Najbardziej instagramowe miejsca w Edynburgu – sprawdź!

Tagi , , , , ,

Edynburg to niezwykle malownicza stolica Szkocji, w której na odwiedzających czeka cała masa atrakcji. Wśród miejsc wartych odwiedzenia jest sporo takich, których nie sposób nie uwiecznić na zdjęciach. Jakie są najbardziej instagramowe miejsca w Edynburgu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najbardziej instagramowe miejsca w Edynburgu

Odwiedzając Edynburg można liczyć na mnóstwo malowniczych scenerii, fotogenicznych budowli i miejsc, które aż się proszą, by je uwiecznić. Wielbiciele tworzenia efektownych relacji z podróży i dzielenia się nimi w social mediach znajdą tutaj kilka instagramowych miejsc – mniej i bardziej popularnych. Gdzie szukać tych najciekawszych?

Kolorowe kamienice przy Victoria Street

Jedna z ulic Starego Miasta w Edynburgu posłużyła J. K. Rowling jako inspiracja do stworzenia opisu Ulicy Pokątnej – z pewnością znanej wszystkim fanom Harry’ego Pottera. Kręta, brukowana uliczka z klimatycznymi latarniami i zabytkowymi, kolorowymi kamieniczkami, czyli Victoria Street, jest idealnym tłem do zdjęć. Oprócz wspaniałej iście filmowej scenografii, przy Victoria Street można znaleźć wiele urokliwych knajpek i ciekawych sklepików, także tych z pamiątkami nawiązującymi do przygód młodego czarodzieja. Na ulicy nie ma zazwyczaj tłumów, ale dla uniknięcia przechodniów w tle, najlepiej wybrać się tu wczesnym rankiem.

#victoriastreet

Najbardziej instagramowe miejsca w Edynburgu – Widok na panoramę Edynburga ze wzgórza Calton Hill

Jednym z najbardziej popularnych, turystycznych miejsc w Edynburgu jest punkt widokowy na wzgórzu Calton Hill. Poza wspaniałym widokiem na panoramę miasta i otaczające je malownicze, zielone wzgórza Calton Hill jest świetnym miejscem do podziwiania zachodu słońca i wykonania pamiątkowego zdjęcia. Miejsce jest chętnie odwiedzane przez przyjezdnych, jednak bez problemu można znaleźć ustronne miejsce do zrobienia zdjęcia.

#caltonhill

Instagramowe schody przy Scott Monument

W Szkocji nie brakuje zabytkowych budowli, spora część z nich zdobi krajobraz Edynburga, jednak jeden z nich jest szczególnie popularny. Mowa o imponującym pomniku o nazwie Scott Monument, który wzniesiono ku pamięci Sir Walter’a Scott’a – jednego z najpopularniejszych szkockich pisarzy. Pomnik góruje nad miastem i prowadzą do niego wysokie schody liczące sobie prawie 300 stopni. Pokonując je można znaleźć kilka punktów, które pozwolą stworzyć wspaniałe zdjęcie z kamiennym monumentem w tle. W zależności od pogody i perspektywy sceneria może być mroczna i tajemnicza lub baśniowa. Miejsce jest popularne wśród turystów, więc trzeba cierpliwie poczekać na odpowiedni kadr.

#scottmonument

Najbardziej instagramowe miejsca w Edynburgu sceneria Circus Lane

Są takie miejsca, które swoją sławę zdobyły głównie dzięki mediom społecznościowym, jednak nie trafiły tam przypadkiem, prawda? W Edynburgu takim miejscem jest wąska, niezwykle urokliwa uliczka Circus Lane. Czemu zawdzięcza swoją sławę? Przede wszystkim kolorowej, nieco tajemniczej zabudowie złożonej z wiekowych, przytulonych do siebie kamienic oraz ilością kwiatów, które pokrywają niemal każdą z nich. Mogłoby się wydawać, że tylko nieliczni zainteresują się wąską, boczną uliczką, jednak nie brakuje tutaj turystów, którzy chcą uwiecznić to urokliwe miejsce na zdjęciu. Aby uniknąć tłumów, warto wybrać się na spacer w godzinach porannych.

Dean Village – sielski klimat w centrum miasta

Spacerując ulicami Edynburga można natknąć się na kilka miejsc, które wyróżniają się wśród miejskiego krajobrazu. Jednym z nich jest Dean Village, czyli dawna wioska, którą z czasem pochłonęło miasto. Dean Village to malownicza, zielona dzielnica pełna zabytkowych, kamiennych budowli i tradycyjnej zabudowy. Uroku dodaje jej płynąca pomiędzy budynkami rzeka Water of Leith. To doskonałe miejsce na spacer i świetna sceneria do artystycznych zdjęć, które wyjdą piękne bez względu na porę roku i dnia.

#deanvillage

Street art na ścianach Colinton Tunnel

Na wielbicieli sztuki ulicznej, którzy kochają uwieczniać na zdjęciach wyjątkowe przykłady street artu, czeka w Edynburgu wyjątkowe miejsce – Colinton Tunnel. Podziemny tunel, który przed laty służył lokalnej kolei, dziś jest częścią ścieżki spacerowej. Jego ściany, niegdyś ponure i smutne, obecnie są pokryte imponującym, kolorowym muralem. Miejsce nie jest popularne wśród turystów, więc bez problemu można odwiedzić je z aparatem o dowolnej porze.

#colintontunnel

Autor: Agnieszka Muczyn

Poprzedni

Małe Muzeum w Dublinie: Skarbnica Historii i Kultury

Temperatura i pogoda w Manchesterze w ciągu roku

Następny

Dodaj komentarz