Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > W UK rośnie liczba osób na własnym rachunku

2013-02-10 W UK rośnie liczba osób na własnym rachunku

W ciągu ostatnich 4 lat liczba osób prowadzących działalność gospodarczą (samozatrudnienie) w UK wzrosła o 367 tys. W 2012 roku było ich w sumie 4,2 mln.

Dane opublikowane przez brytyjski urząd statystyczny ONS pokazują, że liczba osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą wzrosła we wszystkich częściach Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja i Walii) jednak zmalała w Irlandii Północnej będącej obok Wielkiej Brytanii częścią Zjednoczonego Królestwa (United Kingdom).


Wzrost liczby samozatrudnionych w UK

Dane pokazują, że samozatrudnieni (self-employed) przeciętnie pracują dłużej (38 godziny w tygodniu) niż pracownicy na etatach (36 godzin w tygodniu).

Większość (aż 70%) z 4,2 mln prowadzących działalność gospodarczą w 2011 roku to mężczyźni. Ich przeciętny wiek to 47 lata. Dla porównania dla 25 mln pracowników w Zjednoczonym Królestwie przeciętny wiek to 40. Także tyko 51% z nich to mężczyźni.

Samozatrudnieni w UK to najczęściej:

  • taksówkarze (166 tys)
  • pracownicy w 'innych zawodach budowlanych' (161 tys.)
  • stolarze (140 tys.)
  • rolnicy (123 tys.)

Około 58% osób pracujących na własny rachunek wykorzystuje do pewnego stopnia lub całkowicie swój dom w celu wykonywania pracy. Reszta pracuje poza domem.

Geograficznie odsetek samozatrudnionych był najwyższy w Londynie (18%), następnie na południowym-zachodzie (16%). Natomiast najniższy odsetek był w północnym-wschodzie (11%), następnie w Szkocji i Yorkshire i Humber (oba po 12%).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: