jednej strony jest to miasto z bogatą historią, pełne zabytków i miejskich legend, które warto poznać. Natomiast z drugiej strony Cork to także tętniący życiem ośrodek miejski, pełny ludzi, restauracji, sklepów, czy wszelkiego rodzaju lokalów usługowych. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań i preferencji podróżniczych. Warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do wyjazdu. Zanim wybierzemy się w podróż, dobrze jest opracować plan wycieczki, zarezerwować nocleg, czy skrupulatnie rozważyć kwestię transportu na miejscu, w Irlandii. Przez wzgląd na bliskość wybrzeża zalecamy też zaopatrzenie się w ciepłe ubrania, opcjonalnie także parasol. Być może wcale się nie przydadzą, jednak w razie gorszej pogody unikniemy przemoknięcia, czy nawet przeziębienia.

Poprzedni

Wiosna w Cork – czy warto się wybrać?

Ballycotton Cliff Walk: pełen uroku szlak wędrowny koło Cork

Następny

Dodaj komentarz