Temperatura oraz pogoda w Londynie w ciągu roku- kiedy warto jechać?

, Tagi , , ,

Nie da się ukryć, że to właśnie Londyn na Wyspach Brytyjskich jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast. Okazuje się bowiem, że ta tętniąca życiem metropolia, która praktycznie nigdy nie zasypia, ma turystom wiele do zaoferowania. Niemniej jednak cała Wielka Brytania, a w tym także i sam Londyn, znany jest ze swojej kapryśnej i mocno grymaśnej pogody, na którą zwykle narzekają również sami Londyńczycy. Wobec tego, jak przedstawia się pogoda w Londynie? Co warto wiedzieć? Sprawdźmy!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda i temperatura w Londynie w ciągu roku- kiedy najlepiej się tam wybrać?

Londyn to największa metropolia Wysp Brytyjskich i ich administracyjna stolica. Nie da się jednak ukryć, że o londyńskiej pogodzie można tak naprawdę wiele powiedzieć. Zwykle doskonale wiemy, że mieszkańcy miasta praktycznie nie rozstają się z parasolami, a możliwości korzystania ze słonecznych dni są wyjątkowo mocno ograniczone. Wobec tego, jak przedstawia się pogoda i temperatura w Londynie w poszczególnych miesiącach i kiedy rzeczywiście najlepiej wybrać się tam na wakacje?

Pogoda w Londynie w marcu – co warto wiedzieć?

Marzec w teorii jest znany nam jako początek wiosny i początek słonecznych dni. Niemniej jednak mieszkańcy Londynu przywykli już do tego, że w tym miesiącu pogoda zbytnio ich nie rozpieszcza. W Londynie w marcu średnia temperatura wynosi około 9 stopni Celsjusza, a w najcieplejszych dniach tego miesiące może ona sięgać około 12 stopni Celsjusza. Dodatkowo pojawia się dość pokaźna ilość opasów, więc o wiele lepiej będzie zabrać ze sobą parasol.

Jakiej pogody można oczekiwać w kwietniu w Londynie?

Kwiecień to jeden z tych miesięcy, w którym w Londynie pogoda staje się nieco korzystniejsza i cieplejsza. Zwykle termometry mieszkańców pokazują w tym okresie około 14 stopni Celsjusza. Warto również zauważyć, że jest to miesiąc, w którym powoli zaczyna się zmniejszać ilość opadów, więc możemy sobie poradzić śmiało bez parasola.

Spring in London, United Kingdom, with colorful cherry tree blossoms in front of the St. Pauls Cathedrale
Spring in London, United Kingdom, with colorful cherry tree blossoms in front of the St. Pauls Cathedrale, licencja: shutterstock/By Sven Hansche

Maj w Londynie i pogoda, jakiej możemy oczekiwać

Maj to pierwszy z tych miesięcy, w których w Londynie można odczuć wyraźną zmianę pogody. Mowa tu przede wszystkim o tym, że temperatury wzrastają nawet do 17 stopni Celsjusza. Co więcej, w maju można także oczekiwać wielu, słonecznych dni i znikomej ilości opadów. Można więc śmiało powiedzieć, że w tym miesiącu z pewnością warto jest odwiedzić Londyn.

Czerwiec w Londynie – jakiej pogody można się spodziewać?

Czerwie to miesiąc, w którym w Londynie oczekiwać jednej z wyższych temperatur i dużej ilości słonecznych dni. Termometry średnio wskazują około 20 stopni Celsjusza. Najważniejsze jednak staje się to, że liczba opadów zostaje mocno zredukowana, a zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści mogą cieszyć się dużą ilością słonecznych dni.

Lipiec i pogoda w Londynie

Lipiec to miesiąc, w którym można powiedzieć, że do Londynu zawitało już pełne lato w swojej najczystszej postaci. Jest to jednocześnie jeden z najcieplejszych miesięcy w całej Anglii, nie tylko w Londynie. Niemniej jednak w samym mieście temperatury sięgają w tym momencie około 23 stopni Celsjusza. Opady praktycznie nie występują, a mieszkańcy miasta i turyści go odwiedzający, mogą cieszyć się słoneczną i wyśmienitą pogodą.

Pogoda w Londynie w sierpniu

Sierpień dla większości z nas dalej jest jednym z ciepłych i wakacyjnych miesięcy. Nie inaczej jest również w Londynie. Średnie temperatury w tym miesiącu utrzymują się na poziomie około 22 stopni Celsjusza. W sierpniu dalej nie musimy oczekiwać ogromnej ilości opadów, więc śmiało możemy zabrać ze sobą na podróż letnie rzeczy i cieszyć się pełnym słońcem, jakie zaoferuje nam Londyn.

Sunrise at Tower Bridge with tree and green grass, London, UK
lato London, UK, licencja: shutterstock/By ZGPhotography

Wrzesień w Londynie- jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w roku

We wrześniu temperatura w Londynie dalej utrzymuje się na wyjątkowo zadowalającym poziomie około 19 stopni Celsjusza. Niestety, jest to również jeden z najbardziej deszczowych miesięcy w mieście. Choć dni słonecznych nie brakuje, to jednak zarówno turyści, jak i sami mieszkańcy miasta muszą przygotować się na dość pokaźną ilość opadów. Warto zaznaczyć, że we wrześniu pojawia się także duża amplituda temperatur pomiędzy dniem a nocą. Wrześniowe wieczory w Londynie potrafią być dość wietrzne i chłodne, a temperatura spada nawet do 12 stopni Celsjusza.

Jakiej pogody można oczekiwać w Londynie w październiku?

Październik również nie będzie turystów i mieszkańców zbytnio rozpieszczał, szczególnie jeśli chodzi o pogodę. Średnia, dzienna temperatura spada do około 15 stopni Celsjusza, a liczba opadów znacznie wzrasta. Jest to wiece typowy, jesienny miesiąc dla każdego mieszkańca Londynu i turystów, którzy tam przebywają.

London in autumn time: view to the Tower Bridge with colourful autumn leaves in front
jesień w Londynie, licencja: shutterstock/By Sven Hansche

Pogoda w Londynie w listopadzie – czy może zaskoczyć?

Listopad w Londynie to niewielki przedsmak tego, co czeka nas w zimie. Temperatury za dnia spadają jedynie do 11 stopni Celsjusza, zaś w nocy można spodziewać się nawet 6 stopni Celsjusza. Listopad- zaraz po wrześniu- jest drugim, najbardziej deszczowym miesiącem. Można więc powiedzieć, że bez parasola i cieplejszych ubrań w tym momencie się nie obejdzie.

Tower Bridge w Londynie, Wielka Brytania, podczas burzy śnieżnej
Tower Bridge w Londynie, Wielka Brytania, podczas burzy śnieżnej, licencja: shutterstock/By Sven Hansche
Poprzedni

Londyn – jak prezentują się koszty życia i ceny w mieście

Hotele w Londynie – lista TOP rekomendowanych noclegów

Następny

Dodaj komentarz