Jesień w Londynie, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

Tagi , , ,

Londyn to największe miasto, a raczej tętniąca życiem i atrakcjami stolica Wysp Brytyjskich. W tym wielomilionowym mieście zwykle wiele się dzieje, a na każdego z turystów czeka tam nieskończenie wiele atrakcji. Nic więc dziwnego, że z roku na rok podróżnych w Londynie przybywa, a niektórzy nawet decydują się na to, by zostać tam na znacznie dłużej. Nie da się jednak ukryć tego, że angielska pogoda jest wyjątkowo kapryśna. Doskonale zdajmy sobie sprawę z tego, że mieszkańcy Anglii, a także sami londyńczycy praktycznie nigdy nie rozstają się z parasolami i płaszczami przeciwdeszczowymi. Podróżni szukają więc idealnego momentu w roku na to, by odwiedzić Londyn. Czy więc warto udać się tam jesienią? Jaka pogoda i temperatura będzie czekać na nas na jesień w Londynie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jesień w Londynie – temperatury i pogoda

Angielska pogoda nie rozpieszcza zarówno turystów, jak i samych mieszkańców. Doskonale zdajmy sobie sprawę z tego, że Londyn często nazywany jest miastem wiecznych opadów i dość depresyjnej aury. Niemniej jednak nie oznacza to, że londyńczycy dokładnie każdy dzień spędzają na podziwianiu ulewnych deszczy z okien swojego domu. Wobec tego, jeśli zaplanowaliśmy odwiedzić Londyn w sezonie jesiennym, to jakiej pogody i temperatur możemy się spodziewać?

Temperatury w Londynie we wrześniu – czego mogą po angielskiej pogodzie spodziewać się turyści?

Wrzesień jest miesiącem, w którym w Londynie kwitnie jesienna aura. Choć dla wielu z nas wrzesień może być dopiero początkiem jesieni, to jednak Londyn przybiera wyjątkowo jesienne kolory. Z drzew zaczynają opadać liście, a temperatury powietrza znacznie się ochładzają. Zwykle termometry mieszkańców Londynu we wrześniu pokazują około 17-18 stopni Celsjusza. Niemniej jednak zdarzają się również i takie dni, w których temperatury nie spadają poniżej 20 stopni – są jednak one rzadkością. Warto zauważyć, że wrzesień jest całkiem korzystnym miesiącem na to, by złożyć wizytę w Londynie. Wynika to z faktu, że w dalszym ciągu występuje dość niewielka ilość opadów, a słońce dalej ogrzewa mieszkańców ciepłymi promieniami.

Londyńska pogoda w październiku – czego możemy oczekiwać w tym miesiącu?

Październik w Londynie z pewnością pozwoli turystom poczuć znaczne ochłodzenie i pozwoli im także zmierzyć się z nieco większą ilość opadów. Choć teoretycznie do zimy pozostały jeszcze dwa miesiące, to jednak mieszkańcy Londynu zaczynają się już do niej żywo przygotowywać. W październiku temperatury w Londynie utrzymują się na poziomie około 15-16 stopni Celsjusza. Z pewnością nie można uznać je za niskie, jednak występujący w tym okresie porywisty wiatr sprawia, że bez cieplejszych ubrań się nie obejdzie. Dodatkowo w październiku można także zderzyć się z o wiele większą ilością opadów i mniejszą ilością słonecznych dni. Jednocześnie dla turystów, którym chłodniejsze podmuchy wiatru zupełnie nie przeszkadzają, dalej jest to świetny moment na wizytę w Londynie.

Listopad w Londynie – jaka pogoda czeka na turystów?

Listopad w Londynie można uznać za swoisty przedsmak zimy. Niestety, w tym miesiącu da się wyczuć wyraźne ochłodzenie, które jednym z nas może nieco doskwierać, zaś innym wręcz przeciwnie. Mimo wszystko mieszkańcy Londynu w listopadzie zgodnie wyciągają z szafy ciepłe kurtki i czapki. Niestety temperatury w tym miesiącu zgodnie spadają nawet do 10 lub 11 stopni Celsjusza. Dodatkowo warto w tym miesiącu przygotować się także na znacznie większą ilość opadów. Nie wykluczone jest nawet i to, że w nocy będziemy mogli w Londynie doświadczyć pierwszych przymrozków. Jeśli jednak nieco większa ilość opadów i niższe temperatury zbytnio nam nie przeszkadzają, to nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić w Londynie ten jesienny okres.

Jesień w Londynie – czy warto jechać?

Zwykle turyści planują swoje podróże na sezon letni. Nie da się bowiem ukryć, że chcemy cieszyć się ciepłą i słoneczną pogodą. Warto jednak mieć na uwadze to, że Londyn w sezonie jesiennym może być dla nas o wiele bardziej atrakcyjny niż latem. Dlaczego? Otóż wszystko sprowadza się do niesamowitego klimatu w mieście, który sprawia, że możemy dosłownie wsiąkać w niewielkie uliczki pomiędzy nowoczesnymi zabudowaniami i spędzać czas w licznych kawiarenkach. Londyn jesienią staje się dosłownie niepowtarzalny i atmosfera panująca w mieście z pewnością jest nie do podrobienia.

Warto zauważyć również to, że w Londynie w dalszym ciągu nie brakuje w tym okresie atrakcji. Można korzystać z wielu udogodnień i po prostu poświęcić się w całości zwiedzaniu. Jesień w Londynie, choć z pozoru może wydawać się dość szara i deszczowa, to jednak gwarantuje nam niezapomniane wrażenia. Wielu podróżnych uważa, że to właśnie te trzy, jesienne miesiące pozwalają poczuć autentyczną atmosferę miasta i poznać jego prawdziwe oblicze. Deszcz i nieco niższe temperatury nie powinny więc stanowić dla nas zbytniej przeszkody w tym, by poznać Londyn od tej nieco innej strony. Z pewnością takiej podróży nie będziemy mogli żałować i utkwi ona na długo w naszej pamięci.

Poprzedni

TOP 5 urokliwych miejsc na wakacje w Wielkiej Brytanii

Wycieczka do Inverness – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz