Ceny w Birmingham i koszty życia

Tagi , , , ,

Birmingham to jedno z największych i najdynamiczniej rozwijających się miast w Anglii. Na co dzień Birmingham zamieszkiwane jest przez ponad 1,1 miliona mieszkańców. Jest to metropolia obfitująca w wiele atrakcji – zarówno typowo komercyjnych, ale także historycznych i kulturowych. Jeśli więc planujesz zostać w Birmingham na nieco dłuższy czas, wówczas powinieneś poznać szacunkowe koszty utrzymania i życia w tym mieście!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jaka jest waluta w Birmingham?

W Birmingham, podobnie jak na terenie całej Anglii, obowiązuje jedna waluta, którą jest funt szterling. Jednocześnie jego przelicznik do polskiego złotego jest dość niekorzystny. Obecnie 1 funt to aż 5,38 złotego. To z kolei sprawia, że koszty życia i utrzymania w Birmingham mogą być znacznie wyższe niż w Polsce.

Ceny w Birmingham – ile kosztują noclegi?

Ceny noclegów w Birmingham są wyjątkowo zróżnicowane. W dużej mierze, zależą one od standardu danego obiektu, jego lokalizacji, a także sezonu, w którym zdecydujesz się go zarezerwować. Szacunkowo, średni koszt zakwaterowania w Birmingham na jedną noc to koszt około 258 złotych. W przybliżeniu, ceny noclegów w różnych obiektach przedstawiają się następująco:

 • za hostel w Birmingham zapłacisz około 30-40 złotych za noc;
 • za pobyt w pensjonacie w Birmingham zapłacisz około 70-90 złotych za noc;
 • za noc spędzoną w hotelu jednogwiazdkowym będziesz musiał zapłacić od 130 złotych w górę;
 • za pobyt w hotelu dwugwiazdkowym zapłacisz od 180 złotych w górę;
 • za hotel trzygwiazdkowy zapłacisz około 240 złotych w górę;
 • za hotel czterogwiazdkowy lub butikowy będziesz musiał zapłacić już od 320 złotych lub nawet i więcej.

Pamiętaj, że cena noclegu jest mocno uzależniona od jego lokalizacji. Hotele i pensjonaty blisko ścisłego centrum Birmingham zwykle są znacznie droższe od tych, które znajdują się na obrzeżach. Co więcej, ceny noclegów w Birmingham wzrastają tuż przed sezonem turystycznym. Jeśli więc zdecydujesz się je zarezerwować ze znacznie większym wyprzedzeniem, istnieje spora szansa, ze będziesz mógł na tym wiele zaoszczędzić.

Birmingham – ceny jedzenia i ceny w restauracjach

Będąc w Birmingham z pewnością nie odmówisz sobie wizyty w restauracji. Ceny posiłków są dość zróżnicowane i zależą głównie od tego, w jakim standardzie prowadzona jest restauracja i jakie posiłki oferuje. Dla przykładu można powiedzieć, że:

 • za posiłek w restauracji azjatyckiej zapłacisz około 156 złotych;
 • za posiłek w restauracji włoskiej zapłacisz około 178 złotych;
 • za posiłek w restauracji francuskiej zapłacisz około 143 złote;
 • za posiłek w restauracji stricte japońskiej zapłacisz około 165 złotych;
 • za posiłek w restauracji meksykańskiej zapłacisz około 109 złotych.

Za obiad w typie fast-food zapłacisz już tylko 42 złote, z kolei za posiłek w lokalnym pubie zapłacisz około 70 złotych. Jeśli jednak wybierzesz się na zakupy, wówczas za poszczególne produkty spożywcze zapłacisz:

 • 5,30 złotych za litr mleka;
 • 5,30 złotych za bochenek świeżego, białego chleba;
 • 10 złotych za 10 sztuk jajek;
 • 33 złote za 0,5 kilograma lokalnego sera żółtego;
 • 5,30 złotych za litr wody niegazowanej w butelce;
 • 6,20 złotych za kilogram ziemniaków;
 • 41 złotych za wołowinę lub wieprzowinę.

Jak więc widzisz, ceny produktów spożywczych w Birmingham są znacznie wyższe niż w Polsce.

Ceny w Birmingham – ile kosztuje transport?

w Birmingham możesz korzystać z transportu publicznego – szybkiej kolei miejskiej, autobusów, metra oraz taksówek. Pojedynczy bilet na komunikację miejską kosztuje około 13 złotych. Z kolei karnet miesięczny na transport publiczny to koszt około 296 złotych. W przypadku taksówek cena w dużej mierze zależy od konkretnej korporacji, a także od docelowego miejsca podróży. Zwykle rozpoczęcie kursu w normalnej taryfie to koszt 12 złotych. Każdy przejechany kilometr to 6 złotych, a godzina oczekiwania to wydatek 84 złotych.

Ile kosztuje paliwo w Birmingham?

Ceny paliwa w Birmingham nieznacznie się od siebie różnią, w zależności od konkretnej stacji benzynowej. Za litr benzyny będziesz musiał zapłacić około 8,50 złotych. Z kolei za litr oleju napędowego zapłacisz już 9,20 – 10 złotych. Najtańszy jest gaz, za którego litr zapłacisz 6,20 złotych.

Ile kosztuje piwo Birmingham?

Za piwko importowane, kupione w sklepie zapłacisz około 8,60 złotych za butelkę. Z kolei za tę samą butelkę piwa lokalnego zapłacisz już około 8,80 złotych. W przypadku restauracji, za kufel piwa beczkowanego zapłacisz nawet 22 złote, podobnie jak za piwo importowane w butelce.

Ceny mieszkań w Birmingham

Apartament z jedną sypialnią, poza centrum Birmingham to wydatek około 3,4 tysięcy złotych. Ten sam apartament w centrum będzie Cię już kosztował 4,2 tysiące złotych. Z kolei jeśli interesuje Cię apartament trzypokojowy, to poza centrum miasta zapłacisz za niego około 5,9 tysiąca, a w ścisłym centrum miasta, ten sam apartamen może Cię już kosztować około 9,2 tysiące złotych. Pamiętaj, że dodatkowy tysiąc złotych przeznaczysz także na opłaty za media jak np. prąd, ogrzewanie, woda, a także wywóz śmieci.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Wzdłuż Wielkiej Brytanii – trasa Land’s End do John o’Groats

Zwiedzanie Tower Bridge w Londynie, bilety, ciekawostki, historia

Następny

Dodaj komentarz