Zwiedzanie stadionu Liverpoolu – Anfield Stadium

Tagi , , , ,

Jeśli planujesz zwiedzić lub chcesz wziąć udział w nadchodzącym meczu Liverpoolu na stadionie Anfield, upewnij się, że Twój dzień będzie bezstresowy i pełen atrakcji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wizycie na stadionie Liverpoolu (Anfield Stadium) po raz pierwszy. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zwiedzanie stadionu Liverpoolu (Anfield Stadium)

Wyobraź sobie dreszczyk emocji, gdy biegniesz przez tunel Anfield prowadzący na płytę boiska przed legendarną trybuną Kop. Dla fanów piłki nożnej każdego typu, jest to rzecz legendarna. Legendarny stadion Liverpool Football Club jest otwarty dla zwiedzających nie tylko podczas meczów, ale i poza nimi. Dzięki zwiedzaniu z kompetentnymi i pełnymi pasji przewodników masz możliwość poznania historii tego wyjątkowego sportowego obiektu. Sprawdź widok z najlepszych miejsc na trybunach, przejdź przez tunel na boisko (dotykając po drodze znaku „This is Anfield”). Sprawdź szatnię, w której przebierali się m.in.: Gerrard, Rush i Dalglish oraz usiądź w miejscu, gdzie legendarni trenerzy, dowodzili piłkarzami. Zjedz coś w Boot Room Sports Cafe (lub zapłać dodatkowo i zjedz pełny posiłek w Sky Executive Box), a na koniec podziwiaj trofea, medale i niesamowite pamiątki sportowe w klubowym muzeum.

Gdzie się znajduje i jak dostać się na stadion Anfield?

Pociągiem

Stacja Liverpool Lime Street ma świetne połączenia kolejowe z całym krajem i znajduje się dwa i pół kilometra od stadionu Anfield. Alternatywnie, możesz podróżować do Liverpool Central Station, który znajduje się nieco dalej od stadionu.

Autobusem

Z centrum Liverpoolu można dojechać bezpośrednio na stadion autobusem linii 26 lub 27 z dworca autobusowego Liverpool One. Lub autobusem linii 17 z dworca autobusowego Queen Square.

Taksówką

Taksówki z centrum Liverpoolu na stadion kosztują zwykle poniżej 10 funtów.

Samochodem

Nie zalecamy podróżowania samochodem na stadion Anfield ze względu na brak miejsc parkingowych. Poza tym, jeśli planujesz przyjechać na stadion w dniu meczu należy również pamiętać, że droga Anfield jest zwykle zamykana na cztery godziny przed rozpoczęciem meczu. Natomiast Walton Breck Road na 90 minut przed rozpoczęciem meczu.

Pieszo

Wielu kibiców zamiast korzystać z autobusów lub taksówek, udaje się na Anfield pieszo. Jest to idealna okazja, aby poznać okolicę lub poczuć klimat  meczu wraz z innymi kibicami!

Mecz na stadionie Liverpoolu (Anfield Stadium) – co warto wiedzieć wcześniej?

Liverpool FC zaleca przybycie na stadion na co najmniej 45 minut przed rozpoczęciem meczu, aby zapewnić wystarczająco dużo czasu na wejście na obiekt i znalezienie miejsca. Jednak osoby odwiedzające stadion po raz pierwszy powinny przybyć znacznie wcześniej, aby poczuć przedmeczową atmosferę i poznać to, co Anfield ma do zaoferowania! Jeśli posiadasz bilet gościnny na mecz, będziesz mógł poczuć ducha rozgrywki dzięki dostępowi do salonu i baru, a także opcjom cateringowym przed rozpoczęciem meczu. 

Ile kosztują bilety na stadion Liverpoolu?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Liverpool FC, dlaczego nie zarezerwować Liverpool FC Legends and Stadium Tour? Poniżej znajdują się ceny biletów na poszczególne wycieczki po stadionie:

  • The Ultimate Anfield LFC Experience – £445.00       
  • Legends Q&A & The LFC Stadium Tour – £50.00
  • The Anfield Abseil – £45.00
  • The LFC Stadium Tour & Museum – £23.00
  • Matchday Stadium Tour and Museum – £25.00
  • UEFA Stadium Tour & Museum – £17.00
  • The Anfield Experience     £150.00

Autor: Marceli Łydka

Poprzedni

Gdzie znajduje się droga Dark Hedges?

Dworek Speke Hall Liverpool, zwiedzanie, bilety, co zobaczyć

Następny

Dodaj komentarz