Dlaczego warto jechać do Liverpoolu?

Tagi , , ,

Liverpool to jedno z największych i najdynamiczniej rozwijających się miast na Wyspach Brytyjskich. Na co dzień mieszka tam ponad pół miliona mieszkańców, a roku na rok, zjawia się także coraz więcej turystów. Wycieczki do Liverpoolu stały się wyjątkowo popularne, czemu jednak nie możesz się dziwić. Miasto to ma niezwykle wiele do zaoferowania, zarówno pod względem historycznym jak i rozrywkowym. Sprawdź więc, dlaczego warto jechać do Liverpoolu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego warto jechać do Liverpoolu?To wakacje śladami najlepszych klubów piłkarskich

Jeśli jesteś miłośnikiem dobrej piłki nożnej, to wakacje w Liverpoolu będą dla Ciebie fenomenalnym rozwiązaniem. Jak pewnie się domyślasz, miasto to jest domem dla dwóch, topowych klubów angielskiej Premier League. Pierwszym z nich jest słynny Liverpool FC. Naszpikowany gwiazdami „The Red’s” rozgrywa swoje mecze na stadionie Anfileld, który możesz zwiedzić podczas pobytu. Ten fenomenalny stadion możesz pomieścić ponad 61 tysięcy widzów i podczas meczów zawsze wypełnia się po brzegi. Wstęp na taki mecz może nie należy do najtańszych, ale z pewnością będzie tego warty! Drugim z klubów, który również występuje w Premier League jest Everton FC, czyli klub piłkarski z Liverpoolu, który swoje mecze rozgrywa na Godison Park w dzielnicy Everton. Również nie brakuje w nim gwiazd, które możesz podziwiać podczas rozgrywek, jeśli tylko wybierzesz się na mecz! Wakacje w Liverpoolu będą dla Ciebie jeszcze ciekawsze, jeśli wybierzesz się na piłkarskie derby miasta. Spotkania Liverpoolu z Everton’em od zawsze okraszone są solidną dawką emocji!

Noclegi w Liverpoolu dopasowane do Twoich potrzeb

Najważniejszym punktem planowania każdej wycieczki do Liverpoolu jest zawsze znalezienie odpowiednich noclegów. Pewnie zależy Ci na tym, by oprócz wysokich standardów, oferowały Ci one także przystępną cenę. Okazuje się, że noclegi w Liverpoolu Cię nie rozczarują. Miasto to jest świetnie przygotowane na napływ turystów. Znajdziesz tam nie tylko luksusowe hotele zlokalizowane w centrum miasta, ale także i skromniejsze obiekty noclegowe, które oferują wyjątkowo atrakcyjne ceny. Pamiętaj jedynie o tym, że rezerwacji powinieneś dokonać z nieco większym wyprzedzeniem!

Dlaczego warto jechać do Liverpoolu? To miasto The Beatles

Legendarny zespół The Beatles porywał tłumy na swoich koncertach. Okazuje się, że powstał on właśnie w Liverpoolu, a wybierając się na wakacje do tego miasta, możesz nieco bliżej przyjrzeć się historii słynnych muzyków. W większości, na każdym rogu będziesz mógł dostrzec ślady ich obecności, a kulminacyjnym punktem Twojego zwiedzania może być wizyta w muzeum The Beatles Story. To właśnie tam zgromadzono eksponaty i artefakty, które nawiązują do działalności, życia prywatnego, a także twórczości muzyków. Możesz także skorzystać z propozycji wycieczek objazdowych po mieście, które zabiorą Cię w niesamowitą podróż śladami Beatelsów. Z całą pewnością będzie to dla Ciebie jedno z bardziej oryginalnych doświadczeń.

Wakacje w Liverpoolu w cieniu kultury i sztuki

W 2008 roku to właśnie Liverpool zostały określony mianem Europejskiej Stolicy Kultury. Okazuje się, że jest to jak najbardziej zasadne. Miasto faktycznie tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, ale dodatkowo posiada wiele muzeów i galerii sztuki, które powinieneś odwiedzić podczas swojego pobytu. Wycieczki do Liverpoolu połączone z aktywnym zwiedzaniem wcale nie muszą być wyjątkowo drogie. Miasto oferuje Ci możliwości zapoznania się ze sztuką współczesną i nowoczesną w Tate Liverpool, ale także zapoznanie się z archeologią w World Museum. Jednocześnie kluczową kwestią jest to, że do większości z nich wstęp jest całkowicie bezpłatny. 

Wycieczki do Liverpoolu i pobliskiej okolicy

Liverpool to bez wątpienia jedno z najciekawszych miast na Wyspach Brytyjskich. Oferuje ono nie tylko wyjątkowo ciekawą architekturę, ale także wiele terenów zielonych i miejsc, przeznaczonych do rekreacji. Jednak wycieczki do Liverpoolu nie muszą kończyć się jedynie na zwiedzaniu miasta. Okazuje się, że pobliska okolica jest równie ciekawa, a jedynie 30 minut drogi od Liverpoolu znajduje się słynna plaża w Formby. To idealne miejsce na kąpiele i wypoczynek w sezonie letnim. Jeśli masz ochotę, możesz wybrać się także do pobliskiego Chester. To urokliwe i niewielkie miasteczko, które zabierze Cię w ciekawą podróż do przeszłości, głównie za sprawą swojego specyficznego klimatu i architektury. Jeśli więc spędzasz wakacje w Liverpoolu, to poświęć chociażby jeden dzień na to, by zapoznać się z najbliższą okolicą. Z pewnością nie będziesz tego żałować!

Dlaczego warto jechać do Liverpoolu? To wakacje w towarzystwie kuchni z całego świata

Wakacje w Liverpoolu to świetny sposób na to, by zapoznać się z daniami z każdego zakątka na świecie. Miasto to jest wielokulturowe, co przejawia się także w świetnie rozwiniętej bazie gastronomicznej. Możesz tam znaleźć restauracje azjatyckie, meksykańskie, arabskie, a także wiele innych, które z pewnością zaserwują Ci prawdziwą ucztę dla podniebienia. Oczywiście nie brakuje także lokali, które specjalizują się w tradycyjnej, angielskiej kuchni. Możesz więc dowolnie wybierać i każdego dnia, podczas swojego pobytu, przygotować się na odmienne doznania kulinarne.

Liverpool, czyli miasto rozrwykowe

Ostatnim powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Liverpool, jest świetnie rozwinięta baza rozrywkowa w mieście. Każdy turysta liczy na chwilę zapomnienia i dobrej zabawy podczas swoich wakacji. W Liverpoolu znajdziesz wiele klubów nocnych, w których dobra zabawa trwa praktycznie do białego rana. Możesz próbować różnorodnych, kolorowych drinków, poznawać nowe osoby, a także szaleć w rytm ulubionej muzyki. Jeśli jednak cenisz sobie nieco spokojniejsze wieczory, to możesz skorzystać z wyjątkowo szerokiej oferty pubów oraz barów. One również są otwarte do późnych godzin nocnych, a także oferują wyśmienite przekąski i lokalne piwo. Możesz w nich obejrzeć mecz w towarzystwie innych kibiców i przeżyć razem z nimi emocje. Z pewnością takiego doświadczenia nie będziesz mógł zapomnieć.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Pogoda w Liverpoolu w ciągu roku

Ile kosztuje wycieczka do Liverpoolu, co warto wiedzieć?

Następny

Dodaj komentarz