Ceny w Liverpoolu i koszty życia

Tagi , , , , ,

Liverpool to jedno z większych miast oraz dystrykt metropolitarny w zachodniej Anglii. Miasto usytuowane jest nad malowniczą rzeką Mereyside i na co dzień jest ono zamieszkiwane prawie przez pół miliona osób. Jest to wyjątkowo popularna miejscowść pod względem turystycznym. Jeśli również planujesz wybrać się tam na wakacje, to sprawdź, jakie są ceny i koszty życia na w Liverpoolu!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jaka jest waluta w Liverpoolu?

Liverpool to miasto w zachodniej Anglii. Podobnie więc jak w całym kraju, obowiązującą tam walutą jest funt szterling. Jego przelicznik do złotego jest dość niekorzystny. Jeden funt szterling to aż 5,40 złotego. 

Ceny w Liverpoolu – ile kosztują noclegi?

Teoretycznie, jeśli wybierasz się na wakacje lub krótki urlop w Liverpoolu, to właśnie noclegi i koszty zakwaterowania będą dla Ciebie jednym z największych wydatków. Przyjmuje się, że średnio turyści wydają aż 498 złotych za jedną noc. Jednocześnie ceny noclegów są dość zróżnicowane, a finalne koszty w dużej mierze zależą od standardów, na jakich Ci zależy. Dla przykładu, można powiedzieć, że:

 • hostel w Liverpoolu będzie dla Ciebie wydatkiem rzędu około 50-60 złotych za jedną noc;
 • pensjonat w Liverpoolu to koszt około 180 złotych za noc;
 • hotel jedno- i dwugwiazdkowy w Liverpoolu to koszt od 250 do nawet 360 złotych za noc;
 • hotel trzygwiazdkowy w Liverpoolu to wydatek od 340 do nawet 420 złotych za noc;
 • hotel czterogwiazdkowy w Liverpoolu to koszt to wydatek od 450 złotych w zwyż;
 • za hotel pięciogwiazdkowy w Liverpoolu lub hotel butikowy będziesz musiał zapłacic nawet ponad 500 złotych za noc.

Obiekty noclegowe, które znajdują się najbliższej centrum miasta, będą zdecydowanie najdroższe. Jeśli decydujesz się na przyjazd do Liverpoolu w sezonie letnim, wówczas również możesz spodziewać się nieco wyższych cen hoteli. Dobrą praktyką jest dokonanie rezerwacji z dość dużym wyprzedzeniem – nawet na 2 miesiące przed przyjazdem. Dzięki temu możesz zagwarantować sobie atrakcyjną cenę zakwaterowania, a przy tym wiele zaoszczędzić.

Liverpool – ceny jedzenia i ceny w restauracjach

W Liverpoolu znajdziesz wiele restauracji, które oferują Ci dania z całego świata. Cena za jeden posiłek jest uzależniona od typu lokalu, do którego się wybierzesz, dla przykładu:

 • posiłek w restauracji azjatyckiej to koszt około 73 złotych;
 • posiłek w restauracji chińskiej to wydatek około 65 złotych;
 • posiłek w restauracji francuskiej to koszt około 143 złotych;
 • posiłek w restauracji włoskiej to wydatek około 69 złotych;
 • posiłek w restauracji japońskiej będzie Cię kosztował nawet 159 złotych;
 • posiłek w restauracji meksykańskiej to koszt około 125 złotych.

W klasycznej, lokalnej knajpce za dwudaniowy obiad angielski zapłacisz około 50-60 złotych. Z kolei jeśli wybierzesz restaurację typu fast-food wówczas cena zestawu będzie wynosić jedynie 32 złote. Oczywiście podczas pobytu w Liverpoolu będziesz musiał także wybrać się na zakupy spożywcze. Ceny w marketach przedstawiają się następująco:

 • woda mineralna w butelce to koszt 4,60 złotych;
 • litr mleka to koszt 4,80 złotych;
 • za świeży, biały chleb zapłacisz 5,40 złotych;
 • za 12 sztuk jajek zapłacisz 11 złotych;
 • za kilogram jabłek zapłacisz zapłacisz 12 złotych;
 • za kilogram ziemniaków zapłacisz około 12 złotych.

Jak więc widzisz, ceny produktów spożywczych w Liverpoolu są wyższe niż w Polsce.

Ceny w Liverpoolu – ile kosztuje transport?

W Liverpoolu możesz korzystać z różnorodnych środków transportu publicznego – taksówek, autobusów lub sieci kolei podmiejskiej. Cena za pojedynczy przejazd wynosi 2 funty czyli około 11,40 złotych. W przypadku zakupu biletu miesięcznego, który obowiązuje na wszystkie strefy, jeden przejazd średnio będzie kosztował Cię około 5-6 złotych. Cena miesięcznego karnetu to około 376 złotych. Przejazd taksówką jest oczywiście znacznie droższy, aczkolwiek finalna cena zależy od konkretnej korporacji, a także od docelowego miejsca podróży. Rozpoczęcie kursu w taryfie normalnej to koszt około 14 złotych, zaś za każdy, przejechany kilometr taksówką będziesz musiał zapłacić około 5-6 złotych.

Ile kosztuje paliwo w Liverpoolu?

W Liverpoolu możesz także zdecydować się na wynajęcie samochodu. Za litr benzyny będziesz musiał zapłacić około 8,70 złotych, w zależności od konkretnej stacji paliwowej. Z kolei cena za litr oleju napędowego niekiedy sięga nawet 9,50 złotych. Cena za litr gazu wynosi zaś 5,6 – 6,20 złotych.

Ile kosztuje piwo w Liverpoolu?

Za lokalne piwo beczkowe w Liverpoolu będziesz musiał zapłacić około 24 złote. Z kolei koszt piwa importowanego to około 19 złotych za kufel. Jeśli zdecydujesz się zakupić piwo w markecie spożywczym, wówczas za butelkę lub puszkę piwa konkretnej marki zapłacisz około 15-18 złotych.

Ceny mieszkań w Liverpoolu

Jednopokojowy apartament blisko centrum Liverpoolu to koszt około 4,8 tysiąca złotych miesięcznie. Z kolei za wynajem tego mieszkania poza centrum, będziesz musiał zapłacić już około 3,5 tysiąca złotych. W przypadku mieszkania z 3 sypialniami, koszt ten wzrasta nawet do 7,8 tysiąca złotych. Średnie opłaty za media to dodatkowy 1-1,5 tysiąca złotych miesięcznie.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Co zabrać na wycieczkę do Limerick?

Manchester Museum, zwiedzanie, co zobaczyć, atrakcje, bilety

Następny

Dodaj komentarz