Londyn – miasto, które nigdy nie śpi

Tagi , , , , ,

Londyn – stolica Wielkiej Brytanii, oprócz atrakcji w ciągu dnia oferuje bogate życie nocne. Miasto to jest jednym z głównych ośrodków życia nocnego na całym świecie. Jest to miejsce niezwykle przyjazne dla turystów z całego świata, które posiada eleganckie hotele, doskonałe restauracje, liczne bary, klimatyczne puby i kluby nocne. Londyn to także bardzo popularne miejsce organizacji imprez takich jak wieczory panieńskie czy kawalerskie. Miasto słynie ze swojego zróżnicowanego życia nocnego, nie tylko w weekendy, ale także w dni powszednie. Z pewnością znajdziesz tu dzielnice, puby, bary, dyskoteki i kluby, które zaspokoją wszystkie gusta. Poniżej przygotowaliśmy artykuł opisujący słynne londyńskie dzielnice znane z bogatego nocnego życia, bary, puby oraz kluby nocne.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Najlepsze miejsca do imprezowania w Londynie

Londyn obfituje w bary, kluby muzyczne i puby w niemal każdej dzielnicy. Możesz cieszyć się nocnymi atrakcjami tego miasta z przyjaciółmi zarówno w weekendy, jak i w tygodniu. Jakie miejsca warto odwiedzić wieczorem i nocą, aby się dobrze bawić? Gdzie warto zorganizować swój wieczór kawalerski lub panieński?

Soho

Tętniące życiem ulice Soho są wymarzonym miejscem na spędzenie wieczoru i nocy. W ciągu dnia sprzedawcy i rzemieślnicy handlują różnymi towarami, począwszy od biżuterii i ubrań po oryginalne dzieła sztuki. Atmosfera panująca na ulicach Soho, jak i w barach znajdujących się w Soho jest niepowtarzalna. W Soho warto odwiedzić Club 49 Soho, St Moritz Club, The Box Soho, Graphic, Cahoots oraz Milk & Honey. Z pewnością spodoba Ci się atmosfera oraz wystrój tutejszych klubów muzycznych, pubów i barów. Co więcej, ceny są również całkiem przystępne.

Clapham

Clapham to dzielnica popularna wśród turystów i mieszkańców. Możesz posłuchać tu dobrej muzyki. Clapham North, Clapham South i Clapham Junction to miejsca, które oferują bogate życie nocne w tej dzielnicy. Infernos Nightclub, So. UK oraz 64th and Social to słynne kluby znajdujące się w Clapham. Adventure Bar, WC Wine and Charcuterie i Be At One Clapham Common to z kolei polecane bary. W miejscach tych na pewno spędzisz niesamowity wieczór i noc podczas swojego pobytu w Londynie. Jest to najbardziej polecana dzielnica Londynu, w której warto się zatrzymać na dłużej.

Elephant and Castle

Elephant and Castle to popularna wśród studentów i młodych ludzi dzielnica Londynu. Miejsce to słynie z wielu barów koktajlowych, klubów muzycznych oraz dyskotek. The Prince of Whales, The Elephant and Castle oraz The Albert Arms to słynne bary znajdujące się w dzielnicy Elephant and Castle. Great Suffolk Street Warehouse, The Boat Show Comedy Club i Tower Vape Shop to słynne kluby nocne znajdujące się w tej dzielnicy.

Brixton

Brixton to naszym zdaniem najlepsza dzielnica Londynu pod względem różnorodności barów. Znajdziesz tu wiele barów, które pozostają otwarte do późnych godzin nocnych, a niektóre są otwarte nawet przez całą noc. Ceny drinków, w tym wina, wódki, koktajli itp. są bardzo atrakcyjne. Jest to interesujące miejsce zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. The Shrub and Shutter, Seven at Brixton i The Blues Kitchen Brixton to słynne bary znajdujące się w tej dzielnicy. Z kolei Club 414, Brixton Jamm i Phonox to słynne kluby nocne leżące w Brixton.

Chelsea

Londyńska dzielnica Chelsea znana jest z klasycznych barów, klubów muzycznych i nocnych pubów. Jeśli szukasz dobrego miejsca do imprezowania w Londynie, to ta dzielnica jest jedną z najlepszych. Ye Old Chelsea Arms, Beaufort House Chelsea i Barts to słynne bary znajdujące się w tej dzielnicy. Słynne kluby nocne w Chelsea to 151 Club, Raffles Chelsea i Montezuma London Club. Kluby i bary otwarte są tu do wczesnych godzin porannych.

Kensington

Życie nocne w Kensington jest dość podobne do Chelsea. W obydwóch tych dzielnicach jest dość drogo. Jeśli masz mały budżet, to nie polecamy zabawy nocnej w tych miejscach. Kensignton oferuje wysokiej klasy bary, muzykę, puby oraz kluby nocne. Piano Kensington, K Bar i Balans Soho Society to słynne bary znajdujące się w tej dzielnicy.

