Kiedy jechać do Londynu?

, Tagi , , , ,

Londyn to wyjątkowa, tętniąca życiem metropolia, która ma wiele do zaoferowania turystom poszukującym atrakcji zarówno w formie monumentalnych zabytków, jak i współczesnych rozrywek. Każdy turysta wie, że nie tylko dobrze zaplanowana trasa i lista atrakcji zagwarantuje udany pobyt, ale również odpowiednio wybrany termin wycieczki. Pogoda ma ogromne znaczenie dla komfortu zwiedzania, dlatego w dzisiejszym artykule opowiemy o klimacie panującym w Londynie w poszczególnych porach roku. Wskażemy też najlepsze miesiące na wakacje w Londynie.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jaka przedstawia się pogoda w Londynie w ciągu roku?

Londyn jest doskonałym symbolem oceanicznego, umiarkowanego klimatu – choć bazując na wielu dziełach filmowych i literackich, można by przypuszczać, że to miasto spowite we mgle i deszczu, w rzeczywistości charakteryzuje się umiarkowaną pogodą latem i wcale nie srogą zimą. Wilgotny klimat morski sprawia, że pogoda jest zmienna, ale nie oznacza, że nieustannie tam pada. Przybywając do Londynu, szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym, podobnie jak w Polsce, możemy liczyć się ze zmiennością pogody. Naprzemiennie występujące deszcz, chmury i promienie słońca to dla Londyńczyków standard. Jak zatem prezentuje się pogoda w poszczególnych porach roku?

Klimat w Londynie wiosną

Wiosna w Londynie to dla wielu turystów idealny czas na zwiedzanie. Łagodne temperatury za dnia sprawiają, że powietrze jest rześkie, ale nie mroźne. W marcu temperatura pokazuje około 10°C i znacznie obniża się wieczorem (do 0-3°C). Według statystyk w całym miesiącu jest około 21 dni słonecznych i 10 dni deszczowych, a opady utrzymują się na poziomie 42 mm w miesiącu.

W kwietniu następuje delikatne ocieplenie. Choć termometry pokazują w dzień zaledwie 2-4°C więcej niż w marcu, w mieście pojawia się coraz więcej turystów, którzy decydują się na spokojne wakacje bez tłumów. Wieczorem i w nocy wciąż jest chłodno, a opady utrzymują się na takim samym poziomie jak w miesiącu poprzednim.

Maksymalne temperatury w maju sięgają 16°C. W tym miesiącu Londyn jest również cieplejszy wieczorami. Temperatura na poziomie 7°C umożliwia rześkie, ale z pewnością przyjemniejsze odkrywanie Londynu nocą.

Klimat letni w Londynie

Wielu turystów może zdziwić, że lato w Londynie wcale nie jest tak upalne, jak można by przypuszczać. Pogoda w czerwcu utrzymuje się na podobnym poziomie, co w maju. Większość miesiąca jest słoneczna, a wieczory cieplejsze, termometry wskazują około 10°C.

Z kolei najcieplejszych dni w Londynie możemy spodziewać się w lipcu. W tym miesiącu w mieście panują najwyższe temperatury w roku, sięgające około 21°C. Dla niektórych zwiedzających pogoda ta może być idealna do przemierzania tajemniczych zakątków Londynu i kierowania się ku największym atrakcjom Wielkiej Brytanii. Większość miesiąca jest słoneczna.

Sierpień w Londynie, w odróżnieniu od sierpnia w Polsce, nie jest upalny, choć wciąż jest bardzo ciepło. Temperatura w ciągu dnia utrzymuje się na poziomie 20°C, a wieczorem 13°C. Umiarkowana pogoda sprzyja zwiedzaniu i przemierzaniu tras turystycznych pieszo lub rowerem.

Jak wygląda jesień w Londynie?

Wrzesień w Londynie wcale nie jest zapowiedzią typowo jesiennej pogody. Podczas całego miesiąca termometry wskazują około 18°C, a deszczowych dni jest zaledwie około 9. Słoneczne dni oraz zakończenie sezonu sprawiają, że miasto nie jest tak tłumnie oblegane przez turystów, co przyciąga zwiedzających ceniących spokój i brak pośpiechu.

Październik w Londynie wciąż jest miesiącem słonecznym, jednak temperatura spada i nie przekracza w dzień 14°C, z kolei w nocy wynosi około 8°C. Mimo wszystko wciąż wielu turystów decyduje się wyjechać właśnie w tym terminie. Orzeźwiające powietrze i promienie słońca tworzą doskonałe warunki do zwiedzania.

Londyn w listopadzie jest chłodny, ale 20 słonecznych dni sprawia, że klimat miasta nie staje się ponury, zamglony i wilgotny. Wręcz przeciwnie. Mimo tego, że jest chłodno – temperatura w dzień nie przekracza 9°C – turyści wciąż chętnie przyjeżdżają w listopadzie do Londynu. Zwiedzający cenią spokój i niższe ceny.

Zima w Londynie — czego można się spodziewać?

Zima w Londynie jest dość łagodna. Rzadko występują opady śniegu, a temperatura w grudniu utrzymuje się nadal powyżej 0°C. W dzień termometry wskazują maksymalnie 7°C. I co najciekawsze – wciąż jest słonecznie! Londyn rozpieszcza turystów i mieszkańców aż 20 dniami bez deszczu i zachmurzenia.

Pogoda w lutym i styczniu utrzymuje się na podobnym poziomie. W dzień nie przekracza 7°C, a w nocy nie spada poniżej 0°C. Najczęściej utrzymuje się w okolicy 1-2°C. W miesiącach tych jest aż 19-20 słonecznych dni, co sprawia, że zima w Londynie wcale nie jest ponura.

Pogoda w Londynie – kiedy wyjechać na wakacje?

Termin wyjazdu uzależniony jest przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jeśli lubisz rześkie powietrze i umiarkowaną temperaturę, najlepszymi miesiącami będą maj i czerwiec. Z kolei dla osób ceniących spacery w słońcu najlepszy będzie lipiec – najcieplejszy miesiąc w Londynie. Turyści polujący na zimowe i świąteczne atrakcje Londynu, takie jak jarmarki i festiwale, mogą odwiedzić stolicę Wielkiej Brytanii w grudniu.

Poprzedni

Jesień w Dublinie, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Carlisle – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

Następny

Dodaj komentarz