ZOO w Dublinie – atrakcje, zwiedzanie, bilety, co warto wiedzieć

Tagi , , , ,

Dublin to stolica i największe miasto Irlandii. Na co dzień mieszka tam ponad pół miliona osób. Dublin coraz częściej przyciąga turystów – zarówno w pojedynkę, ale także i całe rodziny z dziećmi. Nie da się bowiem ukryć, że w mieście aż roi się od zabytków i atrakcji zarówno dla najstarszych jak i dla najmłodszych. Jedną z nich jest z całą pewnością ZOO w Dublinie. Gdzie się ono znajduje i jakie atrakcje tam na Ciebie czekają?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się ZOO w Dublinie?

ZOO zajmuje cześć Phoenix Parku, który znajduje się na obrzeżach miasta. Dokładniej mówiąc, ZOO w Dublinie znajduje się przy North Road. Mimo tego, że ZOO jest oddalone od ścisłego centrum miasta, to jednak dojazd do niego jest wyjątkowo prosty.

Jak dojechać?

Dojazd do ZOO nie jest problematyczny. Najprostszym i jednocześnie najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z taksówki, aczkolwiek przygotuj się na to, że będzie to dość kosztowne. Z centrum Dublina możesz także dojechać do ZOO samochodem. Odległość to jedynie 4,5 kilometra, a sam przejazd nie powinien zająć Ci więcej niż około 15 minut. Z centrum poruszaj się na wschód drogą oznaczoną jako R101. Z drugiej strony możesz także zdecydować się na podróż komunikacją miejską. Ze ścisłego centrum miasta do ZOO odjeżdżają autobusy oznaczone numerami: 46A, 26, 60, 145, C1, C2 oraz C2. Cały przejazd nie zajmuje więcej niż około 25 minut. Większość autobusów zatrzymuje się na przystanku nieopodal samego wejścia do ZOO.

Historia i ciekawostki

ZOO powstało w 1831 roku. Co ciekawe, zostało ono założone jako prywatny ośrodek przeznaczony do rekonwalescencji i rehabilitacji zwierząt. Jednak już 9 lat później, ZOO w Londynie zdecydowało się przekazać kilka rzadkich gatunków zwierząt i ptaków pod opiekę placówki. Z roku na rok placówka stale się rozwijała i przyjmowała pod opiekę nowych lokatorów. Obecnie na 28 hektarach powierzchni żyje w naturalnym środowisku wiele gatunków zwierząt, nawet tych, które zagrożone są wyginięciem. Zgodnie ze statystykami, ZOO w Dublinie odwiedzane jest przez ponad milion osób rocznie.

Zwiedzanie ZOO w Dublinie, co warto zobaczyć, atrakcje

Zwiedzając ZOO w Dublinie będziesz miał okazję zapoznać się z ponad 400 gatunkami zwierząt i ptaków. Jednocześnie w ZOO w Dublinie zorganizowane jest także centrum edukacyjne. Bardzo często więc możesz uczestniczyć w wystawach, pokazach, a także w całym szeregu innych eventów, które pozwolą Ci jeszcze lepiej zapoznać się z poszczególnymi gatunkami oraz ich naturalnym środowiskiem. Zwiedzając ZOO w Dublinie możesz także zdecydować sie na wynajęcie wirtualnego przewodnika, dla jeszcze lepszych wrażeń.

Dlaczego warto odwiedzić ZOO w Dublinie?

ZOO w Dublinie to przede wszystkim jedna z największych atrakcji w mieście. Niezależnie od tego, czy zwiedzasz je w pojedynkę czy może razem z rodziną, spotkanie z rzadkimi gatunkami zwierząt będzie niesamowitym przeżyciem. Jest to także miejsce w którym możesz odpocząć i poświęcić czas na edukację. Takiej wizyty z pewnością nie będziesz żałować.

Godziny otwarcia

ZOO w Dublinie możesz odwiedzić przez 7 dni w tygodniu czyli od poniedziałku do niedzieli. Jest ono czynne w stałych godzinach. Zwierzęta wraz z opiekunami zapraszają w odwiedziny każdego dnia od godziny 9:30 do 16:30. Pamiętaj, że w ZOO w Dublinie obowiązują reguły dla turystów, których musisz przestrzegać.

Bilety

Wejściówki do ZOO w Dublinie są dość zróżnicowane pod względem ceny, w zależności od tego, w jaki sposób zdecydujesz się zakupić bilet. Jako osoba dorosła, kupująca bilet na miejscu zapłacisz 22,5 euro. Z kolei jeśli kupisz bilet online z dwudniowym wyprzedzeniem, to zapłacisz za niego jedynie 19 euro. Dzieci powyżej 3 roku życia z bilet wstępu zapłacą za bilet 17 euro – kupowany na miejscu lub 14 euro – kupowany przez stronę Internetową z dwudniowym wyprzedzeniem. Rodzice z dziećmi poniżej 3 roku życia płacą jedynie za bilety dla siebie. Maluchy w tym wieku mogą cieszyć się z całkowicie darmowego wstępu.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

The Lowry: Centrum sztuki i kultury w sercu Manchesteru

Imperial War Museum North (IWM) w Manchesterze, zwiedzanie i bilety

Następny

Dodaj komentarz