Covent Garden

Covent Garden jest piękną dzielnicą Londynu, gdzie można zobaczyć wiele atrakcji w ciągu dnia, jak i w nocy. W tej dzielnicy spotkasz wielu wykonawców ulicznych. Nie brakuje tu także ciekawych barów i klubów. Dirty Martini, The Covent Garden Cocktail Club oraz Blame Gloria to słynne bary znajdujące się w tej dzielnicy. Jeśli szukasz dobrych klubów nocnych, to polecamy m.in.: Stringfellows, Roadhouse oraz Tropicana Beach Club.

Shoreditch

Dzielnica Shoreditch to świetne miejsce w Londynie, gdzie można spędzić całą noc w pubie lub w klubie. Znajdziesz tu mnóstwo młodych ludzi, doskonałe jedzenie, napoje, drinki oraz muzykę. Polecamy pobyt tutaj podczas Twojej wizyty w Londynie. The Original Shoreditch Pub Crawl, Nightjar oraz The Shoreditch Pub Crawl to słynne kluby w Shoreditch, gdzie można tańczyć przy muzyce świetnych DJ-ów. Jeśli chodzi o bary, to godne polecenia są m.in.: Bar Kick, Bull in a China Shop i Callooh Callay. Co ciekawe, w tej dzielnicy znajdują się najsłynniejsze kluby Londynu, a także na świecie.

Mayfair

Mayfair znajduje się w centrum Londynu. Dzielnica ta jest uznawana za ekskluzywną i dość ekstrawagancką. Znajdziesz tu popularne kluby nocne i bary takie jak na przykład: Mr Fogg’s Residence, The Luggage Room, Connaught Bar, No4 Mayfair oraz Carwash Nightclub. Playboy Club London to słynne kasyno, w którym możesz cieszyć się grami hazardowymi, drinkami i muzyką w tym samym czasie. Jeśli możesz pozwolić sobie na drogie drinki, to polecamy pobyt w tej dzielnicy, ponieważ Mayfair nigdy nie śpi.

Fitzrovia

Jest to jedna z historycznych dzielnic Londynu, w której znajduje się wiele zabytkowych miejsc. Nie brakuje tu również klubów, barów i pubów. The Social oraz Roxx Club to słynne bary znajdujące się w tej dzielnicy. The Social jest klubem muzycznym, w którym możesz spróbować dobrych drinków i bawić się przy muzyce na żywo. Do najpopularniejszych barów znajdujących się w Fitzrovia należą m.in.:The Lucky Pig Cocktail Bar, Bourne and Hollingsworth Bar oraz Reverend J W Simpson.

Kings Cross

Kings Cross to popularna dzielnica w Londynie, która słynie z bogatego życia nocnego. Jest tu wiele wysokiej klasy barów i dyskotek. Jednymi z najpopularniejszych klubów nocnych są na przykład: Scala oraz Club Inegales. Z kolei najsłynniejszymi pubami i barami w Kings Cross są The Parcel Yard, The Megaro Bar oraz Spiritland. Kings Cross jest dosyć drogą dzielnicą, w której mieszkają bogaci ludzie, dlatego też planując długi wieczór lub noc, musisz liczyć się z większymi kosztami za drinka lub wejście.

Kiedy najlepiej zaplanować nocne wyjście na miasto?

Zanim zaplanujesz noc w mieście, pamiętaj, że większość pubów zamyka się o 23:00 w tygodniu, od poniedziałku do soboty. Z kolei bary zwykle zamykane są pomiędzy północą a 1:30 w dni powszednie i weekendy. Kluby nocne zazwyczaj pozostają otwarte do około 4 i 5 rano. W Londynie można także znaleźć kilka klubów otwartych do 7 lub 8 rano w weekendy! Warto sprawdzić wcześniej godziny otwarcia klubu na oficjalnej stronie.

Nocne życie w Londynie

Londyn jest jednym ze słynnych nowoczesnych miast świata, które mają ogromne oferty nocnego życia. Londyn ma niesamowite bary, puby i kluby, które oferują taniec, napoje, muzykę i rozrywkę dla odwiedzających. Niektóre z dzielnic, w tym Shoreditch, Soho, i Elephant są dość znane pod względem życia nocnego i klubów nocnych. W każdej dzielnicy Londynu znajdziesz bary, gdzie można uzyskać najlepsze koktajle świata.

W weekendy zobaczysz wielu młodych ludzi wchodzących do klubów w grupach. Londyn jest miastem radości i zabawy i polecam Wam odwiedzić to miasto, aby cieszyć się historią w dzień i tajemnicą w nocy w nocnych klubach.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Wycieczka po wyspach Aran (Inis Mór, Inis Meáin, Inis Oírr) – hotele

Wakacje w Irlandii – z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz