Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Wizz Air uruchomił loty Poznań - Glasgow

2014-10-28 Wizz Air uruchomił loty Poznań - Glasgow

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią linie lotnicze Wizz Air uruchomiły loty na trasie Poznań Ławica (POZ) - Glasgow (GLA).

Lot inauguracyjny Wizz Air między Poznaniem i największym miastem w Szkocji odbył się 28 października 2014 roku. Airbus A320 wystartował z Poznania o godzinie 16:40 z 147 pasażerami na pokładzie, rozpoczynając regularne połączenia do Glasgow.


Glasgow Science Centre (grafika: SXC (CC))

Loty na trasie Poznań Ławica (POZ) - Glasgow (GLA) odbywają się 2 razy w tygodniu, w soboty i wtorki. Bilety lotnicze na nie dostępne są w sprzedaży już od 59 zł w jedną stronę.

Przewoźnik ma nadzieję, iż nowa trasa przyczyni się do znaczącego rozwoju rynku usług turystycznych w centralnej Polsce oraz wpłynie na zwiększenie zatrudnienia w tym sektorze.

"Nowe połączenie lotnicze z Poznania do Glasgow to kolejny krok Wizz Air, rozwijający ofertę przewoźnika z Poznania i Wielkopolski. Dalsze plany tego przewoźnika zakładają uruchomienie z końcem marca przyszłego roku połączenia do Malmö, jak i zwiększenie liczby rejsów na istniejących połączeniach do Londynu Luton, Doncaster-Sheffield, Oslo Torp, Glasgow oraz Stockholmu Skavsta, które skutkować będą zbazowaniem drugiego samolotu w maju 2015 roku. Baza operacyjna oparta na dwóch samolotach zyskuje na stabilności, w dłuższej perspektywie pozwalając na sukcesywny, a zarazem elastyczny rozwój siatki połączeń Wizz Air z Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Samo połączenie do Glasgow jest dla naszych pasażerów niezwykle atrakcyjne. Już w przeszłości przewoźnik oferował z Poznania przeloty do Prestwick, położonego niedaleko Glasgow. Ponowna możliwość dotarcia do największego miasta Szkocji i to na główne lotnisko, dowodzi korzystnych zmian zachodzących na rynku oraz zwiększenia wzajemnego zainteresowania na płaszczyźnie turystycznej oraz biznesowej pomiędzy Wielkopolską a Szkocją." - powiedziała Elwira Rostowska z poznańskiego lotniska.

Warto zwrócić uwagę, że jest to połączenie oferowane na główne lotnisko w Glasgow położone jest ok. 13 kilometrów od centrum miasta. Od lutego 2008 roku do kwietnia 2009 roku linia Wizz Air operowała na lotnisko Glasgow Prestwick (PIK).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: