Rejs po Tamizie w Londynie, ceny, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Tamiza, to rzeka w południowej części Anglii, która przepływa praktycznie przez samo centrum Londynu. Dla mieszkańców tej dynamicznej metropolii, Tamiza stała się już częścią sieci komunikacji miejskiej, a także idealnym miejscem na romantyczne spacery czy spotkania w gronie znajomych. Okazuje się, że rejs po Tamizie jest także jedną z głównym atrakcji turystycznych Wielkiego Londynu. Co więc musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Ile kosztuje rejs statkiem po Tamizie?

Rejs statkiem po Tamizie stał się jednym z lepszych sposobów na zwiedzanie Londynu. Dzięki tej atrakcji, można podziwiać najważniejsze zabytki z nieco innej perspektywy. Nic więc dziwnego, że wielu turystów decyduje się z tej przyjemności skorzystać. Jeśli również masz taki zamiar, to możesz zarezerwować bilety na ten rejs online i uniknąć stania w długich kolejkach. Ceny biletów znacznie się od siebie różnią, w zależności od tego, na jaki typ rejsu się zdecydujesz. Zasadniczo jednak, dla osób powyżej 16 roku życia, bilet na rejs kosztuje 15 funtów. Z kolei w przypadku osób poniżej 16 roku życia, bilet ten wynosi już 10 funtów, z uwzględnieniem 33% zniżki. Dzieci do lat 4 mogą korzystać z wybranych rejsów po Tamizie całkowicie za darmo.

Ile trwa rejs po Tamizie?

Czas trwania rejsu po Tamizie jest uzależniony od jego rodzaju. Londyńczycy nie korzystają z rejsów widokowych czy turystycznych, gdyż dla nich statki są środkiem na szybkie przemieszczanie się pomiędzy lewo- i prawobrzeżną częścią miasta. Turyści zwykle mają inne potrzeby, więc mogą skorzystać z całkiem innego rodzaju rejsów. Czas ich trwania może wynosić:

  • rejs z Westminster do Greenwich po Tamizie – trwa on od 60 do 120 minut;
  • rejs z Westminster do Tower Bridge po Tamizie – trwa on zwykle od 30 do 70 minut;
  • rejs widokowy po Tamizie – ten rodzaj rejsu trwa od 40 do 60 minut;
  • rejs z lunchem po Tamizie – trwa on do 120 minut.

Każdy rodzaj rejsu ma zaplanowane różnorodne atrakcje. Przed podjęciem decyzji odnośnie tego, na który z nich się zdecydujesz, sprawdź dokładnie co przewidziane jest w programie.

Skąd odpływają rejsy po Tamizie?

Rejsy po Tamizie odpływają z różnych portów, które zlokalizowane są w Londynie. Oczywiście, uwzględnij fakt, że niektóre rejsy obejmują odmienne trasy, więc jeśli się na nie zdecydujesz, wówczas będziesz musiał się udać do odpowiedniego portu. Najczęściej jednak rejsy po Tamizie wypływają z: Greenwich Pier, London Eye Pier, Tower Pier oraz Westminster Pier.

Najlepszy czas na rejsy po Tamizie

Poszukując najlepszego czasu na rejs zastanów się, co jest Twoim priorytetem. Dla przykładu, pary z chęcią decydują się na rejsy w godzinach wieczornych. To właśnie wtedy zakochani mogą podziwiać niesamowity, oświetlony Londyn i cieszyć się czasem spędzonym tylko ze sobą. Z kolei turyści, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej, bardzo chętnie decydują się na rejsy w godzinach popołudniowych. Faktem jest, że statki są w tym czasie mocno zatłoczone, jednak widoki stają się niesamowite. Jeśli zaś liczysz na względnie prywatną i spokojną atmosferę, wówczas możesz się zdecydować na poranny rejs po Tamizie.

Rejs po Tamizie: z Westminster do Greenwich, gdzie kupić bilety na rejs po Tamizie?

Jeśli zależy Ci na tym, by wyruszyć w rejs po Tamizie z Westminster do Greenwich, to bilety możesz w wygodny sposób zakupić za pośrednictwem tej strony internetowej. Znajdziesz tam różnorodne opcje biletów, aczkolwiek największą zaletą jest to, że możesz kupić je w banalny sposób. Wystarczy, że wybierzesz wygodną dla siebie alternatywę, a następnie dokonasz płatności. Dzięki temu unikniesz kolejek, które często tworzą się w portach.

Godziny rejsów po Tamizie w Londynie

Godziny rejsów po Tamizie zwykle są stałe i nie zmieniają się w obliczu konkretnego sezonu. Zazwyczaj, pierwszy statek z portu wypływa o godzinie 10:00. Oczywiście mowa tu o nie jednym, a wszystkich portach, z których odbywają się wspomniane już rejsy po Tamizie. Ostatni kurs zaś przewidziany jest na godzinie 17:00. Nie jest to czas dopłynięcia do portu w konkretnym miejscu, a czas wypłynięcia ostatniego statku z portu do miejsca docelowego.

Rejs po Tamizie – czy warto?

Rejs po Tamizie jest jedną z większych atrakcji turystycznych w Londynie. Zazwyczaj, każdy turysta przybywający do tej dynamicznej metropolii decyduje się na to, by z niej skorzystać. Trzeba jasno podkreślić, że rejs po Tamizie jest jednym z lepszych sposobów na zwiedzanie Londynu. Zwykle w obrębie jednej wycieczki, będziesz mógł zobaczyć najważniejsze zabytki, miejsca i atrakcje, jakie czekają na Ciebie w tym malowniczym mieście. Trzeba również zauważyć, że rejs po Tamizie jest jedną z tańszych i bardziej niesamowitych przyjemności, z których faktycznie możesz skorzystać w mieście. Z pewnością jest to także niezwykłe doświadczenie, które zagwarantuje Ci jedne z najlepszych przeżyć i wspomnień. Można powiedzieć, że rejs po Tamizie jest przysłowiową wisienką na torcie, która honoruje całe, żmudne zwiedzanie Londynu. Na pewno tego nie pożałujesz!

Autor: Daria Gajewska

Poprzedni

Zwiedzanie Pałacu Holyrood w Edynburgu, ceny, bilety, przewodnik

Wzdłuż Wielkiej Brytanii – trasa Land’s End do John o’Groats

Następny

Dodaj komentarz