Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Matka: 12 lat, ojciec: 13 lat, babcia: 27 lat

2014-04-29 Matka: 12 lat, ojciec: 13 lat, babcia: 27 lat

W Wielkiej Brytanii dwunastolatka urodziła syna. Ojciec dziecka jest tylko rok starszy od matki. Babcia ma zaledwie 27 lat... bo podobnie jak córka zaszła w ciążę jako nastolatka.


(grafika: SXC (CC))

Nastoletnia matka zaszła w ciążę w wieku 11 lat, poznała zaś ojca dziecka wieku 10 lat. Pochodzi z północnego Londynu i należy ona do z najmłodszych matek w UK.

Młodzi rodzice chcą wychowywać swoje dziecko. Liczyć oni mogą na wsparcie dziadków. Podczas audycji radiowej w stacji LBC dziadek oświadczył bowiem, że jego córka i ojciec dziecka mogą liczyć na pełne wsparcie z pieniędzy zarobionych dzięki jego własnej pracy.

W 2012 roku w Anglii i Walii było 27 800 matek w ciąży poniżej 17 roku życia. Poniżej 14 roku życia było 53 matek. Utrzymanie nastoletniej matki kosztuje podatników w Wielkiej Brytanii 100 tys. funtów w ciągu pierwszych 5 lat.

Według wyliczeń gazety The Sun mając w chwili urodzenia 12 lat i 3 miesiące jest o 5 miesięcy młodsza niż dotychczasowa najmłodsza brytyjska matka Tressa Middleton, która urodziła w Edynburgu w 2006 roku. Najmłodszym ojcem pozostaje Sean Stewart z Bedford, który w 1998 roku liczył 12 lat w chwili urodzin jego dziecka.

Zanotowaną najmłodszą matką na świecie jest Lina Medina z Peru, która swojego syna Gerardo urodziła mając 5 lat, 7 miesięcy i 21 dni. Dziecko przyszło na świat w maju 1939 roku.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: