Zima w Londynie, jaka pogoda i temperatura, co robić?

, Tagi , , , ,

Planujesz odwiedzić Londyn zimą? Jest to doskonały pomysł! Od połowy listopada do lutego Londyn jest prawdziwą, zimową krainą czarów. Poznaj magię Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i Chińskiego Nowego Roku, które są tylko niektórymi z wielu obowiązkowych zimowych wydarzeń w Londynie. Nie zapomnij założyć kilku warstw ubrań, aby było Ci ciepło, ponieważ temperatury w Londynie zimą wynoszą średnio od 2 stopni C do 10 stopni C. Poniżej przygotowaliśmy kilka wskazówek, które sprawią, że zima w Londynie będzie bardzo udana! 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jaka jest pogoda w Londynie w miesiącach zimowych? 

Zima w Londynie trwa zazwyczaj od grudnia do lutego, przy czym styczeń i luty są zazwyczaj najzimniejszymi miesiącami. Wbrew powszechnej opinii, londyńskie zimy są raczej ciepłe i bardzo klimatyczne. Średnie temperatury zimą wahają się od 5℃ do 10℃, styczeń jest najzimniejszym miesiącem ze średnią temperaturą wynoszącą 6,7℃.

Zima w Londynie najciekawsze zimowe atrakcje w Londynie

Jarmarki bożonarodzeniowe

Boże Narodzenie w Londynie to magiczny czas w roku. Świąteczne światła, choinki ozdobione kolorowymi bombkami i liczne jarmarki świąteczne tworzą magiczną atmosferę. Warto odwiedzić Hyde Park Winter Wonderland, który jest największym wydarzeniem świątecznym w stolicy Wielkiej Brytanii. Możesz tu jeździć na łyżwach, spacerować po jarmarkach świątecznych, jeść świąteczne smakołyki i pić grzane wino. W okresie świątecznym bywa tu sporo ludzi, dlatego jeśli planujesz zabawę na lodowisku, to zarezerwuj bilety z wyprzedzeniem. 

Choinka na Trafalgar Square to ikona Londynu. Od 1947 roku Norwegia corocznie przekazuje drzewko Londynowi na pamiątkę sojuszu zawartego podczas II wojny światowej. Zatrzymaj się przy niej podczas wizyty w centrum Londynu i poczuj wyjątkowy londyński klimat. Choinka w Covent Garden także jest imponująca. Jest co roku przyozdabiana ponad 30 000 światełek. 

Wizyta w londyńskich muzeach

W Londynie zimą organizowanych jest tak wiele wydarzeń kulturalnych i festiwali, że łatwo można przeoczyć najważniejsze atrakcje i zabytki. Stolica Wielkiej Brytanii ma jedne z najlepszych muzeów na świecie. Dodatkowo większość z nich można zwiedzać bezpłatnie. Warto wybrać się do jednego z imponujących muzeów w mieście, nawet jeśli jesteś w Londynie tylko na kilka dni.

Do najciekawszych muzeów w Londynie należą:

  • Muzeum Historii Naturalnej w Londynie – Natural History Museum,
  • Muzeum Wiktorii i Alberta – V & A Museum,
  • Muzeum Transportu – Transport Museum Lates,
  • Muzeum poświęcone historii wojskowości – Imperial War Museum,
  • Muzeum Sir Johna Soane’a – Sir John Soane’s Museum,
  • Muzeum Nauki – Science Museum.

Zimowy spacer po londyńskich parkach

W Londynie jest wiele miejsc, w których można pospacerować – od trawiastego Hampstead Heath po uroczy South Bank nad Tamizą. Wystarczy ubrać się ciepło i owinąć szalikiem. Podczas spaceru będziesz mógł się także rozgrzać, kupując przepyszną gorącą czekoladę. 

Zima w Londynie – popołudniowa herbata w jednej z renomowanych herbaciarni

Po spacerze lub dniu spędzonym na lodowisku warto wybrać się do jednej z kilku renomowanych herbaciarni na typową herbatkę five o’clock. Gorąco polecamy zajrzeć do pięknej herbaciarni Afternoon Tea at Claridge’s. Inne popularne tego typu miejsca, które warto odwiedzić to One Aldwych oraz Festive Afternoon Tea w Biscuiteers.

Zabawa na lodowisku

Lodowiska, które powstają zimą w całym mieście, są jednymi z najlepszych zimowych atrakcji w Londynie. Ustawione są zazwyczaj w pobliżu atrakcyjnych miejsc. Lodowiska są też doskonałą okazją do pokazania swoich umiejętności jazdy na łyżwach i rozgrzania się w nieco zimniejsze dni. W Londynie jest wiele różnych lodowisk, począwszy od mniejszych po większe i bardziej oblegane. Jednak największe i najbardziej znane lodowiska to to w pobliżu Muzeum Historii Naturalnej i w Somerset House. Na uwagę zasługuje także lodowisko w Canary Wharf pośród drapaczy chmur. Obok lodowiska znajduje się również jarmark bożonarodzeniowy, na którym możesz znaleźć ręcznie robione prezenty i dekoracje świąteczne.

Zakupy podczas londyńskich wyprzedaży zimowych

Kuszące może być także robienie zakupów w Londynie podczas sezonowych wyprzedaży. Wyprzedaże tradycyjnie rozpoczynają się w Boxing Day (26 grudnia) i trwają do wyprzedaży asortymentu. Z pewnością jest to atrakcja dla miłośników zakupów. 

Zima w Londynie – Festiwal Muzyczny w Spitalfields

Występy muzyczne w Spitalfields i w Londynie są obowiązkowym punktem programu tego festiwalu. Najważniejsze wydarzenia odbywające się podczas Festiwalu w Spitalfields (dzielnicy w East Endzie, w której zadomowili się artyści) to m.in. nowe aranżacje klasycznych utworów, takich jak na przykład Cztery pory roku Vivaldiego, przedstawienia pop-up inspirowane historią wschodniego Londynu oraz liczne atrakcje teatralne zaprojektowane specjalnie dla dzieci.

Świąteczny rejs

Warto wybrać się na świąteczną przejażdżkę londyńskimi kanałami z Kings Cross. Hidden Depths Canal Cruises przepięknie dekorują swoje łodzie i zabierają turystów na niezwykle klimatyczny rejs. Podczas rejsów panuje niezwykle świąteczna i rodzinna atmosfera. 

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

TOP 20 atrakcji w Londynie, co zobaczyć i zwiedzić

Czy Londyn jest bezpieczny? Na co uważać w Londynie?

Następny

Dodaj komentarz