Najbardziej instagramowe miejsca w Limerick – sprawdź!

Tagi , , , ,

Limerick to piękne miasto położone w zachodniej części Irlandii. Jeżeli zamierzamy odwiedzić je w celach turystycznych, na pewno przyda nam się wiedza na temat tego, gdzie warto pokusić się o zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Dowiedz się więc, w jakim miejscu dobrze na chwilę przystanąć i podzielić się niezapomnianym widokiem na Instagramie! Przedstawiamy najbardziej instagramowe miejsca w Limerick

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Park Ludowy – pomysł na zdjęcie wśród kwiatów!

Jeżeli należysz do miłośników zieleni i najbardziej koi Cię widok przyrody, koniecznie udaj się do Parku Ludowego, który jest najpopularniejszym terenem zielonym w całym mieście Limerick. Będziesz mieć tu niejedną okazję do zrobienia pięknego pamiątkowego zdjęcia. Wydaje się, że najlepiej będzie się tu udać w słoneczny wiosenny bądź letni dzień. Kwitnie tu wówczas mnóstwo wielobarwnych kwiatów, które na pewno zrobią furorę na Instagramie! Nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby zrobić sobie z nimi selfie. Jeżeli dopisze Ci szczęście, być może na fotografii znajdzie się zwinna wiewiórka lub jakiś irlandzki ptak.

Majestatyczny Zamek króla Jana

Za jedno z najbardziej instagramowych miejsc w Limerick z całą pewnością można uznać też Zamek króla Jana. Jest to bezsprzecznie jedna z najchętniej fotografowanych budowli w całym mieście. I nie ma się temu co dziwić, bo warownia prezentuje się naprawdę majestatycznie i wywiera fenomenalne wrażenie na każdym, kto ją zobaczy, zarówno na żywo, jak i na fotografii. Jeśli chcesz zrobić wyjątkowe zdjęcie, udaj się w to miejsce tuż przed zachodem słońca. Bardzo prawdopodobne jest wówczas to, że uda Ci się uchwycić zamkowe wieże na tle malowniczych, podświetlonych promieniami słońca obłoków. Często przybierają one fantazyjne barwy różu, pomarańczy czy czerwieni. Poza tym, o tej porze nie przebywa tu tak wielu turystów jak za dnia, więc możesz liczyć na lepsze warunki do fotografowania.

Święta Katedra Mariacka

Miejsce to uchodzi za prawdziwą perłę miasta Limerick, jak zresztą całej Irlandii. Katedra wywiera na odwiedzających fenomenalne wrażenie, dlatego warto zabrać jej wspomnienie ze sobą właśnie w postaci zdjęcia. Najlepiej udać się do tego miejsca około południa bądź kilka godzin po nim, w słoneczny dzień. Wysoka, strzelista wieża Katedry Mariackiej cudownie prezentuje się bowiem na tle błękitnego, bezchmurnego nieba. Wiosną ma się największe szanse na zrobienie świetnego zdjęcia, ponieważ świątynię okalają wówczas nie tylko zielone, ale i kwitnące drzewa. Sprawiają one wrażenie wyjątkowo subtelnych w zestawieniu z solidnymi murami świątyni.

Mroczna Katedra Świętego Jana

Katedra Świętego Jana to kolejne popularne miejsce w mieście Limerick. Znamienne dla tej świątyni jest to, że prezentuje się ona nieco enigmatycznie i mrocznie. Będzie zatem idealna do sfotografowania przez osoby lubujące się w tajemniczych klimatach. Uwagę zwraca bardzo wysoka, bo mierząca 94 metry wieża, którą warto uwiecznić na swoim zdjęciu. Jeżeli chcemy, aby nasza fotografia prezentowała się nieco melancholijnie, wybierzmy się tu w pochmurny dzień. Solidne, szare i zdobione wieloma detalami mury świątyni prezentują się wyjątkowo pięknie na tle stalowego, zasnutego ciężkimi chmurami nieba. Takie zdjęcie na pewno przypadnie do gustu fanom horrorów i gotyku.

instagramowe miejsca w Limerick – A może fotografia z dzielnicy gruzińskiej?

Bardzo popularnym miejscem w Limerick jest również Newton Pery, określana powszechnie mianem dzielnicy gruzińskiej. Uwagę zwracają tutaj przede wszystkim doskonale zachowane gregoriańskie budynki. I choć dziś mieszczą się w nich nowoczesne sklepy, restauracje i kawiarnie, obserwując je z zewnątrz można poczuć się tak, jakbyśmy cofnęli się w czasie. Jeśli zatem chcesz zrobić na Instagrama klimatyczną fotografię, dzielnica gruzińska to miejsce, w którym musisz się znaleźć. W zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, możesz udać się tu w ciągu dnia, ale również i po zapadnięciu zmroku. Nietrudno zgadnąć, że uchwycone w świetle ulicznych latarni budynki będą prezentować się nieco melancholijnie. Za dnia uda Ci się natomiast uchwycić na zdjęciu o wiele więcej szczegółów oraz detali. 

Poprzedni

Lough Gur w Limerick, zwiedzanie, co warto wiedzieć, dojazd, bilety

TOP najpiękniejszych plaż blisko Edynburga

Następny

Dodaj komentarz