Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > UK nadal wśród preferowanych kierunków emigracji Polaków

2016-05-11 UK nadal wśród preferowanych kierunków emigracji Polaków

Wyniki raportu "Migracje zarobkowe Polaków" pokazują, że co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową w ciągu najbliższego roku. Najczęściej wskazywanymi krajami są Niemcy, Wielka Brytania i Holandia.

Polacy rozważający emigrację najczęściej wskazywali chęć wyjazdu do Niemiec (34%), Wielkiej Brytanii (18%) i Holandii (6%). Z pierwszej trójki krajów emigracyjnych wypadła Norwegia.

"Nasi zachodni sąsiedzi już po raz drugi wyprzedzili, zajmującą do tej pory pierwsze miejsce, Wielką Brytanię." - Krzysztof Inglot z Work Service.

Wśród wymienianych kierunków emigracji zdecydowanie dominowały kraje Unii Europejskiej (72%).

W związku z rozważanym przez Wielką Brytanię wyjściem z Unii Europejskiej, Work Service zapytał Polaków o wpływ ograniczenia zasiłków socjalnych w Europie na ich decyzje o wyjeździe z kraju. Wyniki wskazują, że ta zmiana nie ma znaczącego wpływu na decyzję emigracyjne Polaków. 73% badanych twierdzi, że taka reforma nie zniechęci do wyjazdu. Warto jednak zauważyć, że dla 23% Polaków zmiany w zasiłkach mogą spowodować, że pozostaną w kraju. Szczególnie jest to widoczne wśród kobiet (28,7%), które w większym stopniu niż mężczyźni (19,4%) uzależniają decyzję o wyjeździe od zaplecza socjalnego.

Badanie zrealizowano na zlecenie Work Service przez instytut Millward Brown w marcu 2016 roku. Badanie zostało przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 671 osób.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: