Wakacje w Cork – z biurem podróży czy na własną rękę?

Tagi , , , ,

Wakacje w Cork mogą być niezwykłą przygodą zarówno dla osób preferujących podróżowanie z biurem turystycznym, jak i tych wolących wycieczki zorganizowane na własną rękę. W tym artykule przyjrzymy się obu tym opcjom. Najpierw zostaną omówione kwestie związane z dostępnością ofert wakacji all inclusive. Następnie przyjrzymy się poszczególnym zagadnieniom dotyczącym indywidualnego podróżowania w Cork, w tym cenom lotów, hoteli, artykułów spożywczych w sklepach i jedzenia w restauracjach.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Wakacje w Cork – wakacje all inclusive

Niestety, choć Cork jest niezwykle atrakcyjnym miastem dla turystów o różnych upodobaniach, oferta wakacji all inclusive, obejmujących pobyt w tym mieście jest dość uboga. Można jednak znaleźć w Internecie opisy ofert biur podróży, które organizują wycieczki po Irlandii, uwzględniając zwiedzanie miasta Cork. Jedną z nich można znaleźć na przykład na portalu wakacje.pl. Przedstawiona tam oferta biura podróży Rainbow proponuje spacer po malowniczym centrum miasta ze słynną maślaną giełdą (Butter Exchange) i zabytkowymi kościołami, a także zwiedzanie rynku English Market. Ta wycieczka objazdowa po Irlandii trwa siedem dni i można ją zarezerwować już za 5 870 złotych od osoby.

Wakacje w Cork na własną rękę – ceny hoteli

Ceny noclegów w Cork są uzależnione od kilku kluczowych czynników. W tych, których ceny za noc sięgają tysiąca złotych, znajdziemy centra wellness z wachlarzem udogodnień zapewnianych w ramach pakietu spa. W najbardziej ekskluzywnych hotelach Cork znajdziemy także często otwarte przez cały rok kryte baseny. Natomiast w pozostałych ośrodkach noclegowych ceny pobytów za dobę oscylują w przedziale od trzystu do dziewięciuset złotych. Różnice w cenach są związane również z lokalizacją hotelu, aktualnym obłożeniem, a także trwaniem sezonu turystycznego.

Ceny lotów do Cork

Najtańsze loty będziemy mieli szansę znaleźć podczas trwania tak zwanego niskiego sezonu, charakteryzującego się obecnością mniejszej liczby turystów. Przystępne cenowo loty, poniżej tysiąca złotych w obie strony, znajdziemy w okresie jesienno-zimowym. Najdroższe z kolei loty są w lipcu i sierpniu. Wtedy ceny rosną nawet dwukrotnie w porównaniu do tych najtańszych. Jeśli chodzi o przesiadki, są one zazwyczaj ściśle związane z linią lotniczą którą podróżujemy. Jeśli lecimy British Airways będziemy mieli prawdopodobnie przesiadkę w Londynie, KLM w Amsterdamie, Lufthansą we Frankfurcie, a Air France w Paryżu. Cenowo najkorzystniej wychodzą podróże holenderskimi i brytyjskimi liniami lotniczymi.

Wakacje w Cork – Ceny artykułów spożywczych w sklepach

Nabiał:

 • litr mleka – 5,10 zł
 • dwanaście jajek – 13 zł
 • kilogram lokalnego sera – 28 zł
 • kilogram twarogu – 18 zł

Owoce:

 • kilogram gruszek – 13 zł
 • kilogram bananów – 7,10 zł
 • kilogram pomarańczy – 9,10 zł
 • kilogram jabłek – 10 zł

Warzywa:

 • kilogram ziemniaków – 6,30 zł
 • główka sałaty – 4 zł
 • kilogram pomidorów – 12 zł
 • kilogram cebuli – 4,20 zł
 • kilogram ogórków – 7,70 zł

Mięso:

 • kilogram kiełbasy – 63 zł
 • kilogram wołowiny – 41 zł
 • kilogram piersi z kurczaka – 35 zł

Alkohol:

 • butelka wina – 53 zł
 • butelka piwa – 14 zł
 • whisky – 155 zł
 • rum – 108 zł
 • wódka – 175 zł
 • gin – 134 zł

Ceny w restauracjach

Tak, jak w każdym większym mieście, tak i w Cork znajdziemy zarówno elegancko zaaranżowane restauracje, w których serwowane są wykwintne dania dla ludzi z grubszymi portfelami, jak i bardziej przystępne cenowo lokale czy nawet barowe miejsca z jedzeniem street-foodowym.

Jeśli szukamy miejsc, w których będziemy mogli docenić wystrój lokalu, profesjonalną i kompetentną obsługę kelnerską, a także kompozycję wizualno-smakową potraw kuchni lokalnej, serwowanych w nowoczesnym wydaniu, koniecznie wybierzmy się będąc w Cork do Paradiso, Greenes Restaurant, bądź Perrotts Garden Bistro. Choć za kolację w tych miejscach możemy spokojnie wydać trzysta złotych, jeśli mamy możliwości, koniecznie odwiedźmy te restauracje.

Bardziej przystępne cenowo posiłki zjemy z kolei na przykład w The River Club, Elbow Lane Brew and Smokehouse czy Quinlans Seafood Bar. Podobnie jak w restauracjach omawianych w poprzednim akapicie, tak i w tych serwowane są dania kuchni lokalnej, irlandzkiej, opartej w dużej mierze na owocach morza i grillowanych potrawach.

Lokale gastronomiczne w których przygotowywane są posiłki w najbardziej przystępnych cenach, łączą często elementy różnych kuchni. Miejscami, w których zjemy zarówno dania kuchni Wysp Brytyjskich i amerykańskiej są: Cafe Spresso, White Rabbit Bar & BBQ i Shake Dog Cork.

Podsumowanie

Podsumowując, wydaje się, że w artykule udało nam się udowodnić, że to drugie pod względem wielkości miasto w Irlandii oferuje atrakcje dostosowane do różnych możliwości finansowych podróżujących. Dzięki różnorodności opcji turystycznych, planowanie wyjazdu do Cork na własną rękę jest realne i pozwala cieszyć się wspaniałymi wakacjami, nie obciążającymi zbytnio naszego budżetu. Niezależnie od tego jakie wydatki weźmiemy pod uwagę podczas organizowania wyjazdu (ceny lotów, hoteli, artykułów spożywczych czy jedzenia w restauracjach), będziemy w stanie zaplanować wspaniały pobyt w Cork, który będzie przystępny pod względem finansowym.

Co więcej, pozytywne podejście mieszkańców miasta do turystów umila pobyt w tym mieście i zachęca do interakcji. Cork może być zatem z pewnością atrakcyjnym celem podróży, który pozwoli spokojnie realizować plany podróży organizowane indywidualnie i czerpać radość z bogactwa oferty turystycznej tego malowniczego miejsca. Jeśli jednak preferujemy wakacje w bardziej zorganizowanej formie, również będziemy mieli okazję z nich korzystać. Pamiętaj jednak, że organizowanie wczasów all inclusive w Cork nie jest zbyt popularne. Warto zatem na bieżąco śledzić informacje z nimi związane na popularnych portalach internetowych biur podróży.

Autor: Michał Jakoniuk

Poprzedni

Czy w Glasgow jest drogo?

Co kupić w Liverpoolu i jakie pamiątki przywieźć?

Następny

Dodaj komentarz