Wycieczka z Dublina do Killiney Hill Park, czy warto?

Tagi , , , ,

Dublin to największe miasto i stolica Irlandii. Na co dzień zamieszkuje je ponad pół miliona mieszkańców. Dublin znany jest przede wszystkim ze swoich licznych zabytków, a także terenów zielonych, które stały się prawdziwą dumą miasta. Jedną z największych atrakcji na przestrzeni lat stał się Killiney Hill Park. Co więc musisz o nim wiedzieć i jak możesz się do niego dostać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Gdzie znajduje się Killiney Hill Park?

Park to popularny teren spacerowy i rekreacyjny, który znajduje się w pobliżu stolicy Irlandii. Od ścisłego centrum miasta jest on oddalony jedynie o 18,5 kilometra. Dokładniej mówiąc, park jest zlokalizowany w dzielnicy Killiney,czyli w jednej z obrzeżnych dzielnic Dublina, w południowej części miasta. Jednocześnie z uwagi na świetnie rozwiniętą sieć transportu publicznego i dróg, dojazd do Killiney Hill Park jest wyjątkowo prosty.

Jak dojechać?

Do parku możesz dostać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wypożyczenie samochodu – możesz to zrobić w centrum miasta, gdzie zlokalizowanych jest najwięcej wypożyczalni. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, wówczas dojazd do Killiney Hill Park nie powinien zająć Ci więcej niż około 50 minut. Z centrum Dublina do parku prowadzi jedna droga R131, za pośrednictwem której dostaniesz się do terenu spacerowego na obrzeżach miasta. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. Przygotuj się jednak na to, że podróż tym środkiem transportu może być nieco dłuższa. W centrum Dublina wsiądź w autobus numer 14, 27A,27 lub 53. Dojedziesz w ten sposób do przystanku Connoly. Następnie przesiądź się w autobus Dart w kierunku Bray i wysiądź w Dalkey. W tym momencie czeka Cię spacer – do pokonania będziesz miał około 1,7 kilometrów, by dotrzeć do parku.

Ciekawostki na temat Killiney Hill Park

Killiney Hill Park to jeden z najpopularniejszych terenów spacerowych wśród mieszkańców Dublina, a także wśród turystów. Na samym początku był to mały, publiczny park, który z biegiem czasu był poszerzany. Pierwszy raz oddano go do użytku w 1887 roku, więc może się on pochwalić bogatą historią. Park ten po raz pierwszy został otwarty przez księcia Alberta Wiktora z Walii. Miał on uczcić jubileusz jego oraz jego małżonki Wiktorii. Obecnie park cieszy się ogromnym zainteresowaniem, głównie z uwagi na zróżnicowana rzeźbę terenu oraz niesamowitą roślinność. W parku możesz także podziwiać fenomenalne widoki na niewielkie, obrzeżne dzielnice Dublina oraz ich panoramę.

Zwiedzanie

Killiney Hill Park to przede wszystkim teren spacerowy i rekreacyjny. Możesz się tam wybrać na trekking, a także na przejażdżkę rowerową. Dostęp do parku jest otwarty, a Ty nie musisz przejmować się koniecznością zakupu biletu wstępu. Jedną z największych atrakcji w Killiney Hill Park są fenomenalne widoki, które na długo zapadną Ci w pamięć. Ze wzgórz możesz podziwiać panoramę Dublina na północnym zachodzie, Morze Irlandzkie na wschodzie, a nawet Góry Walii, które są świetnie widoczne w pogodny i bezchmurny dzień. Przy odrobinie szczęścia dostrzeżesz także góry Wicklow i szczyt Bray Head na południu. Park to również miejsce, w którym odetchniesz czystym, świeżym powietrzem i zapomniesz o codziennym biegu. Zrelaksuj się na łonie natury i ciesz się piękną pogodą.

Dlaczego warto zobaczyć Killiney Hill Park?

Jeśli marzysz o tym, by podziwiać stolicę Irlandii z nieco innej perspektywy, to wycieczka do parku z pewnością Ci to zagwarantuje. Jest to miejsce pełne zieleni, wzgórz i niesamowitych krajobrazów, które na długo zapadną Ci w pamięć. Jest to także park, który pozwoli Ci oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku i wypocząć w otoczeniu niesamowitej przyrody. Wybierz się tam nawet na piknik i ciesz się przepiękną florą, a także widokami na Morze Irlandzkie. Killiney Hill Park to także idealne miejsce na długie i romantyczne spacery w towarzystwie natury i przepięknej roślinności.

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Co warto zjeść w Glasgow? – Przewodnik po najlepszych miejscach kulianrnych  miasta 

Życie nocne w Dubilinie, najlepsze puby i kluby muzyczne

Następny

Dodaj komentarz