Szpitale w Limerick – sprawdź, gdzie szukać pomocy

Tagi , , ,

W trakcie każdej podróży, zwłaszcza zagranicznej, zdrowie jest jednym z najważniejszych elementów, o który koniecznie należy zadbać. Znalezienie właściwej opieki medycznej w razie potrzeby staje się wtedy istotną kwestią, gwarantującą spokojny pobyt. W niniejszym artykule przedstawimy informacje związane z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) podczas pobytu w Irlandii, omówimy różne pakie­ty medyczne dostępne dla podróżnych. Podpowiadamy jakie szpitale w Limerick wybrać, aby ułatwić znalezienie pomocy w razie potrzeby. Zdrowie podróżnych to priorytet, dlatego warto być przygotowanym i świadomym dostępnych opcji medycznych, by cieszyć się bezpiecznym pobytem w tym fascynującym irlandzkim mieście.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Karta EKUZ podczas pobytu w Irlandii

Podczas planowania podróży do Irlandii warto zwrócić uwagę na kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę zdrowotną. Choć EKUZ umożliwia korzystanie z podstawowych świadczeń medycznych w ramach EOG, to jednak nie zawsze jest to wystarczające. Zwłaszcza w kontekście specyfiki irlandzkiego systemu opieki zdrowotnej.

EKUZ uprawnia do skorzystania z podstawowej opieki medycznej w sytuacjach zagrożenia życia czy ciężkiej choroby. Jednakże, należy mieć na uwadze fakt, iż większość lekarzy nie posiada podpisanego kontraktu z irlandzką państwową służbą medyczną. Dlatego też, przed skorzystaniem z pomocy lekarza, powinniśmy się upewnić, że ma on podpisaną umowę z lokalnym systemem opieki zdrowotnej.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP zaleca zabranie karty EKUZ przed wyjazdem do Irlandii. Jednakże trzeba mieć świadomość tego, że w większości przypadków nie zapewnia ona pełnej ochrony. W związku z tym, aby mieć pewność kompleksowej opieki zdrowotnej w trakcie pobytu w Irlandii, zaleca się dodatkowo wykupienie prywatnego ubezpieczenia turystycznego.

Pakiety medyczne w czasie wycieczek

Pakiety medyczne oferowane w ramach ubezpieczeń turystycznych są zróżnicowane, ale zazwyczaj obejmują kilka kluczowych obszarów, zabezpieczając podróżnych w różnych kwestiach związanych z podróżowaniem.

Najważniejszym elementem pakietu medycznego jest ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia. Optymalne ubezpieczenie medyczne powinno zapewniać dostęp do opieki medycznej na poziomie co najmniej 30 000 euro, która umożliwi pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, wizyt lekarskich czy hospitalizacji. Dodatkowo, wiele pakietów obejmuje także ochronę NNW (Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków), dającą dodatkowe wsparcie finansowe w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.

Kolejnym istotnym elementem pakietu medycznego jest ubezpieczenie kosztów ratownictwa, które może okazać się kluczowe w sytuacjach awaryjnych, takich jak wypadki górskie czy utknięcie w trudno dostępnym terenie. Ubezpieczenie to obejmuje koszty związane z ewentualną akcją ratowniczą, transportem medycznym czy ewakuacją.

Dodatkowe opcje warto rozważyć, w zależności od indywidualnych potrzeb podróżnych. Ubezpieczenie bagażu stanowi zabezpieczenie przed ewentualną utratą lub uszkodzeniem bagażu, mogącymi zdarzyć się podczas podróży. Ponadto, coraz częściej oferowane są polisy obejmujące ochronę finansową przed zdarzeniami, do których może dojść pod wpływem alkoholu.

Osoby planujące aktywność sportową podczas podróży powinny zwrócić uwagę na możliwość rozszerzenia ochrony o uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych. Podsumowując, warto dostosować polisę pod kątem charakteru podróży i własnych potrzeb, aby mieć pewność kompleksowej ochrony w każdej sytuacji.

Szpitale dostępne w Limerick

  • University Hospital Limerick (adres: St Nessan’s Rd, Dooradoyle, Co. Limerick, V94 F858)
  • Bon Secours Hospital Limerick at Barringtons (adres: George’s Quay, Englishtown, Limerick, V94 HE2T)
  • University Maternity Hospital Limerick (adres: Ennis Rd, Stonetown, Limerick, V94 C566)
  • St. John’s Hospital (adres: St, John’s Square, New Rd, Irishtown, Limerick, V94 H272)
  • Saint John’s Hospital Accident and Emergency (adres: St, John’s Square, New Rd, Irishtown, Limerick, V94 H272)
  • Blackrock Health Limerick Clinic (adres: Raheen Business Park, City Gate House, Raheen, Limerick, V94 H9YE)

Autor: Michał Jakoniuk

Poprzedni

Jesień w Edynburgu – jaka jest pogoda i czy warto wtedy jechać?  

Komunikacja miejska w Glasgow – jak się poruszać?

Następny

Dodaj komentarz