Najbardziej instagramowe miejsca w Liverpoolu – sprawdź, gdzie ich szukać

Tagi , , , ,

Liverpool to miasto, w którym nie sposób się nudzić. Na odwiedzających czeka cała masa atrakcji, zabytków do zwiedzania i kultowych miejsc, które warto odwiedzić. Najbardziej instagramowe miejsca w Liverpoolu, gdzie znależć miejsca, które każdego dnia kuszą użytkowników mediów społecznościowych? Gdzie ich szukać i w jakich godzinach można zrobić najlepsze zdjęcie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najbardziej instagramowe miejsca w Liverpoolu

Wycieczka do Liverpoolu to idealny sposób na krótki city break, a samo miasto doskonale nadaje się na spędzenie wolnego weekendu. Na terenie miasta można znaleźć wiele popularnych miejsc, które aż się proszą o zrobienie pamiątkowego zdjęcie i podzielenie relacją z pobytu w social mediach. Miłośnicy fotografii mogą zaplanować zwiedzania miasta szlakiem instagramowych miejsc, których jest tu całkiem sporo. Media społecznościowe rządzą się swoimi prawami, dlatego instagramowe miejsca nie muszą zachwycać długą historią. Liczy się przede wszystkim ich popularność i to, jak się prezentują na zdjęciach.

Strawberry Field – spacer śladami The Beatles

Podczas spaceru ulicami miasta można spotkać wiele nawiązań do zespołu The Beatles. Jedną z nich jest popularna rzeźba podarowana miastu przez Cavern Club. Rzeźba znajduje się na promenadzie i przedstawia członków zespołu przechadzających się po Mersey. Drugim, znacznie bardziej efektownym nawiązaniem jest to, co kryje się za czerwoną bramą przy Beaconsfield Road, czyli Strawberry Field. W budynku dawnego sierocińca można zwiedzić interaktywne wystawy, zrobić zdjęcie oryginalnego pianina Johna Lennona z teledysku „Imagine”, a także podziwiać piękne, rozległe ogrody. Obiekt jest czynny codziennie od 10:00 do 18:00. Oczywiście o każdej porze można znaleźć miejsce, które warte będzie uwiecznienia na zdjęciu.

#strawberryfieldsliverpool

Adres: Beaconsfield Road, Liverpool

Najbardziej instagramowe miejsca w Liverpoolu – Royal Liver – wizytówka Liverpoolu

Royal Liver jest w Liverpoolu tym, czym w Warszawie Pałac Kultury i Nauki – wizytówką i znakiem rozpoznawczym, a przy okazji idealnym tłem do zdjęć. W jakim miejscu można liczyć na najlepszy widok i efektowne ujęcie tej imponującej budowli? Monumentalny budynek ze wspaniałą wieżą zegarową pochodzi z początku XX wieku. Jest jedną z trzech budowli wyznaczających linię brzegową miasta. Zdjęcie z widokiem Royal Liver w tle to obowiązkowy punkt zwiedzania Liverpoolu. Natomiast najlepszy widok na zabytkową budowlę jest z deptaku po drugiej stronie ulicy.

#royalliverbuilding

Adres: Pier Head, Liverpool Waterfront

Queen Avenue – ulica pełna klimatycznych lokali

Queen Avenue to jedna z najpiękniejszych ulic Liverpoolu. Biegnie pomiędzy Dale Street a Castle Street i przypomina scenografię z planu komedii romantycznych. Wzdłuż wąskiej, brukowanej ulicy można zobaczyć mnóstwo kolorowych kamienic, w których mieszczą się klimatyczne knajpki, bistra i sklepiki. Urocza uliczka bywa nazywana Ulicą Pokątną i rzadko zdarzają się momenty, by nie była zatłoczona przez mieszkańców i przyjezdnych. Najlepszą porą na zdjęcie będą godziny poranne, gdy miasto dopiero budzi się do życia.

#queenavenue

Adres: Queen Avenue, Liverpool

Wheel of Liverpool – widok na panoramę miasta

Wheel of Liverpool, czyli ogromne diabelskie koło górujące nad miastem. Jest podobne do londyńskiego i równie popularne, stoi na nabrzeżu Keel Wharf nad rzeką Mersey przy promenadzie Waterfront Pier Head. Koło jest efektowne widziane z oddali, ale największe wrażenie robi przejażdżka w jednej z kabin i widok na panoramę Liverpoolu. Obiekt jest czynny od niedzieli do czwartku w godzinach 11:00-22:00 oraz w piątki i soboty od 11:00 do 23:00. Koło jest ogromne, a kabin jest sporo i rzadko bywają zapełnione. Natomiast dla własnego komfortu najlepiej zaplanować wizytę tuż po otwarciu lub zarezerwować wcześniej bilety na konkretną godzinę.

#wheelofliverpool

Adres: Keel Wharf 4, Royal Albert Dock, Liverpool

A Case History – uliczna instalacja artystyczna

A Case History by John King to efektowna instalacja artystyczna stojąca przed jedną z kamienic przy Hope Street, przedstawiająca dziesiątki rozrzuconych walizek. Efektowna rzeźba znajduje się na obrzeżach miasta, przed budynkiem Liverpool College Art. Jest oczywiście doskonałym tłem dla klimatycznych zdjęć z Liverpoolem w tle. Każda z kolorowych, betonowych walizek ma swojego właściciela i jest oznaczona plakietką z jego nazwiskiem, są wśród nich głównie znane osobistości ze świata muzyki i literatury m.in. Paul McCartney czy też Charles Dickens. Najlepszą porą na zdjęcie bez kolejki i tłumu przechodniów w tle są dni robocze w godzinach porannych i popołudniowych.

#acasehistory

Adres: Hope Street, Liverpool

Autor: Agnieszka Muczyn

Poprzedni

Kelvingrove Art Gallery and Museum, zwiedzanie, atrakcje, bilety

Katedra Św. Mungo (Glasgow Cathedral), zwiedzanie, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz