Gdzie spać w Londynie, dzielnice, noclegi

, Tagi , , , ,

Londyn to największa i najczęściej odwiedzana przez turystów metropolia na Wyspach Brytyjskich. Miasto to słynie przede wszystkim z ogromnej gęstości zaludnienia, a także z niezwykle szybkiego tempa życia. Nic więc dziwnego, że swoimi atrakcjami i unikalną atmosferą działa ono jak prawdziwy magnes na turystów. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że wybierając się na wakacje czy krótki urlop do Londynu, pojawia się konieczność zarezerwowania odpowiedniego noclegu. Wobec tego, które dzielnice Londynu są najlepsze na nocowanie oraz jakie noclegi w Londynie warto zarezerwować?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Royal Borough of Greenwich – najspokojniejsza dzielnica Londynu

Londyn to miasto o wyjątkowo pokaźnych rozmiarach, a co za tym idzie, turyści z orientacją w terenie podczas poszukiwania noclegów mogą mieć niemałe problemy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nocować w spokojnej i zabytkowej dzielnicy Londynu, wówczas warto wybrać obszar Royal Borough of Greenwich. Jest to dzielnica zamieszkiwana przez ponad 200 tysięcy mieszkańców, która faktycznie znajduje się nieco dalej od centrum. Niemniej jednak jest ona świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami Londynu, a co za tym idzie, nie będziemy mieć większych problemów z tym, by się gdziekolwiek dostać. Dzielnica Greenwich słynie także z wielu zabytków i wyjątkowego klimatu. Jeśli więc cenimy sobie spokój i atmosferę, będzie to dla nas idealne miejsce na nocleg.

Noclegi w Londynie – najlepsze hotele w londyńskiej dzielnicy Greenwich

Jeśli podjęliśmy już decyzję o tym, że zatrzymamy się w londyńskiej dzielnicy Greenwich, wówczas możemy także poszukiwać najlepszych hoteli oraz miejsc noclegowych. Na które z nich warto zwrócić uwagę? Otóż:

 • Luxury river side penthouse – jest to hotel zlokalizowany w centralnej części Greenwich tuż nad samą rzeką. Oferuje on wysoki standard zakwaterowania, a także bliskość do przystanków komunikacji miejskiej.
 • Intercontinental London – The O2 and IHG Hotel – to z kolei prawdziwie luksusowy i pięciogwiazdkowy hotel w centrum dzielnicy Greenwich. W tym hotelu turyści mogą korzystać z całego szeregu udogodnień, a także cieszyć się bliskością przystanków kolei miejskiej.
 • Kingsway Lodge – to kolejny, pięciogwiazdkowy hotel w dzielnicy Greenwich. Goście mogą w nim korzystać z basenu oraz ze SPA. Jest on – podobnie jak reszta wspomnianych już obiektów noclegowych – zlokalizowany blisko przystanków komunikacji miejskiej.

Wandsworth – dzielnica blisko centrum Londynu

Wandsworth to kolejna z dzielnic Londynu, którą warto uwzględnić podczas poszukiwania noclegów. Bezpośrednio graniczy ona z dzielnicą City of London, która spełnia rolę samego centrum tej ogromnej aglomeracji. Wandsworth to gęsto zaludniona dzielnica, którą zamieszkuje ponad 300 tysięcy osób. Jest ona również wypełniona po brzegi atrakcjami i wyjątkowo popularna wśród ludzi młodych. Znajdziemy tam wiele obiektów gastronomicznych, klubów nocnych czy innych miejsc rozrywki. Dzielnica Wandsworth jest dość hałaśliwa, jednak jeśli zależy nam na nocowaniu blisko centrum, wówczas będzie ona dla nas idealnym rozwiązaniem.

Noclegi w Londynie -najlepsze hotele w dzielnicy Wandsworth

Noclegów w dzielnicy Wandsworth z pewnością nam nie zabraknie. To właśnie tam bowiem turyści poszukują najczęściej zakwaterowania w przystępnej cenie i maksymalnie blisko centrum. Do najlepszych hoteli w tej dzielnicy należą:

 • Veeve Aslett House – to pięciogwiazdkowy hotel, który znajduje się w centrum Wandsworth. Zlokalizowany jest on w dość hałaśliwej okolicy, jednak znajduje się blisko barów, restauracji, butików oraz klubów nocnych.
 • Rafeyel Hotel and SPA – to również pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany w północnej części dzielnicy Wandsworth. Oferuje on dostęp do luksusowego SPA oraz kompleksu basenów. Blisko niego znajdziemy wiele przystanków komunikacji miejskiej.
 • Veeve Balham Boutique – to prestiżowy, butikowych hotel w dzielnicy Wandsworth, który oceniony został na pięć gwiazdek. Hotel ten wyróżnia się swoim wysokim standardem i znajduje się jedynie kilka kilometrów od ścisłego centrum Londynu.

Isligton – nocowanie w centralnej części Londynu

Jeśli zależy nam na tym, by pozostać maksymalnie blisko centrum londyńskiej metropolii, wówczas zdecydujmy się na noclegi w dzielnicy Isligton. Jest ona zlokalizowana jedynie kilka kilometrów od City of London i wyróżnia się swoim prestiżowym charakterem. Dzielnica Isligton jest zamieszkiwana przez około 270 tysięcy osób i jest ona jedną z droższych części Londynu. Znajdziemy tam wiele ekskluzywnych obiektów gastronomicznych oraz luksusowych butików, to samo tyczy się również obiektów noclegowych.

Najlepsze hotele w londyńskiej dzielnicy Isligton

Prestiżowych i luksusowych hoteli w dzielnicy Isligton z całą pewnością nam nie zabraknie. Dzielnica ta słynie ze swojego przepychu i luksusowego wydźwięku. Wobec tego, jeśli zależy nam na najlepszych noclegach w okolicy, warto zwrócić uwagę na:

 • nhow London – to pięciogwiazdkowy hotel w centrum dzielnicy Isligton. Znajdziemy w nim cały szereg udogodnień dla gości.
 • Hilton London Angel Isligton – to jeden z prestiżowych hoteli Hilton, znajdujący się w południowej części dzielnicy Isligton, maksymalnie blisko ścisłego centrum Londynu.
 • Crowne Plaza London Kings Cross an IHG Hotel – to kolejny z prestiżowych obiektów pięciogwiazdkowych w dzielnicy Isligton. Znajduje się on jedynie kilka kilometrów od centrum Londynu, a w jego okolicy znajdziemy wiele przystanków komunikacji miejskiej.

Camden – rozrywkowa dzielnica blisko centrum Londynu

Camden to kolejna dzielnica, w której będziemy mogli skorzystać z wielu atrakcji, a jednocześnie znajdować się blisko centrum Wielkiego Londynu. Dzielnica ta zamieszkiwana jest przez około 250 tysięcy osób. Jest ona uważana za jedną z bardziej rozrywkowych i „luźnych” dzielnic miasta. Słynie ona z wielu atrakcji turystycznych, a także z ciekawych zabytków.

Noclegi w Londynie – najlepsze noclegi i hotele w dzielnicy Camden

Camden nie słynie z wyjątkowo pokaźnej bazy noclegowej i z przepychu. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy tam luksusowych obiektów noclegowych, którymi z pewnością warto się zainteresować. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na:

 • Holiday Inn London Camden Look an IHG Hotel – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy zlokalizowany jedynie 3 kilometry od ścisłego centrum Londynu w dzielnicy Camden. Oferuje on dostęp do szeregu udogodnień dla gości, a wokół niego znajdziemy wiele przystanków komunikacji miejskiej.
 • Camden Habitat – to kolejny z czterogwiazdkowych noclegów w dzielnicy Camden. Hotel ten zlokalizowany jest w północnej części dzielnicy, nieco dalej od centrum Londynu. Jednak bliskość komunikacji miejskiej gwarantuje nam wiele możliwości dojazdu.

Praktyczne wskazówki dla turystów poszukujących noclegów w Londynie

Poszukiwanie noclegów w Londynie może wydawać się z pozoru ogromnym wyzwaniem. Powyżej zostały przedstawione najbardziej atrakcyjne i najbardziej turystyczne dzielnice tego wyjątkowego miasta, wraz z najlepszymi hotelami. Turyści muszą pamiętać, że:

 • im bliżej centrum Londynu, tym droższe będą noclegi;
 • noclegi blisko centrum Wielkiego Londynu zwykle znajdują się jednak w najdogodniejszej lokalizacji.

Jeśli jednak nie chcemy zbyt wiele wydawać, warto rozważyć również możliwość noclegów w takich dzielnicach jak np. Broomley, Croydon czy Hillingdon. Są to „przedmieścia” Londynu, a co za tym idzie, oferowane tam noclegi będą po prostu o wiele tańsze. Dzielnice takie jak Brent czy Ealing są z kolei zlokalizowane nieco bliżej centrum, jednak cechują się dość ubogą bazą noclegową. Co więcej, dość istotny jest tutaj sezon i termin, w jakim zamierzamy się do Londynu wybrać. Latem noclegi są często dwa razy droższe niż np. w sezonie zimowym. Turyści powinni również pamiętać o tym, by dokonywać rezerwacji z dość dużym wyprzedzeniem. Atrakcyjne noclegi w Londynie znikają bowiem bardzo szybko, a rezerwacja na przysłowiową ostatnią chwilę może sprawić, że za miejsce w danym hotelu sporo przepłacimy. Warto również pamiętać, że dosłownie każda z dzielnic jest świetnie skomunikowana z centrum miasta, więc nie powinniśmy mieć problemu z dojazdem z żadnego miejsca.

Poprzedni

Wakacje w Great Yarmouth – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Wycieczka na Wyspę Lundy – przewodnik, hotele, atrakcje, plaże

Następny

Dodaj komentarz