Szpitale w Londynie – sprawdź, gdzie szukać pomocy

, Tagi , , , ,

Odkąd Wielka Brytania opuściła Unię Europejską, zmianie uległy zasady korzystania z publicznej opieki zdrowotnej. Teraz, aby czuć się bezpiecznie, podróżując do tego kraju, warto sprawdzić, co gwarantuje nam pakiet medyczny wykupiony przez organizatora wyjazdu. W razie potrzeb możemy dokupić dodatkową polisę turystyczną. Będzie ona chronić nas i nasz portfel przed ewentualnymi kosztami związanymi z korzystaniem z brytyjskiej służby zdrowia. Pakiet gwarantowany zapewniony przez organizatora będzie zawierał niezbędne minimum, jakiego wymaga polskie prawo. Aby czuć się bezpiecznie, warto zastanowić się nad dodatkową formą opieki – wtedy szpitale w Londynie będą stały przed nami otworem.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dlaczego przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii warto wykupić ubezpieczenie?

Choć EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Turystycznego) wciąż akceptowana jest w Wielkiej Brytanii, przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy. Ma to sens, gdyż każdy kraj indywidualnie ustala kryteria bezpłatnej pomocy medycznej świadczonej na jego terytorium. Wykupienie dodatkowego ubezpieczenia chroni nas przed ewentualnymi kosztami ratownictwa czy transportu medycznego do kraju. Bez ubezpieczenia mogą nas one kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy funtów.

EKUZ – co obejmuje, a za co będziemy musieli zapłacić?

W ramach EKUZ można skorzystać z porady lekarza pierwszego kontaktu, lekarza specjalisty, a także transportu karetką oraz leczenia w szpitalu. Wszystko pod warunkiem, że skorzystamy z państwowej służby zdrowia. Dodatkowo płatne jest skorzystanie z usług dentysty, gdzie rachunek może wynieść co najmniej 50 funtów. EKUZ nie obejmuje także kosztów leczenia w razie nagłej choroby czy wypadku.

Co takiego powinno obejmować dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne:

  • Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków,
  • OC w życiu prywatnym,
  • Assistance,
  • Ubezpieczenie bagażu,
  • Ochronę dla przewlekle chorujących,
  • Zdarzenia, do których dojdzie pod wpływem alkoholu,
  • Uprawianie sportów wysokiego ryzyka i sportów ekstremalnych,

Jaki jest koszt polisy turystycznej do Wielkiej Brytanii?

Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Wielkiej Brytanii nie jest drogie. Jego cena zaczyna się od około 3,50 zł za dzień ochrony. Jeśli weźmiemy pod uwagę koszt, jaki należałoby ponieść z tytułu nieszczęśliwego wypadku na terenie Wielkiej Brytanii, 3,50 zł to naprawdę atrakcyjna cena. Może ona nam pomóc ustrzec się przed wieloma nieprzyjemnościami.

Przeglądając oferty polis ubezpieczeniowych, warto zwrócić uwagę na kwotę gwarantowaną wynikającą z umowy. Dobrze, aby w przypadku leczenia kwota wynosiła co najmniej 30 000 euro. Natomiast w przypadku kosztów ratownictwa nie mniej niż 5 000 euro. Najwyższe pakiety VIP gwarantują również ochronę w ramach odpowiedzialności cywilnej. Jest to niezwykle ważne, jeśli za naszą sprawką komuś stanie się krzywda lub zniszczone zostanie cudze mienie.

Szpitale w Londynie

W Londynie znajdziemy wiele państwowych i prywatnych szpitali. Wśród najważniejszych państwowych jednostek medycznych znajduje się Royal London Hospital. Jest on jednym z największych szpitali w Europie i specjalizuje się w chirurgii  ortopedycznej i traumatologicznej. Oprócz tego St Thomas’ Hospital, w którym znajdą pomoc cierpiący na choroby związane z układem krążenia i chirurgii naczyniowej. Great Ormond Street Hospital for Children to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych szpitali dziecięcych na świecie. Specjalizuje się w leczeniu dzieci z różnymi schorzeniami, w tym chorób genetycznych, chorób układu nerwowego, chorób krwi i nowotworów. Słynie z wysokiej jakości opieki medycznej i nowoczesnego sprzętu medycznego, a także z innowacyjnych metod leczenia i badań naukowych.

Szpitale w Londynie podzielone są na kilka kategorii: na te które wykonują operacje, zajmują się leczeniem oraz hospicja.

  • Royal London Hospital znajduje się w dzielnicy Whitechapel, w południowo-wschodniej części Londynu, przy Whitechapel Road, London E1 1BB.
  • St Thomas’ Hospital położony jest nad brzegiem Tamizy w dzielnicy Lambeth, w południowo-zachodniej części Londynu, przy Westminster Bridge Road, London SE1 7EH.
  • Great Ormond Street Hospital for Children działa w dzielnicy Bloomsbury, w centralnej części Londynu, przy Great Ormond Street, London WC1N 3JH.

Na co uważać, wybierając ubezpieczenie?

Umowy z ubezpieczycielami zawierają różne warunki i ograniczenia, które mogą mieć wpływ na to, jakie świadczenia pokrywane są przez ubezpieczenie. Z tego względu ważne jest, aby przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem dokładnie i ze zrozumieniem przeczytać warunki i ograniczenia zawarte w dokumencie.

Haczyki, jakie możemy znaleźć w umowie, to przede wszystkim ograniczenia w zakresie leczenia (ograniczona liczba wizyt lub zabiegów i konieczność spełnienia określonych kryteriów, zanim będzie można skorzystać z usług) i limity.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne w podróży może nam pomóc w przyspieszeniu dostępu do specjalistów, umożliwić wizyty w wysokiej klasy prywatnych klinikach czy szpitalach, a także umożliwić korzystanie z lepszych warunków pobytu, takich jak prywatne pokoje. Takie ubezpieczenie może także pokryć koszty transportu rannego do Polski oraz opieki pooperacyjnej. Warto pamiętać, iż każdy, kto ma dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, nadal posiada dostęp do bezpłatnej opieki NHS (National Health Service). Ma też jednak możliwość korzystania z dodatkowych usług z nią związanych. Wyjeżdżając do Wielkiej Brytanii na wycieczkę, warto zadbać o najważniejsze i wykupić dla siebie i swoich bliskich dodatkowe ubezpieczenie.

Poprzedni

Wycieczka do Llandudno – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Wycieczka do Weymouth – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz