Wakacje na Wyspie Guernsey – przewodnik, hotele, atrakcje

Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że coraz więcej turystów decyduje się na to, by spędzić swoje niezapomniane wakacje w nieco innymi miejscu niż dotychczas. Można nawet odnieść wrażenie, że rajskie plaże nie robią już na nas większego wrażenia, a co za tym idzie, chcemy poszukać takiego miejsca, które dostarczy nam wielu wartości poznawczych. Choć Grecja czy Hiszpania zawsze cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony podróżnych, to jednak obecnie Wielka Brytania depcze im po przysłowiowych piętach. Niemniej jednak nie chodzi tu o Londyn czy Glasgow, ale o niewielką wyspę Guernsey, która bije turystyczne rekordy popularności. Jak więc można przygotować się do spędzenia na niej wakacji?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak można dostać się na wyspę Guernsey?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wyspa Guernsey nie należy do największych, które przynależą do Wielskiej Brytanii. Co więcej, jest ona usytuowana blisko wybrzeża… Francji, a co za tym idzie, wielu turystów może się zastanawiać, w jaki sposób można się na tę wyspę dostać?

Otóż w pierwszej kolejności warto zauważyć, że na wyspie faktycznie funkcjonuje międzynarodowy port lotniczy – Guernsey Airport, La Villiaze. Wydawać by się więc mogło, że najprostszym sposobem dotarcia na wyspę jest nic innego, jak tylko zarezerwowanie sobie biletów. Jednak warto zauważyć, że szczególnie jeśli chodzi o loty z Polski, to nie są one na tę wyspę obsługiwane z dość dużą częstotliwością. Turyści więc mogą takich połączeń lotniczych w ogóle nie znaleźć lub znajdą je w terminie, który im nie opowiada.

Jednocześnie o wiele ciekawszym rozwiązaniem może okazać się przelot bezpośrednio na wyspę z angielskiego lotniska w Southampton. To jednak nie jest koniec możliwości ku temu, by faktycznie się na Guernsey dostać. Okazuje się, że podróżni mogą skorzystać również z przeprawy promowej, która z pewnością dostarczy im niesamowitych wrażeń. Promy na Guernsey kursują zarówno z angielskiego miasta Bournemouth, ale także z francuskiego portu Saint – Malo. Taka podróż faktycznie będzie nieco dłuższa, jednak pozwoli nam na podziwianie magicznych widoków.

Wyspa Guernsey – co warto i co można zwiedzić?

Okazuje się, że wyspa Guernsey uznawana jest za jedną z najbardziej malowniczych i wielobarwnych. Wynika to z faktu, że poniekąd mieszają się tam dwie kultury – francuska i angielska, które tworzą prawdziwie doborową kompozycję. Największym miastem i stolicą wyspy jest St. Peter Port i już w tym właśnie mieście czeka na nas niezliczona ilość atrakcji. Tak więc co warto i co można zwiedzić na wyspie Guernsey?

Castle Cornet

Jeśli kochamy historię, to Castle Cornet będzie jedną z tych atrakcji na wyspie Guernsey, której absolutnie nie możemy pominąć. Jest to zabytkowa twierdza obronna, która zlokalizowana jest na majestatycznym klifie. Obecnie w jej wnętrzu zorganizowane jest niewielkie muzeum, które zostało udostępnione dla zwiedzających.

Victor Hugo House

Victor Hugo House to nic innego, jak muzeum poświęcone twórczości tego artysty. Zostało ono zorganizowane w jego własnym domu – w którym żył i przebywał aż do czasu swojej śmierci. Również jest to jedna z większych atrakcji wyspy Guernsey.

The Little Chapel

Ta niewielka kapliczka zlokalizowana pośrodku parku również jest jednym z najważniejszych zabytków na wyspie Guernsey. Została ona wykonana z niewielkich kamieni, które mienią się tysiącem kolorów w promieniach słońca. Tej atrakcji z pewnością na tej wyspie nie można przegapić.

Guernsey Museum Art Gallery

Jeśli chcemy nieco bliżej zapoznać się ze sztuką nowoczesną i artystami, którzy ją tworzą na Guernsey, wówczas bez obaw możemy wybrać się do Guernsey Museum Art Gallery. W tym niewielkim muzeum możemy podziwiać najwybitniejsze dzieła nurtu nowoczesnego.

Fort Grey Martime Museum

Muzeum Męczennictwa Fort Grey to również jedna z tych atrakcji i zabytków wyspy Guernsey, którego nie można pominąć. Jest to zabytkowa budowla – twierdza obronna i dawne więzienie, zlokalizowane na wysokim klifie. Obecnie znajduje się w nim muzeum męczennictwa, więc jest to atrakcja dla turystów o mocnych nerwach.

German Occupation Museum

Wyspa Guernsey znajdowała się – w czasach wojennych – pod okupacją niemiecką. Oczywiście na pamiątkę tego powstało tam Muzeum Okupacji Niemieckiej, które dokładnie prezentuje to, co działo się z wyspą, która była pod zaborem najeźdźców.

Oczywiście będąc na wyspie, nie możemy także odmówić sobie wizyty na starym mieście w St. Peter Port. To właśnie tam znajdziemy największą bazę noclegową oraz gastronomiczną, a także cały szereg innych atrakcji.

Czy na wyspie Guernsey można wynająć samochód?

Jeśli podróżni nie zdecydowali się na to, by na przeprawę promową wybrać się wraz z samochodem, wówczas mogą go oni potrzebować na miejscu. Nie oszukujmy się, ale będzie to najlepszy sposób do tego, by dostać się w każdy zakamarek wyspy. Jednak czy na Guernsey istnieje możliwość wypożyczenia samochodu? Otóż jak najbardziej! Jedna wypożyczalnia znajduje się w stolicy – St. Peter Port i oferuje konkurencyjne ceny. 

Gdzie można zaparkować na wyspie Guernsey?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na to, by wypożyczyć samochód, to możemy się również zastanawiać, gdzie możemy go zaparkować. Okazuje się, że kwestia parkingów na Guernsey nie jest taka oczywista, szczególnie jeśli wybieramy się poza stolicę. W samym St. Peter Port można bowiem znaleźć wiele płatnych miejsc parkingowych, szczególnie w okolicy portu. Poza miastem dozwolone jest faktycznie parkowanie przy drodze, jednak tylko na miejscach oznaczonych białymi liniami. Te parkingi również wymagają od nas tego, by dokonać za nie opłaty.

Pogoda i temperatura w ciągu roku – kiedy najlepiej jechać na wyspę Guernsey?

Nie da się ukryć, że pogoda na wyspie Guernsey czasami bywa dość nieoczywista. Warto przygotować się na to, że raczej nie uda się nam ominąć silnych podmuchów wiatru przez cały rok. Jednak najlepszych okresem na dowiedzenie Guernsey jest bez wątpienia sezon letni. Wówczas możemy skorzystać z temperatur powyżej 25 stopni, a także z ciepłej wody zachęcającej do kąpieli. Sezon jesienny również może być jednym z lepszych, szczególnie jeśli nie przeszkadzają nam nieco większe opady. Jesienią wyspa Guernsey ma niesamowity klimat.

Gdzie można dobrze zjeść na wyspie Guernsey? – TOP3 rekomendowane restauracje

Choć wyspa Guernsey może nas nie powalić swoim rozmiarem, to jednak nie możemy narzekać na brak lokali gastronomicznych. Z pewnością nie będziemy tam chodzić głodni! Jednak które z restauracji i barów będą najlepsze? Oto lista absolutnych TOP3 miejsc na dobry posiłek na wyspie Guernsey:

  1. The Farmhouse Hotel and Restaurant – ta restauracja hotelowa dostępna jest dla każdego, kto marzy o wykwintnym posiłku!
  2. Fleur du Jardin – to lokal zarówno z kuchnią angielską, jak i francuską. Serwuje on znakomite dania w przystępnej cenie!
  3. Rock Salt – to świetna restauracja o malowniczym położeniu, która zaserwuje nam smakowite ryby oraz owoce morza.

TOP 3 najlepsze hotele i noclegi na wyspie Guernsey w przystępnej cenie

Nie da się ukryć, że wakacje na wyspie Guernsey z pewnością nie będą należały do najtańszych. Turyści muszą przygotować się na nieco większe wydatki, a jednocześnie będą oni chcieli poszukać nieco więcej oszczędności. Wobec tego, jakie jest absolutne TOP3 najlepszych hoteli i noclegów na wyspie Guernsey, które faktycznie zagwarantują nam przystępną cenę?

  1. Les Cotils – to hotel zlokalizowany w stolicy wyspy Guernsey, który z całą pewnością nie przyczyni się do znacznego nadwerężenia naszego budżetu. Za jedną noc osoba dorosła zapłaci tam około 140 złotych.
  2. The Capitains – ten hotel znajduje się w mieście St. Martin Guernsey i oferuje nam całkiem przyzwoity standard zakwaterowania. Z pewnością jedną z największych zalet tego hotelu jest przede wszystkim cena. Za jedną noc osoba dorosła będzie musiała zapłacić około 120 – 150 złotych w zależności od sezonu.
  3. El Tabora Guest House – ten hotel znajduje się w St. Peter Port i oceniony jest na dwie gwiazdki. Oferuje nam zakwaterowanie w cenie od 150 złotych za noc.
Poprzedni

Ceny w Dublinie i koszty życia

Hotele w Cork w Irlandii – lista TOP rekomendowanych noclegów

Następny

Dodaj komentarz