Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Podwodny samochód Jamesa Bonda na sprzedaż

2013-07-06 Podwodny samochód Jamesa Bonda na sprzedaż

Jeden z najbardziej znanych samochodów filmowych w historii, podwodne auto agenta 007 Jamesa Bonda z filmu "Szpieg, który mnie kochał", jest na sprzedaż.

Samochodem tym jeździł, a właściwie nurkował, aktor Roger Moore w pochodzącym z 1977 roku dziesiątym oficjalnym film o przygodach James Bonda.

Do nakręcenia filmu wykorzystano 6 karoserii Esprita, jednakże tylko jedno z nich zostało przekształcone w pełni sprawny samochód mogący poruszać się pod wodą. Przebudowa auta w łódź podwodną została wykonana przez firmą Perry Oceanographic z Florydy. Kosztowała ona wówczas 100 tys. dolarów, co dziś daje kwotę około 500 tys. dolarów.

Po nakręceniu filmu podwodny Esprit został przetransportowany z Bahamów do Nowego Jorku, gdzie został on umieszczony przechowali opłaconej na 10 lat z góry. Po upłynięciu tego czasu zawartość tej przechowali została wstawiona na aukcję. Magazynowaną zawartość w "ślepo" kupiła para z okolicy. Cena była jak to określi "skromna".

Aukcja odbędzie się 8-9 września 2013 roku w domu aukcyjnym RM Auctions w Londynie. Licytacja reklamowana jako "jedyna w życiu okazja".

Każdy kto chciałby nabyć podwodne auto najbardziej znanego agenta Jej Królewskiej Mości musi mieć na uwadze, że nie będzie to tania okazja. Aston Martin DB5, którym jeździł Sean Connery w filmach "Goldfinger" i "Thunderball", sprzedany został w 2010 roku przez ten dom aukcyjny za 2,9 mln funtów. To nie jest już raczej "skromna" cena...

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: