Wycieczka do Lavenham – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Tagi , , , ,

Wyspy Brytyjskie cieszą się coraz to większym zainteresowaniem wśród turystów. Można nawet w ciemno powiedzieć, że obecnie coraz chętniej rezygnujemy w pięknych i słonecznych plaż, właśnie na rzecz lepszego poznania i zrozumienia klimatu, jaki panuje w Wielkiej Brytanii. Trzeba sobie również jasno powiedzieć, że zdecydowanie coraz to mniej turystów wybiera się na zwiedzanie wiecznie zatłoczonego Londynu – choć jest on głównym punktem wielu wycieczek. Jednocześnie jeśli mamy chwilę czasu, warto zaplanować sobie wycieczkę do malowniczego miasteczka Lavenham. Jak można się tam dostać i co warto tam zwiedzić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak można dojechać do miasteczka Lavenham?

Lavenham to niewielkie miasteczko, które znajduje się mniej więcej 93 kilometry na północny-wschód od Londynu. Mieszka tam niespełna 2 tysiące osób, co sprawiło, że przez wiele lat miasteczko to nie było zbyt popularne wśród podróżnych. Obecnie jednak wychodzi ono z cienia Londynu i innych, otaczających go wielkich miast i otwiera się na turystów coraz szerzej, wraz ze swoimi atrakcjami. Niemniej jednak wielu turystów może się zastanawiać, w jaki sposób się do tego miasteczka dostać? Otóż z całą pewnością nie będzie to jedna z najdłuższych i najbardziej skomplikowanych podróży. Mogą więc oni zdecydować się na jedną z następujących opcji dojazdu:

  • wypożyczony samochód – jeśli lewostronny ruch drogowy nie stanowi dla nas większego problemu, wówczas możemy z Londynu do Lavenham dostać się przy pomocy wypożyczonego samochodu. Dojedziemy tam drogą M11 i zajmie nam to mniej więcej 2 godziny.
  • komunikacja miejska – ta podróż będzie o wiele bardziej problematyczna i dłuższa, niemniej jednak jest ona jak najbardziej możliwa. Z Londynu autobusem oznaczonym jako National Express A9 dojedziemy do przystanku w Stansted Airport Coach Station. Następnie przesiadamy się w autobus 133 Sapphire, którym dojedziemy do stacji Railway Street. Tam czeka nas kolejna przesiadka w autobus 89X Seasider aż do stacji w Walnut Tree Lane. Tam czeka nas ostatnia przesiadka w autobus numer 753 Boomerang, którym dojedziemy już bezpośrednio do Lavenhamm.

Wypożyczenie samochodu i parkingi

W samym miasteczku Lavenham nie mamy możliwości wypożyczenia samochodu. Wobec tego możemy skorzystać z takiej możliwości w Londynie i następnie dojechać do miasteczka. Jeśli zaś chodzi o miejsca parkingowe, to również nie ma tam ich zbyt wiele. Kilka miejsc parkingowych znajdziemy blisko centrum – są one płatne. W dużej mierze kierowcy mogą jednak parkować przy drodze, na miejscach oznaczonych białymi liniami. 

Co warto i co można zwiedzić w Lavenham?

Lavenham ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i niewielkie zaludnienie może wydawać się turystom niezbyt atrakcyjnym miejscem na wycieczkę czy spędzenie wakacji. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że w miasteczku Lavenham czeka na nas nie tylko niezwykły klimat, ale także cały szereg wyjątkowych atrakcji. Tak więc, co warto i co można zwiedzić podczas pobytu w urokliwym miasteczku Lavenham?

National Trust – Lavenham Guildhall

Jeśli chcemy zapoznać się nieco bardziej z historią tego wyjątkowego miasteczka i prześledzić jego rozwój, to National Trust- Lavenham Guidlhall będzie dobrym pierwszym punktem. Znajdziemy tam szereg wartościowych ekspozycji, a także niewielką herbaciarnię, w której można się zrelaksować.

Little Hall Museum

To kolejne muzeum w tym niewielkim miasteczku, w którym będziemy mogli zapoznać się z szeregiem wystaw stałych oraz czasowych. Z ich dokładnym harmonogramem można zapoznać się na stronie głównej muzeum. 

Kentwell Hall

Jeśli jesteśmy miłośnikami historii, to Kentwell Hall może być dla nas idealnym miejscem. Jest to rekonstrukcja historyczna z czasów wiktoriańskich. Jest ona również otoczona malowniczym ogrodem wypoczynkowym. Znajduje się na obrzeżach Lavenham.

The Crocked House

To jedna z większych atrakcji w mieście. Jest to wyjątkowy „wybryk” architektoniczny. Okazuje się, że domek ten posiada nieco przekrzywione piętro, które dodaje mu niekwestionowanego uroku. Jest to również jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w całym Lavenham!

Lavenham Hall

Jeśli chcemy znaleźć w tym miasteczku idealne miejsce do wypoczynku i rekreacji, to Lavenham Hall będzie idealne! Jest to przepiękny ogród wypoczynkowy i park miejski z szeregiem różnorodnych gatunków roślin. Panuje w nim cicha i spokojna atmosfera sprzyjająca wypoczynkowi.

Lavenham Falcorny

Jeśli z kolei chcemy nieco bliżej przyjrzeć się życiu sów lub nawet z nimi obcować, to taką możliwość dostaniemy w Lavenham Falcorny. Jest to miejsce, w którym możemy obcować z tymi urokliwymi i tajemniczymi ptakami i obserwować je w ich naturalnym środowisku.

Jak więc widać, niewielkie miasteczko nie pozwoli się turystom nudzić i dostarczy im całego szeregu atrakcji.

Kiedy jechać do Lavenham? Pogoda i temperatura w ciągu roku

Jak wiadomo pogoda na Wyspach Brytyjskich nigdy nas nie będzie rozpieszczać. Wobec tego pojawia się pytanie, kiedy rzeczywiście jest najlepszy moment na odwiedzenie Lavenham? Zakładając, że większość turystów będzie chciała uniknąć ulewnych deszczy, warto wybrać się do tego miasteczka w sezonie letnim, czyli w okresie od czerwca do końca sierpnia. Wówczas czeka tam na nas około 22-25 stopni Celsjusza, słonecznie dni i niewielkie ilości opadów. Jesień również nie jest najzimniejszą porą roku. W Lavenham termometry pokazują wówczas od 13 do 17 stopni. Niemniej jednak pokaźna ilość opadów może okazać się zniechęcająca.

TOP3 najlepsze restauracje i obiekty gastronomiczne w Lavenham

Z pewnością będąc w Lavenham, będziemy chcieli spróbować lokalnych przysmaków angielskiej kuchni. W tym małym miasteczku baza gastronomiczna stoi na wyjątkowo dobrym poziomie. Oto absolutne TOP3 lokale gastronomiczne, które są najczęściej rekomendowane przez turystów:

  1. Red Brick Cottage – to restauracja specjalizująca się w kuchni angielskiej, z niezwykle klimatycznym wystrojem wnętrz.
  2. Lavenham Blue Vintage Tea Rooms – to niewielka herbaciarnia, która jednak w godzinach lunchu zmienia się w lokalną restaurację. Możemy zjeść tam zarówno dobrze, jak i tanio.
  3. The Angel Hotel Restaurant – to z kolei restauracja zlokalizowana w hotelu, jednak dostępna jest ona dla każdego. Jest to lokal z ekskluzywną, angielską kuchnią.

Gdzie można spać w Lavenham?- TOP3 rekomendowane obiekty noclegowe

W Lavenham turyści nie będą mogli narzekać również na możliwości zakwaterowania. Znajdziemy tam oprócz hoteli także i klimatyczne pensjonaty. Jednak z pewnością wielu z nas będzie zależało na wysokim standardzie. Wówczas na jakie hotele powinniśmy zwrócić uwagę w Lavenham?

TOP 3 Najlepsze hotele i noclegi w Lavenham

Jeśli zależy nam na luksusowych i prestiżowych hotelach w Lavenham, wówczas możemy zatrzymać się w:

  • Swan Hotel and SPA – jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do luksusowego SPA. Znajduje się jedynie 300 metrów od centrum miasteczka.
  • Rectory Mayor – to z kolei pięciogwiazdkowy hotel o maksymalnie wysokich standardach oraz z dostępem do szeregu udogodnień. Znajduje się on na obrzeżach miasteczka – około 5 kilometrów od ścisłego centrum.
  • The Angel Hotel – to również hotel z wyjątkowo wysokimi standardami. Działa w nim restauracja oraz bar, a co więcej, znajduje się on jedynie 150 metrów od centrum.
Poprzedni

Chester – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

Jesień w Dublinie, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Następny

Dodaj komentarz