Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Wizz Air od 12 lat między Wyspami Brytyjskimi i Polską

2016-05-19 Wizz Air od 12 lat między Wyspami Brytyjskimi i Polską

Wizz Air świętuje dzisiaj 12 urodziny swojego pierwszego lotu, który odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic Pyrzowic (KTK) do Londynu Luton (LTN).


Działalność Wizz Air w Europie i Polsce (grafika: Wizz Air)

19 maja 2004 roku z Katowic o godz. 6.20 pierwszy samolot Wizz Air wzbił się w niebo. W swój pierwszy lot numer 101 udał się z Katowic na lotnisko Londyn Luton (LTN). Trasa ta istnieje do dziś. Z czasem Wizz Air zaczął operować do Wielkiej Brytanii i Irlandii także z kilku innych polskich lotnisk. W sumie działa w Polsce i lata na Wyspy Brytyjskie z 8 polskich lotnisk:

  1. Gdańsk Rębiechowo (GDN)
  2. Katowice Pyrzowice (KTW)
  3. Lublin Sadków (LUZ)
  4. Olsztyn Mazury (SZY)
  5. Poznań Ławica (POZ)
  6. Szczecin Goleniów (SZZ)
  7. Warszawa Okęcie (WAW)
  8. Wrocław Strachowice (WRO)

"Przez ostatnie 12 lat Wizz Air zrewolucjonizował sektor podróży lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie łączymy 39 krajów oferując sieć destynacji od Europy po Bliski Wschód. W ubiegłym roku odświeżyliśmy nasze barwy i wprowadziliśmy do naszej floty pierwszą maszynę typu Airbus A321, najbardziej wydajny jednonawowy samolot na świecie. Mając w perspektywie kolejne dostawy nowych maszyn, pozostajemy w czołówce najmłodszych flot w Europie. Naszym celem jest stałe doskonalenie jakości naszych usług. Stale rozwijamy naszą sieć połączeń w Europie i poza jej granicami. Zapraszamy na pokład naszych klientów oraz osoby, które jeszcze z nami nie podróżowały, aby mogły doświadczyć doskonałego serwisu zapewnianego przez naszą wspaniałą i pomocną załogę." - powiedział Jozsef Varadi, prezes linii Wizz Air.

Najwięcej pasażerów między Wyspami i Brytyjskimi a Polską przypada na Londyn. Przykładowo przez 12 lat na między Warszawą i Londynem Wizz Air przetransportował 3,2 mln pasażerów.

Z okazji urodził Wizz Air wprowadził wersję nowej witryny na urządzenia mobilne. W najbliższych tygodniach zostanie wdrożona na wszystkich platformach. Strona już działa i można z niej korzystać bezpośrednio z urządzeń typu smartfon przez wizzair.com, a także przez m.wizzair.com

Wprowadzona została także funkcja Ekspresowej Rezerwacji, która umożliwia zakup biletu lotniczego za pomocą zaledwie trzech kliknięć w 30 sekund.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: