Zima w Belfaście, jaka pogoda i temperatura, co robić?

Tagi , , ,

Belfast to prawdopodobnie jedno z najciekawszych, a jednocześnie najmniej odkrytych miast w Europie. Charakteryzuje się nie tylko niezwykle ciekawą i często bardzo dramatyczną historią, lecz również bogactwem kultury, a także oczywiście fenomenalnym życiem nocnym. Nic więc dziwnego, że osoby szukające ciekawych miejsc do odwiedzenia coraz częściej kierują swój wzrok właśnie na stolicę Irlandii Północnej. Wiedzieć jednak musimy, że przed rozpoczęciem planowania pobytu w tym mieście koniecznie musimy wybrać odpowiednią porę roku, podczas której odbędzie się nasza wizyta. Szczególnie trudna jest oczywiście zima w Belfaście. Trzeba jednak wiedzieć, że nawet mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych można o tej porze roku świetnie spędzić czas w Belfaście.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Belfast pogoda listopad

Nie da się ukryć, że listopad to początek zmian pogodowych, które oznaczają znaczne ochłodzenie i pogorszenie się warunków atmosferycznych. To właśnie od tego miesiąca mamy do czynienia z tzw. chłodną porą roku, która będzie trwała aż do marca. Nie oznacza to jednak, że odwiedzenie Belfastu w listopadzie będzie złym pomysłem. Wręcz przeciwnie, niskie temperatury i ryzyko opadów deszczu sprawiają, że taki wyjazd znacznie tanieje. Nic więc dziwnego, że to właśnie wtedy spora część turystów decyduje się na zwiedzenie tego przepięknego miasta.

Jeśli nasz pobyt w stolicy Irlandii Północnej zaplanujemy na listopad, najlepszym miejscem do odwiedzenia będzie Zamek w Belfaście. Z jakiego powodu powinno się go zobaczyć właśnie w tym miesiącu? Wiedzieć musimy, że otaczają go przepiękne ogrody, które w czasie jesieni prezentują się wprost oszałamiająco. Pięknie zaprojektowane alejki, fontanny oraz liczne krzewy stwarzają niezwykłą atmosferę. Rzecz jasna sam budynek dzięki swoje monumentalnej konstrukcji, a także przepięknym wyglądzie stał się już niemal wizytówką Belfastu.

Zima w Belfaście grudzień

Grudzień to stopniowe pogarszanie się pogody, spadek temperatury i wzrost opadów. Średnia temperatura w tym miesiącu to około 3 stopnie Celsjusza, co nie nastraja do długich spacerów po mieście. Nic więc dziwnego, że to właśnie od tego miesiąca rośnie zainteresowanie wśród turystów różnego rodzaju muzeami. A jeśli szukamy w Belfaście naprawdę wyjątkowego muzeum, to bez wątpienia będzie to obiekt poświęcony Titanicowi. Nie ma chyba na świecie osoby, która nie słyszałaby o tragicznej historii Titanica, który podczas swojej dziewiczej podróży zatonął po zderzeniu z górą lodową. Mało kto jednak wie, że ten statek został wykonany właśnie w Belfaście w stoczni Harland and Wolff. Aby upamiętnić tę tragiczną historię, lecz również oddać cześć kunsztowi inżynierów, którzy zbudowali ten niezwykły statek, powstało poświęcone mu muzeum. Fantastyczne miejsce, które powinien odwiedzić każdy turysta spędzający urlop w Belfaście.

Belfast pogoda styczeń

Styczeń uważany jest za najgorszy pod względem pogodowym miesiąc w Belfaście. To właśnie wtedy odnotowuje się najniższe temperatury, a aura zupełnie nie sprzyja spacerom i zwiedzaniu. Oczywiście to właśnie w styczniu notuje się najmniejszą liczbę turystów, co przekłada się na najniższe ceny. Nic więc dziwnego, że mimo wszystko nie brakuje amatorów turystyki także w styczniu. Chcąc uciec od nieprzyjemnej pogody, powinniśmy schronić się w naprawdę niezwykłym miejscu, czyli Muzeum Ulster. Poświęcone jest ono nie tylko okolicznej faunie i florze, lecz oprócz tego wśród eksponatów znajdziemy ogromne ilości starożytnych artefaktów w tym nawet mumie pochodzącą Takabuti.

Zima w Belfaście – pogoda luty

Luty to miesiąc, gdy pogoda w Belfaście stopniowo zaczyna się poprawiać. W sprzyjających momentach temperatura może sięgnąć nawet około 10 stopni Celsjusza, lecz zwykle oscyluje w okolicach 5 stopni Celsjusza. Największą zmianą pogodową jest jednak wyraźne zmniejszenie się intensywności opadów, co sprzyja pieszym wędrówkom po mieście. Przemierzając Belfast, powinniśmy zwrócić uwagę na niezwykle atrakcyjne murale, które zdobią liczne mury tego miasta, lecz spotkać je można także na płotach, a nawet pojazdach użyteczności publicznej. Belfast słynie z kultury ulicznej, która przybrała na sile po zażegnaniu największych walk toczących się w mieście.

Belfast pogoda w marcu

Zdecydowanie najlepszym miesiącem na odwiedzenie Belfastu w porze chłodnej jest marzec. To właśnie wtedy poczuć już można w powietrzu wyraźny zapach wiosny, a zwiedzanie nabiera zupełnie innego wyrazu. Jeśli zawitamy do tego miasta właśnie w tym miesiącu, powinniśmy odwiedzić Crumlin Road Gaol. Jest to dawne więzienie, które często nazywane było europejskim Alcatraz. Dziś jest to muzeum, które robi naprawdę piorunujące wrażenie.

Poprzedni

Wynajęcie Samochodu w Belfaście – Praktyczne Porady

Dlaczego warto jechać do Belfastu?

Następny

Dodaj komentarz