Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Numery płatne z podwyższoną taryfą w Wielkiej Brytanii dostępne przez Skype

2007-04-03 Numery płatne z podwyższoną taryfą w Wielkiej Brytanii dostępne przez Skype

Firma Skype udostępniła możliwość wykonywania z programu Skype rozmów telefonicznych na numery płatne z podwyższoną taryfą w Wielkiej Brytanii (tzw. numery premium).

Brytyjskie odpowiedniki polskich numerów 0700, które zaczynają się na Wyspach na 09, używane są przez różnego rodzaju firmy, jeśli chodzi o rozrywkę, telefoniczne centra informacyjne i porady.

Szczególnie wiele z nich używanych jest do sprzedaży dzwonków telefonicznych, prowadzenia linii towarzyskich, erotycznych czy astrologicznych.

Ceny połączeń Skype na płatne numery 09 w Wielkiej Brytanii wynoszą 0,25, 0,50, 0,75, 1,25 lub 1,50 funta za minutę plus VAT w zależności od konkretnego numeru (przed rozmową telefoniczną stawkę sprawdzić można na stronie internetowej Skype).

W krótkim czasie wprowadzone mają zostać także komunikaty głosowe informujące, że użytkownik Skype łączy się z numerem płatnym z podwyższoną taryfą i spodziewać się zatem musi wydatków większych niż przy połączeniach na zwykłe numery. Użytkownik Skype może zablokować możliwość dzwonienia na takie numery poprzez edycję swoich ustawień na stronie "Moje konto/My Account".

Firma Skype zdecydowała, że obecnie dzwonić będzie można tylko na numery numery płatne z podwyższoną taryfą z Wielkiej Brytanii. Działalność firm korzystających z takich numerów nadzorowana i regulowana jest przez UK Premium Rate Services Regulator ICSTIS (www.icstis.org.uk).

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: