Najbardziej instagramowe miejsca w Cork – sprawdź!

Tagi , , , ,

Cork to drugie co do wielkości miasto w Irlandii. Wyróżnia się ono malowniczą lokalizacją, tuż przy ujściu rzeki Lee do Morza Celtyckiego. Jest to miasto wyjątkowo popularne wśród turystów, które ma im do zaoferowania nie tylko wiele zabytków, ale także i wiele atrakcji. Jeśli prowadzisz swój profil na Instagramie, a także planujesz w najbliższym czasie odwiedzić Cork, to sprawdź, które miejsca warto sfotografować i udostępnić w mediach społecznościowych! Najbardziej instagramowe miejsca w Cork – podpowiadamy, które miejsca warto odwiedzić

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

The English Market

Jeśli szukasz miejsca, które wyrazi na fotografii więcej, niż tysiąc słów, to wybierz się na The English Market w Cork. Ta legendarna hala targowa, wypełniona różnorodnymi rodzaju przedmiotami, ubraniami, a także kawiarenkami. To właśnie tam w obiektywie będziesz mógł uwiecznić klimat miasta, a także jego unikalną atmosferę. Co więcej, The English Market jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w Cork, więc z pewnością Twoi obserwujący, zwrócą na takie zdjęcie uwagę. Ciężko jest powiedzieć, kiedy jest najlepsza pora na to, by odwiedzić The English Market. Praktycznie zawsze gromadzą się tam tłumy. Spróbuj jednak szczęścia wczesnym rankiem, a uchwycić to, co najpiękniejsze.

Najbardziej instagramowe miejsca w Cork – Fitzgerald Park

Fitzgerald Park to kolejne, unikalne miejsce w Cork, które powinieneś odwiedzić. Jest to przepiękny i wiecznie zielony park miejski, do którego wstęp jest całkowicie darmowy. Po wejściu do parku znajdziesz nie tylko zadbaną roślinność, ale także fontannę, która nadaje mu wyjątkowego charakteru. Co więcej, możesz w obiektywie uchwycić także malowniczą panoramę Cork, która rozciąga się tuż za horyzontem parku. Wybierz się tam pod wieczór, kiedy nad parkiem w malowniczy sposób zacznie zachodzić słońce. Dzięki temu wykonasz niesamowite ujęcie, które zasili Twój profil na Instagramie.

Taramore Valley Park

Jeśli masz chwilę czasu, a także i ochotę na to, by wybrać się poza miasto, to odwiedź Taramore Valley Park. Jest to unikalny park i rezerwat przyrody w jednym, w którym wykonasz unikalne ujęcie na swój profil na Instagramie. Taramore Valley Park to miejsce, w którym możesz oddychać świeżym powietrzem i nie przejmować się żadnym hałasem. Co ciekawe, do tego pięknego miejsca nie dociera zbyt wielu turystów, co dla Ciebie może być wyjątkową zaletą. Możesz się wybrać do Taramore Valley Park o dowolnej porze, a i tak wykonasz niesamowite ujęcie. Prawdą jest jednak park ten najlepiej prezentuje się wczesnym rankiem lub późnym wieczorem.

Najbardziej instagramowe miejsca w Cork – St. Patrick’s Bridge

Kolejnym miejscem, które może świetnie się sprawdzić jako tło do zdjęć na Instagramie jest St. Patrick’s Bridge. Ten malowniczy most o łukowej konstrukcji jest jednocześnie jednym z najważniejszych zabytków w Cork. Most łączy oba brzegi rzeki Lee i jest jednocześnie jednym z najbardziej romantycznych miejsc w mieście. Wybierz się tam koniecznie i wykorzystają różnorodne perspektywy do tego, by stworzyć unikane ujęcie. Faktem jest, że St. Patrick;s Bridge najlepiej prezentuje się w momencie zachodzącego słońca. Wówczas jego promienie odbijają się w tafli wody, a cały most wygląda na majestatyczny i niezwykle klimatyczny.

Bell’s Field

Na obrzeżach miasta Cork, na jednym ze wzgórz, znajduje się spektakularny park miejski – Bell’s Field. Jest to idealne miejsce nie tylko do rekreacji i wypoczynku, ale także do wykonania niesamowitego ujęcia na Instagram. W tym miejscu będziesz mógł podziwiać zapierającą dech w piersiach panorame Cork, a także uwiecznić ją  w swoim obiektywie. Możesz wybrać się tam wczesnym rankiem, by uchwycić wschodzące nad miastem słońce.

Costigan’s Pub

Nie ma w Cork bardziej „irlandzkiego” miejsca niż Costigan’s Pub. Znajduje się on w klimatycznej uliczce, a jego zielone wejście i wyjątkowy klimat zbiorą Cię w podróż do przeszłości. Zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz, pub ten jest jednym z najlepszych miejsc do sfotografowania. Pamietaj jednak, że nie ma znaczenia, o której porze się tam wybierzesz. Costigan’s Pub jest wiecznie zatłoczony, a szczególnie uwidacznia się to w porze nocnej.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Zwiedzanie Museum of Transport w Manchesterze: Odkrywaj Fascynujący Świat Historii Transportu

Wakacje w Manchesterze – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz