Największe darmowe atrakcje w Liverpoolu

Tagi , , , ,

Jeśli szukasz atrakcji w Liverpoolu, które nie kosztują majątku, to przeczytaj ten artykuł. Liverpool to miasto z dużo większą liczbą muzeów i galerii niż jakiekolwiek inne brytyjskie miasto poza Londynem, a większość z nich jest bezpłatna. Poza tym znajdziesz tu wiele parków do odwiedzenia, sztukę uliczną do odkrycia i zabytki do zobaczenia. Jakie największe darmowe atrakcje w Liverpoolu warto zobaczyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Museum of Liverpool

Położone dumnie na nabrzeżu – Muzeum Liverpoolu prezentuje bogatą historię i tętniącą życiem kulturę miasta. Podczas spaceru po Muzeum dowiesz się, jaki wpływ na miasto miała budowa portu i ludzie. A dzięki interesującym eksponatom Muzeum przeniesiesz się w czasie do skromnych początków Liverpoolu. Dzięki imponującej kolekcji artefaktów, interaktywnym wyświetlaczom i prezentacjom multimedialnym możesz poznać przeszłość tego naprawdę wyjątkowego miasta. I o to właśnie chodzi w Muzeach, prawda? Każdy zakątek Muzeum daje wgląd w przeszłość Liverpoolu, prezentując informacje, które zainteresują każdego z odwiedzających bez względu na wiek. Muzeum Liverpoolu to także jedno z najlepszych muzeów dla dzieci w tym mieście. Dzięki interaktywnej galerii z kostiumami, zabawkami i książkami dzieci w każdym wieku będą się tu dobrze bawić i uczyć. Dodatkowo znajduje się tu także akwarium i planetarium dla dzieci, więc mogą się one dowiedzieć wszystkiego o oceanach i kosmosie. Dlatego też nie ma lepszego miejsca, aby poszerzyć swoją wiedzę oraz rozpalić wyobraźnię. 

  • Wstęp całkowicie bezpłatny, jednak warto po wizycie wpłacić drobną donację. 

Największe darmowe atrakcje w Liverpoolu – Merseyside Maritime Museum

Odwiedzenie Liverpoolu i nie poznanie jego morskiej historii jest niewybaczalne. W końcu w XIX wieku był to jeden z najbardziej ruchliwych i najbogatszych portów na świecie. Dzięki dogodnej lokalizacji Muzeum Morskiego Merseyside bezpośrednio na nabrzeżu Liverpoolu, morskie dziedzictwo Liverpoolu jest na wyciągnięcie ręki. Mieszczące się w historycznym Albert Dock – Merseyside Maritime Museum posiada eksponaty szczegółowo opisujące zaangażowanie miasta w transatlantycki handel niewolnikami oraz jego rolę podczas obu wojen światowych. Znajdziesz tu również historie związane z najbardziej znanym statkiem, jaki kiedykolwiek wypłynął w morze – Titanicu. Muzeum Morskie Merseyside jest ciekawym miejscem, które warto zobaczyć podczas zwiedzania Liverpoolu.

  • Wstęp do Muzeum jest bezpłatny dla wszystkich grup wiekowych. Darowizny są mile widziane, jeśli chcesz wesprzeć działalność Muzeum Morskiego Merseyside.

Liverpool World Museum 

Muzeum Świata w Liverpoolu to najstarsze muzeum w mieście. I jedno z najlepszych miejsc do poznania historii naturalnej. Na terenie Muzeum znajduje się najdłużej działające brytyjskie planetarium, akwarium, dom owadów, egipskie mumie i kości dinozaurów. Dzięki dużej ilości eksponatów, można tu spędzić godziny wędrując po Muzeum i chłonąć wszystko, co ma ono do zaoferowania. Poza tym, Muzeum Świata jest jednym z najlepszych muzeów dla rodzin w Liverpoolu. Wewnątrz muzeum znajduje się także dość spora kolekcja etnologiczna koncentrująca się na Afryce, obu Amerykach, Oceanii i Azji oraz pokazów dinozaurów. Nie każdego dnia dzieci mogą dowiedzieć się wszystkiego o świecie i jego mieszkańcach w zabawny oraz wciągający sposób. Dlatego też wycieczka do Muzeum Świata jest idealnym pomysłem na zwiedzanie Liverpoolu z dziećmi. Więcej informacji na temat wycieczek i specjalnych wydarzeń rodzinnych można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Świata.

  • Wstęp do Muzeum jest bezpłatny dla wszystkich, ale darowizny są zawsze mile widziane. Organizowane są także dodatkowe biletowane wydarzenia, za które trzeba zapłacić, dlatego też warto sprawdzić wcześniej na stronie Muzeum czy wejście jest w danym dniu darmowe.

Największe darmowe atrakcje w LiverpooluInternational Museum of Slavery

Międzynarodowe Muzeum Niewolnictwa dedykowane jest osobom dorosłym oraz starszym dzieciom. Z ekspozycjami rozmieszczonymi w trzech galeriach, muzeum opowiada historie niewolnictwa i traumy, która się z nim wiąże. Czy wiesz, że port w Liverpoolu był kiedyś zaangażowany w handel niewolnikami na terenie Imperium Brytyjskiego? Ponad 1,5 miliona Afrykańczyków zostało wysłanych z Merseyside na plantacje na Karaibach i w Ameryce Północnej. Dzięki sztuce, historiom i eksponatom muzeum lepiej zrozumiesz znaczenie zakończenia współczesnego handlu ludźmi. Chociaż dzieci mogą wejść do Muzeum, znajdują się tam eksponaty, które mogą być dla nich straszne. Dlatego też weź to pod uwagę, jeśli rozważasz wizytę z dziećmi.

  • Muzeum jest otwarte od 10:00 do 17:00 od wtorku do niedzieli, a także w dni wolne od pracy. Wstęp jest bezpłatny.

Victoria Gallery and Museum

Uniwersytet w Liverpoolu – gotycki budynek z czerwonej cegły – mieści Galerię i Muzeum Wiktorii. Z 6 500 dziełami sztuki, ceramiką, rzeźbami i skamieniałościami, muzeum i galeria są idealnym miejscem do zwiedzania podczas wizyty w Liverpoolu. Wypij kawę w kawiarni, podziwiaj wspaniałe eksponaty lub po prostu przespaceruj się korytarzami galerii. Bez względu na to, jak spędzisz czas w Victoria Gallery, nie będzie to czas stracony.

  • Wstęp do Galerii jest bezpłatny i jest ona otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 17:00.

Autorka: Magdalena Łydka – miłośniczka podróży, szczególnie tych na Bałkany. Copywriterka specjalizująca się w tematyce podróżniczej, która pracę w korporacji zastąpiła tworzeniem stron internetowych i podróżowaniem. Każdą wolną chwilę spędza w podróży z dobrą książką i notesem. Autorka kilku ebooków o Chorwacji, Bałkanach i Półwyspie Apenińskim. Ulubione miejsce do pracy: wyspa Korčula w Chorwacji.

Poprzedni

Pier Head, czyli The Three Graces (Trzy Gracje) Liverpoolu, atrakcje

Albert Memorial Clock Tower w Belfaście, zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz