Zima w Dublinie, jaka pogoda i temperatura, co robić?

, Tagi , , , , ,

Dublin – stolica Irlandii – położony jest na wschodnim wybrzeżu wyspy i posiada klimat umiarkowany morski z łagodnymi porami roku. Roczna ilość opadów jest znacznie niższa niż w zachodniej części kraju. Silne, porywiste wiatry pojawiają się w Dublinie sporadycznie, ale generalnie temperatury są bardziej przyjemne niż w pozostałych częściach Irlandii. Ponadto centrum Dublina jest nieco cieplejsze niż przedmieścia. Jaka jest pogoda zimą w Dublinie? Czy warto odwiedzić Dublin zimą? Jakie atrakcje oferuje zima w Dublinie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Zima w Dublinie pogoda

Wraz z nadejściem zimy pogoda w Dublinie pozostaje bez większych zmian w stosunku do jesieni. Nadal jest deszczowo i chłodno. Średnia temperatura zimą w ciągu dnia wynosi od 5°C do 7°C. Styczeń jest najzimniejszym miesiącem w roku. Średnia temperatura wynosi około 4 °C z niewielkimi wahaniami w zależności od opadów lub ilości słońca. Luty jest nieco cieplejszy od stycznia. Śnieg jest wówczas mało prawdopodobny, natomiast opady przybierają formę deszczu lub gradu.

Pogoda Dublin grudzień

Temperatury w Dublinie w grudniu wynoszą około 5°C z kilkoma zimniejszymi porankami w pobliżu -1°C. Najniższa temperatura w Dublinie, jaką zanotowano w grudniu, wynosiła – 12,2°C. W tym miesiącu można spodziewać się także trochę opadów śniegu, zazwyczaj utrzymuje się on przez 2-3 dni. Grudzień jest zimny, więc na wyjazd do Dublina zabierz ze sobą cieplejsze ubrania, takie jak na przykład: bluzki z długim rękawem, bluzy z kapturem i ciepły, najlepiej wodoodporny płaszcz lub kurtkę. Przyda się również szalik, rękawiczki i ciepłe skarpety. Nie zapomnij o ciepłych butach. 

Pogoda w Dublinie styczeń

Średnie temperatury w ciągu dnia w grudniu wynoszą zazwyczaj około 6°C- 8°C z kilkoma cieplejszymi dniami z temperaturą na poziomie nawet 12°C . Najwyższą temperaturę, jaką zanotowano w styczniu w Dublinie, było 16,5°C.  Późną nocą i wczesnym rankiem temperatury zazwyczaj wynoszą od około 2°C do 4°C. Oczywiście w styczniu może wystąpić także kilka zimniejszych poranków i nocy z temperaturą -1°C. Najniższą temperaturą w styczniu było do tej pory -9,5°C. W tym miesiącu występuje średnio  10-11 dni słonecznych lub przynajmniej częściowo słonecznych. Morze Irlandzkie w styczniu jest bardzo zimne z temperaturą wody wynoszącą zaledwie 8°C. Styczeń w Dublinie jest zimny, więc weź ze sobą ciepłe ubrania i zimową kurtkę, szczególnie jeśli planujesz zwiedzać jego okolicę.

Dublin pogoda luty

W lutym temperatury są już nieco wyższe niż w grudniu i styczniu, jednak wciąż są one na poziomie około 7°C – 9°C. Dni są już nieco dłuższe, więc popołudnia także są cieplejsze, szczególnie w drugiej połowie miesiąca. Pod koniec lutego możesz spodziewać się temperatur około 12°C – 14°C. Najwyższą temperaturę, jaką zanotowano w lutym, było 16,2°C. Na początku miesiąca mogą wystąpić przymrozki. Najniższą temperaturą w lutym w Dublinie było -6,7°C. Morze Irlandzkie w lutym jest bardzo zimne. Temperatura wody wynosi podobnie jak w styczniu około 8°C.

Zima w Dublinie – jakie atrakcje na nas czekają?

Grudzień w Dublinie

Jeśli uda Ci się przyjechać do Dublina w śnieżny dzień, możesz skorzystać z okazji i zobaczyć miasto w najpiękniejszej odsłonie. W grudniu warto także rozważyć pójście na łyżwy na jedno z wielu lodowisk otwartych w tym miesiącu w całym mieście. Jeśli szukasz idealnego prezentu na święta, to polecamy odwiedzić Mistletown Christmas Market. Znajduje się tu ponad 70 różnych sklepów sprzedających wszelkiego rodzaju unikalne i ciekawe rzeczy. Jest to również świetny czas w roku, aby zobaczyć świąteczne pokazy oświetlenia w Dublinie. Warto odwiedzić wówczas Stephens Green Centre lub Powerscourt Centre. W grudniu organizowane są także doskonałe świąteczne koncerty lub musicale, w których warto wziąć udział.

Zima w Dublinie – styczeń

Dublin to miasto, które kocha muzykę i na pewno znajdziesz kilka miejsc, gdzie będziesz mógł posłuchać wyśmienitych muzyków występujących na żywo.


Styczeń jest zwykle dość zimny, co oznacza, że najpopularniejsze atrakcje będą bardziej dostępne niż w czasie najwyższego, wakacyjnego sezonu! 

Warto wybrać się na autobusową wycieczkę „hop-on-hop-off”, która zabierze Cię bezpośrednio do najciekawszych miejsc w mieście, z komentarzem przewodnika w trakcie podróży. Jeśli jesteś miłośnikiem lub chcesz poznać tradycyjną muzykę irlandzką podczas pobytu w Dublinie, powinieneś wybrać się jeden z festiwali, które organizowane są zazwyczaj w styczniu. Największym jest festiwal Tradfest, który jest organizowany zazwyczaj pod koniec tego miesiąca. Festiwal ten odbywa się w dublińskiej dzielnicy Temple Bar i jest największym festiwalem muzyki tradycyjnej organizowanym w Irlandii. Kolejny festiwal warty uwagi to Winter in Dublin – trwa do końca stycznia.

Luty w Dublinie

Luty w Dublinie jest już znacznie cieplejszy i mniej deszczowy niż styczeń lub grudzień. Dlatego też jest to doskonały czas na spacery po mieście i odkrywanie atrakcji. Jeśli jesteś miłośnikiem rywalizacji sportowej, to możesz kibicować reprezentacji Irlandii w Rugby Union w rozgrywkach Six Nations. Miłośnicy serialu Gra o Tron mogą wybrać się na wycieczkę po miejscach, gdzie kręcono sceny w Dublinie i okolicach. Ponieważ pogoda w lutym może być nieco zmienna i zimna, to po dniu zwiedzania warto rozważyć wypicie drinka w jednym z lokalnych pubów, aby się rozgrzać. Dublin to także doskonałe miejsce na organizację walentynkowego wyjazdu ze swoją ukochaną osobą.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Czy Dublin jest drogi?

Wycieczka do Leicester – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz