Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Rachunki za prąd i gaz mogą być proste

2013-08-17 Rachunki za prąd i gaz mogą być proste

Jeden z brytyjskich dostawców prądu elektrycznego i gazu pokazał, że rachunki za prąd i gaz mogą być proste. Wyglądają jak infografiki.

Przez ponad rok czasu brytyjska firma npower przepytała setki klientów o to, jak wyglądać ma rachunek za energię. Wyniki badania pokazały, że ludzie uważają rachunki za energię za bardziej skomplikowane i złożone, niż jakikolwiek inne rachunki w gospodarstwie domowym. Był czas na zmiany.

Nowe rachunki wyglądające jak infografiki dopasowano do dwóch typów zachowań ludzkich, jeśli chodzi o rachunki. Jedna grupa określona jako "skimmers" spogląda tylko na rachunek, aby zobaczyć ile zapłacić oraz kiedy (są to głównie mężczyźni oraz osoby starsze). Druga grupa określona jako "sprawdzacze" ("checkers") wymaga znacznie więcej informacji i szczegółów zużycia energii.

Dla pierwszej grupy po prawej stronie na górze wyszczególnione zostały najważniejsze rzeczy - ile energii zostało wykorzystane, ile to kosztuje i jak to się ma do poprzedniego roku. Dla drugiej grupy są bardziej szczegółowe informacje, w tym porady i przykłady odnośnie oszczędzania energii.

W rachunku stosowane są dodatkowe kolory, aby wyraźnie zaznaczyć "nawigację" pomiędzy sekcjami. Przyłożono także duży nacisk na to, aby napisany był w języku bardzo prostym, bez żargonu branży energetycznej - np. podając prosto "twoja miesięczna płatność wzrosła ..." lub "proszę zapłacić ...").

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: