Jesień w Dublinie, pogoda we wrześniu, październiku i listopadzie

, Tagi , , , ,

Jesień jest jedną z najlepszych pór roku na odwiedzenie Dublina. Klimat w Irlandii jest morski, umiarkowany oraz wilgotny. W związku z tym musisz być przygotowanym na dość częste opady deszczu. Jesień w Dublinie oznacza kolorowe drzewa w parkach, ciepłe ubrania i spędzanie czasu w przytulnych pubach. Dublin jesienią według mieszkańców prezentuje się najładniej. Jak kształtuje się pogoda we wrześniu, październiku oraz listopadzie w Dublinie? Czy warto odwiedzić Dublin jesienią?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Temperatury i pogoda w Dublinie na jesień

Pogoda w Dublinie – wrzesień

Na początku września w Dublinie średnie temperatury w ciągu dnia wynoszą około 18 st. C. Pod koniec miesiąca spadają do około 16 st. C. Bywają jednak dni z temperaturą na poziomie 21 st. C, szczególnie na początku miesiąca. We wrześniu zanotowano także rekordowo wysoką temperaturę, która wyniosła 24,6 st. C. Temperatury w nocy i o poranku zazwyczaj wynoszą 11 st. C na początku września, stopniowo spadając do około 9 st. C pod koniec miesiąca.


Możesz spodziewać się także kilku chłodnych poranków, z temperaturą na poziomie 5-6 st. C. Najniższa zanotowana temperatura w Dublinie we wrześniu wynosiła 1,2 st. C.

Około 14 dni we wrześniu jest słonecznych lub częściowo słonecznych, więc jest to świetna pora roku na zwiedzanie miasta. Deszcz pada średnio przez około 15 dni, jednak są to opady na poziomie 5 mm. Prędkość wiatru we wrześniu waha się od 12-15 km/h do 20-30 km/h, ale czasami może silniej powiać z prędkością 40-60 km/h, zwłaszcza pod koniec miesiąca. Dublin leży nad Morzem Irlandzkim, które we wrześniu jest dość chłodne, ze średnimi temperaturami w okolicach 14 st. C.  

W co się ubrać we wrześniu w Dublinie?

Wrzesień zwiastuje nadchodzącą jesień, więc ubierz na siebie kilka warstw ubrań. Temperatury w ciągu dnia są dość przyjemne, jednak późno w nocy i wcześnie rano mogą być dość niskie, zwłaszcza pod koniec miesiąca.

Pogoda w Dublinie – październik

Średnie temperatury w ciągu dnia w październiku w Dublinie wynoszą 15 st. na początku października i około 12-13 st. C pod koniec miesiąca. Oczywiście zdarzają się dni z temperaturą 18 st. C i więcej, zwłaszcza na początku miesiąca. Rekordowo wysoka temperatura zanotowana w Dublinie w październiku wynosiła 21 st. C. Temperatury wieczorem spadają do około 6-7 st. C. Może się zdarzyć także kilka chłodniejszych poranków, szczególnie pod koniec miesiąca.

Najniższą temperaturą zanotowaną w Dublinie w październiku było – 3.3 st. C. Zachmurzenie znacznie wzrasta w tym miesiącu, jednak nadal można liczyć na 13 dni słonecznych. W październiku wzrasta także ilość opadów deszczu. Średnio pada przez 17 dni w ciągu miesiąca i są to opady na poziomie 5 mm. Morze Irlandzkie w październiku jest zimne i ma temperatury około 12-13 st C.

W co się ubrać w Dublinie w październiku?

Jesień w Dublinie jest dość chłodna i wilgotna, więc najlepiej zabrać ze sobą koszulki z długim rękawem, kilka swetrów, ciepłe skarpety i wodoodporne buty. Dodatkowo możesz zabrać nieco grubsze spodnie, a także średniej grubości kurtkę.

Pogoda w Dublinie – listopad

W listopadzie średnie temperatury w Dublinie wynoszą około 12 st. C na początku miesiąca i spadają do 9-10 st. C pod koniec miesiąca. Zdarza się kilka cieplejszych dni, szczególnie na początku miesiąca z temperaturą bliską 15 st. C. Najwyższa zanotowana to dej pory temperatura w Dublinie w listopadzie to 18 st. C. Nocą i o poranku występują temperatury na poziomie 4-5 st. C. W listopadzie pojawiają się także przymrozki i temperatury oscylujące w granicach 0 st. C. Najniższą zanotowaną w listopadzie temperaturą było -8.4 st. C.

Podobnie jak w październiku można liczyć na 11-14 dni słonecznych i 17 dni deszczowych. Co ciekawe, w listopadzie występowały na przestrzeni lat także pierwsze opady śniegu. Morze Irlandzkie w listopadzie jest zimne z temperaturami wynoszącymi około 13 st. C na początku miesiąca, do prawie 11 st. C pod koniec tego miesiąca.

W co się ubrać w Dublinie w listopadzie?

Listopad w Dublinie jest już zimny, więc planując pobyt w tym mieście, zabierz cieplejsze ubrania takie jak na przykład: koszule z długim rękawem, swetry, grube skarpety i jesienne buty. Dodatkowo przyda się ciepła kurtka lub płaszcz oraz rękawiczki.

Czy warto jechać do Dublina na jesień?

Jesień w Dublinie jest dość chłodna i występuje większe zachmurzenie oraz opady deszczu. Jednak miasto o tej porze prezentuje się niezwykle ładne. Odkrywanie Dublina jesienią jest niezwykle fascynujące, ponieważ odbywa się jeszcze wiele wydarzeń plenerowych. Jeśli jesteś miłośnikiem pieszych wędrówek, to jest to doskonały czas, aby zobaczyć dublińskich góry, pobliskie parki miejskie lub zamki. Jesień to także jedna z najpiękniejszych pór roku w Dublinie. Wówczas drzewa i rośliny zmieniają swoje kolory na odcienie pomarańczy, czerwieni i złota. Niebo także wydaje się być bardziej błękitne niż kiedykolwiek. Temperatury znacznie spadają i w końcu jest odpowiedni pretekst do tego, aby usiąść przed kominkiem z gorącą czekoladą lub grzanym winem w jednym z dublińskich pubów.

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Wycieczka do Lavenham – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Kiedy jechać do Londynu?

Następny

Dodaj komentarz