Phoenix Park – największy miejski park w Dublinie, zwiedzanie

Tagi , , ,

Dublin to stolica, a zarazem największe, najbardziej zaludnione miasto w Irlandii. Jednym z istotnych punktów, często odwiedzanych przez turystów jest zabytkowy Phoenix Park. Czym jest ta atrakcja? Z czego słynie irlandzki park? Jaka jest jego historia? O tym dowiesz się, czytając dalszą część artykułu!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Phoenix Park?

Phoenix Park jest usytuowany w stolicy Irlandii, Dublinie. Lokalizacja jest oddalona o około dwa do czterech kilometrów od centrum miasta w kierunku zachodnim. Bliskość metropolii sprawia, że dojazd do irlandzkiego parku jest szybki i bezproblemowy. Ze względu na niewielki dystans z Dublina do parku można dotrzeć nawet na rowerze.

Jak dojechać do Phoenix Park?

Przez wzgląd na swoją lokalizację Phoenix Park oferuje wiele różnych sposobów dojazdu. Stosunkowo najszybszym środkiem transportu może okazać się własny samochód albo ten, który otrzymamy w wypożyczalni. Na terenie parku funkcjonuje kilka parkingów, które spokojnie pomieszczą setki pojazdów. Równie dobrym rozwiązaniem może być korzystanie z komunikacji miejskiej. W rejonie parku swoje przystanki posiadają lokalne linie autobusowe, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi sektorami Dublina. Dla lokalnej społeczności, która preferuje aktywny tryb życia, rozwiązaniem może być podróż na miejsce rowerem. Park oferuje specjalnie wydzielone miejsca, gdzie można bezpiecznie zaparkować swój jednoślad bez obaw o jego kradzież czy dewastację.

Historia i ciekawostki

Zlokalizowany nieopodal centrum Dublina Phoenix Park jest największym parkiem miejskim w całej Europie. To wyjątkowe miejsce zostało założone w 1962 roku, a jego powierzchnia to aż 707 hektarów, na terenie których znajdują się liczne pomniki, zadbane alejki, ogrody, obeliski, ogród zoologiczny, a nawet zabytkowy zamek, czy rezydencja prezydenta Irlandii. Poza obszarami, odwiedzanymi przez mieszkańców i turystów, park może poszczycić się również miejscem przystępnym dla dzikich zwierząt. Na jego terenie zamieszkują między innymi daniele. Ponad siedmiuset hektarowy obszar oferuje też ogrom przestrzeni dla odwiedzających. Od blisko 20 lat park gości miłośników biegania, jednak na tym nie poprzestano. Park to również przestrzeń dla klubu krykietowego Phoenix Cricket Club, a o różnorodności atrakcji dowodzą organizowane corocznie wyścigi motorowe. Na terenie parku odbywają się również liczne koncerty i inne imprezy. W Phoenix Park w przeszłości występowały gwiazdy światowego formatu jak między innymi Robbie Williams, czy Bono. 

Zwiedzanie Phoenix Park

Największy park miejski w Europie oferuje duży zasób atrakcji dla dzieci i młodzieży. Co warto zobaczyć w Phoenix Park? Jakie atrakcje należy odwiedzić? Wszystko zależy od własnych preferencji, dlatego przed wyruszeniem w podróż do dublińskiego parku warto zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny, w którym zamieszczone są informacje na temat najważniejszych atrakcji. Ze swojej strony możemy polecić wizytę w ogrodzie zoologicznym, rozgrywkę w krykieta, spacer po pełnych zieleni alejkach, czy odwiedziny w ogrodach pełnych różnorakich kwiatów i innych roślin.

Dlaczego warto odwiedzić Park?

Dubliński park to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Największy spośród europejskich parków miejskich oferuje ogrom atrakcji, którymi mogą cieszyć się zarówno mieszkańcy Dublina, jak i przyjezdni turyści. Na terenie parku swoje miejsce odnajdą miłośnicy zieleni, ale także zapaleni sportowcy, czy osoby, które po prostu lubią spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu natury, w tym również dzikich zwierząt. Z drugiej strony park to miejsce, które dosłownie tętni życiem. Mnogość koncertów, imprez kulturalnych, czy zawodów sportowych sprawia, że w tym miejscu naprawdę trudno się nudzić. Jak pokazują powyższe przykłady, Phoenix Park to obowiązkowy punkt podróży dla każdego, kto planuje odwiedzić Irlandię. 

Poprzedni

Frank McCourt Museum – zwiedzanie, co zobaczyć, bilety

Co kupić w Bradford i jakie pamiątki przywieźć?

Następny

Dodaj komentarz