Pogoda i temperatura w Dublinie w ciągu roku

, Tagi , , , , ,

Irlandzka pogoda bywa dość kapryśna – nie jest tajemnicą, że umiarkowany, morski klimat, w jakim znajduje się ten kraj, daje się we znaki w poszczególnych porach roku. Pojawiają się deszcze, wiatr czy mgła, jednak nie przez cały rok. Sprawdź, jakie warunki pogodowe panują w konkretnych miesiącach w Dublinie i kiedy najlepiej zaplanować swój wyjazd!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Pogoda w Dublinie – marzec

Średnia temperatura w marcu w Dublinie waha się od 7 do 11 stopni. W nocy termometry natomiast wskazują maksymalnie 3 stopnie, w większości przypadków jednak pojawiają się przymrozki. Pojawiają się przelotne, marznące deszcze, a większość dni jest pochmurna. Dodatkowo marzec w Dublinie wiąże się też z porywistymi wiatrami, a zima wciąż nie odpuszcza. Zwiedzanie Dublina w tym miesiącu może być mało komfortowe, więc warto wziąć ze sobą ciepłe, nieprzemakalne ubrania!

Kwiecień w Dublinie

Kwiecień w Dublinie jest już nieco cieplejszy niż wcześniejsze miesiące. Temperatura w ciągu dnia nieznacznie wzrasta, bo średnio pojawia się tam ok. 12 stopni. Nocą natomiast maksymalna temperatura to ok. 4 stopni. W tym miesiącu najczęściej nie pojawiają się już zamiecie śnieżne, jednak występują przelotne opady deszczu, a wilgoć jest mocno odczuwalna w powietrzu. W kwietniu jest już sporo więcej słonecznych dni niż w poprzednich, zimowych miesiącach.

Maj w Dublinie

Przełom wiosny i lata w Dublinie w maju jest już mocno odczuwalny, temperatura średnio wzrasta do ok. 14 stopni w ciągu dnia, nocą natomiast do ok. 7 stopni. Pojawiają się słoneczne dni, a deszcz pada średnio rzadziej niż np. w marcu. W maju można już spodziewać się braku śniegu i uporczywych opadów deszczu ze śniegiem. W tym miesiącu rozkwita już turystyka, na ulicach pojawia się coraz więcej turystów, a miasto tętni życiem dniem i nocą.

Czerwiec w Dublinie

Czerwiec w Dublinie nie jest tak upalny jak np. w Polsce. Maksymalna temperatura, jakiej można się spodziewać w tym miesiącu, to ok. 17 stopni. Panująca tam pogoda jest podobna bardziej do polskiej wiosny. Tak jak w poprzednim miesiącu, w Dublinie jest sporo słonecznych dni, przelotne opady deszczu nie są tak dotkliwe i nie utrudniają zwiedzania. Jest to dobry moment na przyjazd do Dublina i zwiedzanie, ponieważ pogoda pozwala już na spokojne przebywanie na zewnątrz bez ciągłego moknięcia. Warto też zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne – słońce w tym miesiącu jest wyjątkowo ostre i może podrażniać oczy.

Lipiec w Dublinie

Mimo niekiedy zmiennej pogody w lipcu, jest to zdecydowanie najlepszy miesiąc na wizytę Dublina. Temperatura waha się wówczas od 17 do 19 stopni w ciągu dnia, nocą natomiast jest to średnio ok. 12 stopni. Nie ma mowy oczywiście o upałach, ponieważ te nie są raczej spotykane w irlandzkim klimacie, natomiast można liczyć na sporą ilość słonecznych dni. Mogą pojawiać się przelotne opady deszczu, jednak nie powodują one spadku temperatury i ochłodzenia. Jeżeli planujemy wizytę w Dublinie, to lipiec jest równie dobrym momentem jak czerwiec.

Pogoda w Dublinie – sierpień

Sierpień jest ostatnim, tak ciepłym i stabilnym pogodowo miesiącem w Dublinie. Średnia temperatura wynosi wówczas od 17-18 stopni, nocą jest już nieco chłodniej, bo ok. 11 stopni. Mogą pojawiać się również deszcze oraz zachmurzenia zapowiadające nadchodzącą powoli jesień. Sierpień w Dublinie jest jeszcze wciąż dość łagodny pod względem pogody, jednak można odczuć już niewielkie ochłodzenie – przydadzą się cieplejsze rzeczy, szczególnie na wieczory poza hotelem.

Wrzesień w Dublinie

Początek jesieni w Dublinie zdecydowanie da się odczuć po sporym spadku temperatury – od 11 do 16 stopni w ciągu dnia, nocą natomiast jest to ok. 6 stopni. Pojawiają się coraz częstsze opady deszczu, prócz tego mogą również pojawiać się chłodne wiatry. Średnio również deszcz pojawia się nawet 8 dni w miesiącu, więc kurtka przeciwdeszczowa w plecaku jest zdecydowanie koniecznością. Jest to ostatni sprzyjający wizycie w Dublinie miesiąc, jeżeli lubimy stabilną pogodę i średnie temperatury, które pozwolą nam na zwiedzanie.

Październik w Dublinie

Maksymalna temperatura w październiku w Dublinie to ok. 12 stopni, nocą ok. 4 stopni, a jesień już odczuwalna jest na całego. Ilość dni deszczowych wzrasta do 15 dni, więc tak naprawdę przez połowę miesiąca w mieście pada deszcz, jest ogólnie zimno i wilgotno. Odczuwalne są mocne wiatry, które niosąc morską bryzę, są dwa razy zimniejsze niż zwykły wiatr. W październiku wciąż jednak nie ma śniegu, więc jeżeli nie przeszkadzają nam ulewy i chłód, to możemy zdecydować się na wizytę Dublina.

Listopad w Dublinie

W listopadzie w Dublinie temperatura jest dość podobna do tej z października, jednak z tą różnicą, że może pojawiać się już śnieg, szczególnie jeżeli pojawi się przymrozek. Przez większość miesiąca pada deszcz, nie ma już zbyt wielu dni słonecznych, a nocą temperatura często spada poniżej zera. Listopad ze swoją dość ponurą aurą nie jest zbyt polecanym miesiącem na wizytę w Dublinie, niemniej jednak taka pogoda ma również swój urok – ulewy można przeczekać w klimatycznej knajpie, popijając rozgrzewającą whisky!

Poprzedni

Wycieczka do Westport – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Exeter – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz