Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > PKO BP i Western Union współpracują w przekazach pieniężnych

2012-07-02 PKO BP i Western Union współpracują w przekazach pieniężnych

We wszystkich, tj. w ponad 1100, oddziałach PKO BP dostępne są teraz usługi Western Union w zakresie realizacji przekazów krajowych i zagranicznych.

W planach jest również wprowadzenie oferty Western Union w kanałach elektronicznych.

Poszerzenie oferty dla klientów możliwe było dzięki podpisaniu umowy o współpracy pomiędzy Western Union, światowym liderem na rynku przekazów pieniężnych, a PKO BP, największym polskim bankiem uniwersalnym.

Aby zrealizować przekaz pieniężny, nie trzeba posiadać rachunku w banku. Klienci mają do dyspozycji szybki, pewny i wygodny sposób przesłania pieniędzy od nadawcy do odbiorcy w dowolnym oddziale PKO BP za pośrednictwem usługi Western Union. Dodatkowo mogą również wysyłać i odbierać pieniądze w ramach globalnej sieci ponad 500 000 placówek Western Union, zlokalizowanych w ponad 200 krajach i terytoriach świata.

"Poprzez wprowadzenie przekazów pieniężnych rozwijamy ofertę dla klientów detalicznych. Postawiliśmy na partnera sprawdzonego, o międzynarodowej renomie. Liczę, że wiele osób korzystających z Western Union zostanie klientami naszego banku." - powiedział Jakub Papierski, Wiceprezes Zarządu odpowiedzialny za obszar Bankowości Inwestycyjnej w PKO Banku Polskim.

Usługi przekazów pieniężnych Western Union w Polsce są dostępne od 1992 roku. Western Union współpracuje obecnie z przedstawicielami jednych z najbardziej renomowanych banków oraz instytucji o ugruntowanej pozycji na rynku finansowym. Krajowe i zagraniczne przekazy nadawane za pośrednictwem Western Union można odebrać w zaledwie kilka minut od momentu nadania.

"Nawiązanie współpracy pomiędzy Western Union i PKO Bankiem Polskim - to ważny krok polegający na ustanowieniu długotrwałej relacji z liderem bankowości w Polsce, zwiększający dostęp do naszych usług za pośrednictwem istotnego kanału bankowego. Jesteśmy przekonani, że współpraca z PKO Bankiem Polskim przyniesie klientom dodatkowe korzyści oraz poszerzy możliwości korzystania z usługi przekazów pieniężnych Western Union w Polsce." - powiedział Konrad Olszaniecki, Dyrektor Western Union na Region Europy Centralnej i Wschodniej.

Uruchomieniu usługi Western Union w oddziałach PKO Banku Polskiego towarzyszyć będzie kampania reklamowa na nośnikach outdoor z udziałem Szymona Majewskiego, który wciela się w postać Górala, Rybaka, Afroamerykanina i Szkota, czyli nadawców i odbiorców przekazów pieniężnych.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: