Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Nissan może opuścić Wielką Brytanię jeśli ta wyjdzie z Unii Europejskiej

2013-11-09 Nissan może opuścić Wielką Brytanię jeśli ta wyjdzie z Unii Europejskiej

Szef japońskiego producenta aut Nissan zapowiedział, że wyjdzie on z produkcją ze Zjednoczonego Królestwa jeśli Brytyjczycy odpowiedzą się w referendum za wyjściem z Unii Europejskiej.

Carlos Ghosn powiedział, że w takim przypadku zagrożonych może być fabryka Nissana w Sunderland, gdzie Japończycy zatrudniają 6 500 pracowników.

Zakład ten produkuje samochody Nissana od 1986 roku. Od tego czasu wyprodukowano tam ponad 7 mln pojazdów. W 2012 roku było to rekordowe 510 tys. pojazdów z czego wiele zostało wyeksportowanych do kontynentalnej Europy. Obecnie trwa tam produkcja nowego Nissana Qashqai.


Nowy Nissan Qashqai (grafika: Nissan)

Brytyjski premier David Cameron zapowiedział, że referendum w sprawie obecności Zjednoczonego Królestwa (UK) w Unii Europejskiej odbędzie się w 2017 roku, jeśli konserwatyści wygrają wybory w 2015 roku.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: