Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Pożar etiopskiego Dreamlinera na londyńskim lotnisku Heathrow

2013-07-12 Pożar etiopskiego Dreamlinera na londyńskim lotnisku Heathrow

W piątek 12 lipca 2013 roku w godzinach popołudniowych tymczasowo zostało zamknięte zostało lotnisko Londyn Heathrow (LHR) z powodu pożaru samolotu pasażerskiego Boeing 787 Dreamliner egipskich linii lotniczych Ethiopian Airlines.

Podczas incydentu na pokładzie samolotu nie było pasażerów. Samolot stojący przy budynku terminala został otoczony przez kilka samochodów straży pożarnej.

Pożar wybuchł w tylnej części kadłuba. Na razie nie są znane jego przyczyny.

Oba pasy startowe portu lotniczego Londyn Heathrow (LHR) zostały czasowo wyłączone z ruchu, co przełożyło się w odwołaniach wyloty jak i przylotów.


Boeing 787 Dreamliner na lotnisku Londyn Heathrow linii Ethiopian Airlines (grafika: TVN24)

Przypomnijmy, że w styczniu 2013 roku około 50 maszyn tego typu zostało uziemionych z powodu przegrzewających się baterii, które mogły spowodować pożar. Po zmianie konstrukcji baterii Dreamlinery zaczęły ponownie latać, w tym także dwie maszyny będące we flocie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Dreamliner jest flagowym samolotem pasażerskim produkowanym przez amerykańską firmę Boeing. Na wieść o pożarze akcje firmy Boeing straciły na nowojorskiej giełdzie blisko 7% (przed incydentem rosły one średnio o 1%).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: