Ceny w Bradford i koszty życia

Tagi , , , ,

Bradford to wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym miasto na Wyspach Brytyjskich. Na co dzień zamieszkuje je ponad pół miliona mieszkańców, a w sezonie turystycznym pojawia się tu coraz więcej turystów. Nie powinno Cię to jednak dziwić. Bradford słynie z licznych zabytków, obiektów architektonicznych oraz innych atrakcji, które z pewnością warto zobaczyć. Jednak z jakimi kosztami i cenami spotkasz się przy planowaniu takiego wyjazdu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jaka jest waluta w Bradford?

Bradford to miasto w Anglii, więc na jego terenie obowiązuje dosłownie taka sama waluta jak w pozostałych obszarach kraju. W Bradford zapłacisz więc brytyjskim funtem szterlingiem. Niestety, musisz mieć na uwadze to, że przelicznik brytyjskiego funta szterlinga do złotówki jest wyjątkowo niekorzystny. Obecnie jeden funt to około 5,01 złotych, więc musisz się na to przygotować.

Ceny w Bradford – ile kosztują noclegi?

Ceny noclegów w Bradford są wyjątkowo zróżnicowane. Ich finalna cena jest w dużej mierze uzależniona od tego, z jakiego typu zakwaterowania zdecydujesz się skorzystać. Średni koszt noclegu w mieście wynosi około 224 złote. Z kolei poszczególne ceny odmiennych obiektów prezentują się następująco:

 • za noc w hostelu będziesz musiał zapłacić około 70 złotych;
 • za pobyt w tradycyjnym pensjonacie zapłacisz około 90 złotych;
 • za nocowanie w hotelu ocenionym na jedną gwiazdkę zapłacisz około 105 złotych;
 • za nocowanie w hotelu dwugwiazdkowym zapłacisz już około 124 złote;
 • za spędzenie nocy w hotelu trzygwiazdkowym zapłacisz około 201 złotych;
 • w przypadku noclegu w luksusowym hotelu czterogwiazdkowym musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 356 złotych;
 • za spędzenie nocy w butikowym hotelu pięciogwiazdkowym zapłacisz około 611 złotych.

Pamiętaj, że rezerwując noclegi z nieco większym wyprzedzeniem, prawdopodobnie ich koszt będzie nieco niższy.

Bradford – ceny jedzenia i ceny w restauracjach

Baza gastronomiczna w Bradford jest dobrze rozbudowana. Nie będziesz mógł sobie więc odmówić spróbowania angielskiej kuchni. Za posiłek w restauracji będziesz musiał więc zapłacić:

 • 50 złotych – tyle średnio kosztuje jednodaniowy posiłek w taniej restauracji w mieście;
 • 190 złotych – to z kolei cena posiłku dwudaniowego, dla dwóch osób w ekskluzywnej restauracji;
 • 30 złotych – tyle zwykle kosztuje popularny zestaw w restauracji typu fast-food.

Jeśli jednak zdecydujesz się na samodzielne przygotowywanie posiłków, wówczas ceny w sklepach spożywczych w Bradford przedstawiają się następująco:

 • za świeży, biały chleb zapłacisz około 4,80 złotych;
 • za litr mleka będziesz musiał zapłacić już około 4,40 złotych;
 • za świeże, wiejskie jajka w ilości 12 sztuk będziesz musiał zapłacić około 9,70 złotych;
 • za kilogram pomarańczy będziesz musiał zapłacić około 8,10 złotych;
 • za kilogram bananów zapłacisz już około 5,90 złotych;
 • za ogórka zapłacisz około 5,50 złotych (kilogram).

Jak więc widzisz, ceny w marketach w Bradford są dość wysokie.

Ceny w Bradford – ile kosztuje transport?

W Bradford najpopularniejszym środkiem transportu jest komunikacja miejska. Za bilet pojedynczy na przejazd będziesz musiał zapłacić około 10 złotych. Bilet ten upoważnia Cię do przesiadek w zakresie podróży do miejsca docelowego. Jeśli zostajesz w Bradford na dłużej, to możesz zdecydować się na zakup karnetu miesięcznego, który będzie Cię kosztował około 287 złotych. Do Twojej dyspozycji pozostają także taksówki, gdzie za rozpoczęcie kursu w taryfie normalnej zapłacisz około 14 złotych, a za kolejny, przejechany kilometr około 3,80 złotych.

Ile kosztuje paliwo w Bradford?

Jeśli zdecydujesz się na wynajęcie samochodu w Bradford, to możesz cieszyć się komfortowym zwiedzaniem miasta i pełną możilwości. Jednocześnie będziesz musiał wziąć na siebie odpowiedzialność za jego tankowanie. Ceny paliwa w Bradford mogą się nieco od siebie różnić w zależności od wybranej stacji. Standardowo jednak za litr benzyny zapłacisz około 7,80 złotych, a za litr diesla zapłacisz około 8,80 złotych. Najtańszym rozwiązaniem jest gaz LPG, gdzie za litr zapłacisz około 5,60 złotych.

Ile kosztuje piwo Bradford?

Ceny piwa w Bradford są uzależnione od tego, czy zdecydujesz się je zakupić w sklepie spożywczym, czy może jednak w lokalu gastronomicznym. Jeśli wybierzesz drugie rozwiązanie, to za butelkę piwa importowanego zapłacisz około 7,50 złotych, a za trunek lokalny około 7,70 złotych. Ceny piwa w restauracjach to z kolei około 15 złotych – zarówno za piwo importowane jak i piwo lokalne.

Ceny mieszkań w Bradford

Jeśli planujesz pozostać w Bradford na dłużej, to możesz rozważyć wynajem mieszkania. Za apartament z jedną sypialnią w centrum zapłacisz około 2,6 tysięcy złotych miesięcznie. Z kolei za ten sam apartament na obrzeżach miasta zapłacisz już około 2,1 tysiąca złotych miesięcznie. W przypadku mieszkania trzypokojowego w centrum, koszt najmu wzrasta do około 4,8 tysięcy złotych miesięcznie, a za ten sam apartament poza centrum będziesz musiał zapłacić  już 4,1 tysięcy złotych. Pamiętaj, że miesięczne opłaty dla jednej osoby w Bradford wynoszą dodatkowo około 633 złotych.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Uniwersytet w Limerick, co warto wiedzieć przed zwiedzaniem?

Komunikacja miejska w Limerick – jak się poruszać?

Następny

Dodaj komentarz