Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > W UK powstanie centrum badawcze Europejskiej Agencji Kosmicznej

2013-12-14 W UK powstanie centrum badawcze Europejskiej Agencji Kosmicznej

W Wielkiej Brytanii powstanie nowe centrum badawcze Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).


Wizualizacja nowego centrum ECSAT (grafika: ESA)

Technologiczne centrum badawcze pod nazwą European Centre for Space Applications and Telecoms, w skrócie ECSAT, gotowe ma być już w 2015 roku. Powstanie w kampusie Harwell w Oxfordshire.


Kampus Harwell w Oxfordshire (grafika: ESA)

"Mam nadzieje, że to centrum pozwoli nam na maksymalne wykorzystanie przestrzeni kosmicznej dla przyszłego wzrostu gospodarczego, utrzymania pozycji Wielkiej Brytanii na czele światowego wyścigu naukowego." - powiedział brytyjski minister David Willetts odpowiedzialny za uniwersytety i naukę.

W tej chwili 60 pracowników ESA korzysta jeszcze z już istniejących budynków kampusa. W nowym centrum pracować będzie 100 osób.

Wielka Brytania ostatnio o 25% zwiększyła swój udział w europejskiej organizacji kosmicznej. Ocenia się, że w branży kosmicznej w UK pracuje 30 tys. osób. Branża ta wzrasta rocznie średnio o 8,6%.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: