Wynajęcie samochodu w Bradford – co warto wiedzieć?

Tagi , , ,

Bradford to jedna z miejscowości, którą można znaleźć na terenie Wielkiej Brytanii. Można je wielkością porównać do Poznania – w szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę liczbę mieszkańców, która jest tam zdecydowanie wyższa niż w stolicy Wielkopolski. Należy nadmienić, że Bradford leży w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego. Nie ma się więc co dziwić temu, że to właśnie tu można spotkać wielu turystów. Te osoby, które chcąc poruszać się samochodem po drogach, muszą w pierwszej kolejności poznać obowiązujące tu przepisy.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wynajęcie samochodu w Bradford – O czym nie można zapomnieć?

Jedna z najważniejszych zasad, to poruszanie się po lewej stronie, jeżeli chodzi o jazdę samochodem. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ jest ona odwrotna do tego, co obowiązuje w Polsce. Turyści, którzy nie są przyzwyczajeni do tego, mogą się często pogubić przez co można łatwo doprowadzić do kolizji.

Należy także pamiętać o tym, że maksymalny poziom alkoholu we krwi wynosi 0,8 promila. Należy także poznać ograniczenia prędkości, jakie przedstawiają się w następujący sposób:

  • obszar zabudowany: 30 m/h – 48 km/h;
  • poza obszarem zabudowanym: 60 m/h – 96 km/h;
  • autostrady: 70 m/h – 112 km/h.

Nikt nie powinien mieć także problemu ze znalezieniem stacji całodobowej. W szczególności, jeżeli mowa jest o tych, jakie znajdują się przy autostradzie.

Wynajęcie samochodu w Bradford

Omawiając zasady drogowe, należy swój wzrok skierować w stronę wypożyczalni, jakie wśród turystów cieszą się dużym zainteresowaniem. Czy każdy będzie mógł skorzystać z tej usługi? Jedna z zasad mówi, że dopiero osoby, jakie ukończyły 21 rok życia, mają do tego prawo. Ważne jest również to, aby sam dokument uprawniający do kierowania pojazdem, posiadać minimum rok. Często można spotkać się także z tym, że wypożyczalnia wymusi dodatkową opłatę za młody wiek. Dotyczy ona tych kierowców, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Z kolei, są też takie wypożyczalnie, jakie kierowców powyżej 69 roku życia, traktują na nieco odmiennych zasadach, jakie mają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko ich pojazdom, ale także innym osobom znajdującym się na drodze.

Gdzie można wynająć samochód w Bradford?

Odpowiedzi na to pytanie można poszukać w sieci korzystając z usług strony https://www.rentalcars.com/. Jest to wyszukiwarka, która ułatwi proces wynajęcia pojazdu mechanicznego – w szczególności, jeżeli ktoś chce tego dokonać wcześniej. Ułatwi to wybór pożądanego samochodu, którym będzie można jeździć po Bradford i nie tylko.

Wystarczy tylko wpisać interesujący okres, kiedy tylko taki samochód będzie potrzebny, a wyszukiwarka sama wskaże najkorzystniejsze rozwiązania z uwzględnieniem oferowanych cen. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ wszystkie formalności będzie można załatwić na odległość, co jest bardzo ważne dla osób, jakie mają zamiar dopiero przylecieć do Wielkiej Brytanii. W Bradford i w okolicach będzie można bez trudu poradzić sobie z wynajęciem.

Ubezpieczenia i ograniczenia

Należy zdać sobie sprawę z tego, że ważnymi kwestiami, jakie obowiązują przy wynajmie, jest ubezpieczenie oraz ewentualne ograniczenia. Obydwa te tematy zawsze powinny w sposób szczegółowy zostać opisany w umowie.

Wynajmowane samochodu z reguły objęte są podstawowym zakresem ubezpieczeniowym. Należy dowiedzieć się, jakie dokładnie zagadnienia wchodzą w ten zakres, na wypadek wystąpienia ewentualnych kolizji lub bardziej kłopotliwych sytuacji. Wielu kierowców wychodzi z założenia, że mają ubezpieczenie, a jest wręcz odwrotnie. Może więc dobrym pomysłem będzie wykupienie dodatkowej polisy na cały okres obowiązywania wynajmu?

Należy także sprawdzić, jakie ograniczenia (o ile są)  zostają nałożone na samochód. Czy można poruszać się nim tylko i wyłącznie w okolicach Bradford? Czy jednak można jechać dalej, np. do Irlandii lub do Europy Kontynentalnej? Tak, aby mieć pewność, że nic nie robi się wbrew zapisom, jakie znaleźć można w umowie. Za takie rzeczy może bowiem zostać nałożona kara finansowa, która zostaje zawsze określona w umowie, jaką zawsze trzeba dokładnie przeczytać.

Poprzedni

Szlakiem The South West Coast Path – przewodnik, atrakcje

Kiedy jechać do Liverpoolu?

Następny

Dodaj komentarz