Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Miało być koszernie, wyszło koszmarnie

2011-02-19 Miało być koszernie, wyszło koszmarnie

Raczej koszerni pasażerowie nowej trasy lotniczej Londyn Luton (LTN) - Tel Awiw (TLV) oferowanej przez linie easyJet podczas ostatniego lotu mieli do wyboru niezbyt koszerne jedzenie. Do wyboru bowiem mieli bagietki z boczkiem lub... kanapki z szynką.

Kiedy tanie linie easyJet otwierały połączenie między Londynem i Tel Awiwem reklamowały posiłki na pokładzie, koszerne posiłki.


Airbus A319 linii easyJet (grafika: easyJet)

Dostępne miały być m.in. koszerne kanapki z pomidorem i jajkiem czy rodzaj precla z łososiem. Mięso ze świń szerokim łukiem miało omijać pasażerów na lotach z i do Izraela. W koszernej kuchni nie ma bowiem miejsca dla wieprzowiny.


Wieprzowina w kuchni ortodoksyjnych Żydów jest wykluczona (grafika: Flickr, CharlesFred)

Miało być koszernie, wyszło... koszmarnie. Skończyło się zgrzytem kulturowym. Izraelscy pasażerowie poskarżyli się na przewoźnika. Przewoźnik tłumaczył się zaś pomyłkowym zabraniem na pokład nie tych co trzeba pojemników z posiłkami z firmy cateringowej. Przeprosił także pasażerów za zaistniałą sytuację.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: