Wiosna w Londynie, jaka pogoda w marcu, kwietniu i maju

Tagi , , , ,

Angielska pogoda znana jest nam głównie z tego, że jest ona wyjątkowo kapryśna. Nie bez powodu mieszkańcy Londynu praktycznie nigdy nie rozstają się z parasolami i płaszczami przeciwdeszczowymi. Warto jednak mieć na uwadze to, że pogoda w Londynie znacznie różni się np. od aury, która zwykle panuje na północy Wysp Brytyjskich. Oczywiście trzeba jasno podkreślić, że londyńska pogoda jest również zupełnie inna od tej, do której przyzwyczailiśmy się w naszym kraju. Jednak pory roku nadal pozostają te same. Wobec tego, jeśli planujemy wyjazd do Londynu na wiosnę, to warto dowiedzieć się, jakiej pogody możemy się w tym czasie tam spodziewać!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wiosna w Londynie – temperatury i pogoda

Z pewnością większość z nas – szczególnie jeśli chodzi o podróże – znacznie chętniej wybiera okres letni. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie wtedy nawet w odległej Skandynawii robi się ciepło i słonecznie, więc nie inaczej może być także w Londynie. Jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że lato to szczyt sezonu turystycznego. Co za tym idzie zarówno ceny biletów lotniczych, jak i samych noclegów w Londynie, mogą być o wiele droższe. Właśnie dlatego jednym z lepszych rozwiązań dla większości turystów może być wybranie się do Londynu w sezonie wiosennym. Jednak jaka pogoda będzie tam na nas czekać w marcu, kwietniu i w maju?

Jaka pogoda czeka na nas w marcu w Londynie?

Marzec to miesiąc, który bez wątpienia większości z nas będzie kojarzył się z sezonowym rozpoczęciem wiosny. Czy jednak w Londynie również tak jest? Otóż jest to dość wątpliwa kwestia. Okazuje się, że marzec w Londynie nie jest tak ciepłym miesiącem, jak może się nam to wydawać. Temperatury powietrza za dnia nie sięgają więcej niż około 15-16 stopni. Fakt, że temperatury utrzymują się na tym, a nie na innym poziomie, nie powinny nas jednak zniechęcać. Okazuje się bowiem, że można spodziewać się słonecznych dni, które z całą pewnością sprawiają, że marzec staje się o wiele cieplejszy!

Niemniej jednak warto zabrać ze sobą również nieco cieplejsze ubrania. W Londynie w marcu dalej dość mocno wieje, a szara i nieco ponura pogoda może dawać się nam nieco bardziej we znaki. Spodziewajmy się również nieco większej liczby opadów, jednak Londyn w deszczu może być wyjątkowo magiczny.

Pogoda w kwietniu w Londynie – na co warto się przygotować?

Kwiecień w Londynie to prawdziwa pełnia wiosny, choć jednak nie jest to jeszcze najcieplejszy miesiąc w tej porze roku. Jakich temperatur możemy spodziewać się w Londynie w kwietniu? Otóż termometry mieszkańców miasta pokazują zwykle około 18-19 stopni. Coraz częściej zdarzają się również i takie dni, w których temperatury osiągają nawet i 22 stopnie. Oczywiście śmiało możemy również oczekiwać nieco większej ilości dni z pełnym słońcem. Kwiecień jest jednym z przełomowych momentów, w którym również znacznie zmniejsza się liczba opadów. Choć nie da się powiedzieć, że parasole już w ogóle nie będą nam potrzebne, to jednak możemy oczekiwać tego, że będziemy z nich korzystać o wiele rzadziej.

Londyn w kwietniu jest raczej bajecznie rozświetlony promieniami słońca, a dodatkowo, niebo robi się coraz to bardziej bezchmurne. Jeśli zaplanujemy nasze wczasy właśnie w tym miesiącu, to z czystym sumieniem stwierdzimy, że był to jeden z lepszych pomysłów.

Londyn w maju – jakie temperatury mogą nas zaskoczyć?

Maj to pełnia wiosny nie tylko w całej Europie, ale także i w Londynie. W tym miesiącu możemy spodziewać się wysokich temperatur. Choć może nie będą one rekordowe, to jednak z pewnością będą wystarczające ku temu, byśmy mogli cieszyć się naszymi wakacjami w Londynie. Termometry mieszkańców miasta w maju pokazują od 20 do 23 stopni Celsjusza, choć nie można wykluczyć dni, w których spotkamy się z o wiele wyższymi temperaturami.

Nie zabraknie nam również wielu słonecznych dni, a o parasolach i cieplejszych ubraniach praktycznie będziemy mogli już zapomnieć. Londyn w maju jest wyjątkowo słoneczny i kolorowy, a krótkie spodenki i letnie koszulki z pewnością okażą się dla nas wystarczające. Wyjazd do Londynu w maju z całą pewnością będzie dla nas udany i wyjątkowo cieple spędzony.

Wiosna w Londynie – czy warto?

Wiosna w Londynie z pewnością nie jest tak ciepła jak lato, więc wielu turystów może się mocno wzbraniać przed zaplanowaniem tam swojego wyjazdu właśnie w okresie od marca do maja. Jednak nie warto się nad tym zbyt długo zastanawiać. Londyn na wiosnę nie jest jeszcze przepełniony turystami. Co za tym idzie, zyskujemy możliwość wręcz wtopienia się w londyński klimat i stania się integralną częścią miasta! Londyn na wiosnę ma również swój magiczny wydźwięk. Okazuje się bowiem, że w tym okresie dosłownie wszystko budzi się do życia. Słoneczne dni sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu z kubikiem ulubionej kawy w ręce. Na wiosnę poznamy prawdziwe oblicze Londynu, które z całą pewnością może nas mocno zaskoczyć. Takiego wyjazdu – do Londynu na wiosnę – nie pożałuje z pewnością żaden z turystów.

Poprzedni

Wynajęcie samochodu w Dublinie – zasady ruchu drogowego, co warto wiedzieć?

Dover – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz