Ile kosztują wakacje w Londynie, co warto wiedzieć?

Tagi , , , , ,

Nie da się ukryć, że polscy turyści coraz chętniej decydują się na to, by spędzić wakacje w malowniczym Londynie. Choć spędzanie lata głównie kojarzy się nam z piaszczystymi plażami i szeregiem słonecznych dni, a pogoda w Londynie jest mocno grymaśna, to jednak miasto to ma magnetyczną siłę przyciągania. Zabytki i atrakcje, które znajdziemy w Londynie, z pewnością są wyjątkowe i skutecznie zastąpią nam nawet najbardziej słoneczne plaże. Jednak przeciętny turysta doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w Londynie płacimy w funtach. Ich kurs do złotego jest teraz wyjątkowo niekorzystny. W przybliżeniu 1 funt to 5 złotych, co nie napawa optymizmem. Wobec tego jakie napotkamy ceny w Londynie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Koszt dojazdu do Londynu z Polski

Zanim rozpoczniemy na dobre nasze wakacje w Londynie, oczywistym jest fakt, że musimy dostać się na miejsce. W praktyce więc oznacza to rozpoczęcie kalkulacji naszych wydatków. Na dobrą sprawę do Londynu możemy dostać się na trzy sposoby:

  • własnym samochodem;
  • samolotem;
  • zorganizowanym transportem drogowym.

Finalna cena jest więc uzależniona od tego, na którą z możliwości się zdecydujemy. Zacznijmy jednak od podróży własnym samochodem. Oczywiście przyjmujemy, że zatankujemy w Polsce do pełna, wówczas już na wstępie musimy liczyć się z wydatkiem około 300-600 złotych. Następnym przystankiem na tankownie będzie już prawdopodobnie Wielka Brytania. Za litr paliwa lub diesla zapłacimy tam odpowiednio 6,20 i 7,30 złotych. Już na tym etapie koszty naszej podróży znacznie rosną. Dodatkowo trzeba doliczyć koszt przeprawy promowej lub podróż tunelem pod kanałem La Manche, co równe jest kolejnym wydatkom w wysokości co najmniej 1,5-2 tysiąca złotych. W samym Londynie trzeba doliczyć koszty parkowania, więc ten sposób podróży nie będzie ekonomiczny.

Z kolei zorganizowany transport drogowy, czyli autobusy, zabiorą nas w podróż do Londynu już za około 500-600 złotych, jednak taka podróż może trwać nawet 12-18 godzin. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się więc być podróż samolotem. Wówczas jeśli uda się nam zarezerwować odpowiednio wcześnie bilety, nieco poza sezonem, możemy cieszyć się ich wyjątkowo atrakcyjną ceną już od 150-200 złotych w obie strony. Wobec tego, jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów podróży do Londynu z Polski, zdecydujmy się na podróż samolotem.

Ceny hoteli w Londynie

W momencie kiedy mamy już zarezerwowane bilety na podróż do Londynu, wówczas przychodzi również moment na zarezerwowanie sobie miejsc noclegowych. Analogicznie, musimy tu doliczyć kolejne wydatki. W jakiej ilości? Otóż wszystko zależy od tego, jaki standard noclegu wybierzmy. Najtańszym rozwiązaniem są hostele na obrzeżach miasta, gdzie za noc zapłacimy około 50-80 złotych. Jednak mamy do dyspozycji jedynie łóżko w wieloosobowym pokoju i prysznic.

Popularnym rozwiązaniem są więc pensjonaty i motel typu „Bed and Breakfast”, gdzie za noc zapłacimy już około 150 złotych od osoby. Licząc jednak na znacznie wyższy standard, będziemy z pewnością poszukiwać hoteli. Trzy- i czterogwiazdkowe hotele na obrzeżach Londynu lub w dalszych dzielnicach to koszt od 250 i więcej złotych za noc. Poszukując luksusowego hotelu blisko centrum miasta, musimy już liczyć się z o wiele większym wydatkiem- od 500 złotych w górę za noc dla jednej osoby. Wobec tego finalna cena noclegów w Londynie będzie zależała już tylko i wyłącznie od naszych preferencji i oczekiwań.

Ceny w Londynie – ile zapłacimy za posiłek?

Po podliczeniu kosztów przelotów oraz miejsc noclegowych w Londynie nie możemy zapomnieć również o tym, by spróbować angielskiej kuchni i zadbać o swoje wyżywienie podczas wakacji. Naturalne jest to, że prędzej czy później zdecydujemy się na posiłek w jednej, z londyńskich restauracji. Jaki będzie koszt takiej przyjemności? Otóż standardowe lokalne restauracje oferują sałatkę z kurczakiem za około 50 złotych, a tradycyjne, angielskie fish and chips, czyli rybę z frytkami za około 80 złotych. Zupa dnia, która jest w londyńskich restauracjach niezwykle popularna, będzie nas z kolei kosztowała około 25-30 złotych. Doliczając do tego tradycyjne, angielskie piwo lub inny napój, musimy liczyć się z kolejnym wydatkiem oscylującym w granicach 10-15 złotych.

Z kolei jeśli wybierzmy się na obiad do popularnej restauracji typu fast-food wówczas za hamburgera z wołowiną zapłacimy już około 9 złotych, a za frytki około 6 złotych. Dobrym i ekonomicznym rozwiązaniem staje się więc ograniczenie jedzenia na mieście i przygotowywanie posiłków we własnym zakresie. Wówczas ceny w sklepach spożywczych będą dla nas o wiele bardziej przystępne. Za chleb, bułki czy mleko nie zapłacimy bowiem więcej niż około 2-6 złotych. Z kolei za słone lub słodkie przekąski i napoje zapłacimy około 5-10 złotych. Różnice w cenie – jak widać – są dość znaczące, o czym z pewnością warto pamiętać, planując wakacje w Londynie.

Ceny w Londynie – ile kosztują atrakcje?

Będąc w Londynie, nie możemy odmówić sobie także skorzystania z atrakcji, jakie miasto to ma nam do zaoferowania. Oczywiście największą popularnością cieszą się muzea, do których wejście będzie wiązało się dla nas z kolejnym, dodatkowym wydatkiem. Bilety wstępu do londyńskich muzeów nie są tanie. Zdarza się, że ceny mogą sięgać nawet 100-150 złotych. Turyści powinni jednak pamiętać, że bardzo często muzea organizują dni otwarte i czasowe wystawy, wówczas turyści mogą je odwiedzić całkowicie za darmo. Takie informacje odnośnie darmowych wejściówek do muzeów w Londynie najlepiej sprawdzać na ich oficjalnych stronach internetowych.

Z kolei jeśli marzy się nam skorzystanie w London Eye, wówczas nie będziemy już mogli liczyć na taryfę ulgową. Jest to kultowa i największa atrakcja Londynu, a bilety są wyjątkowo drogie. Jeśli zdecydujemy się je zakupić przez Internet, wówczas ich cena będzie oscylowała w granicach 170-200 złotych od osoby- dzieci i osoby z legitymacją studencką lub szkolną mają prawo do skorzystania ze zniżek. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup biletów bezpośrednio w kasach przy London Eye, wówczas ich cena może nawet przekroczyć 250 złotych dla jednej osoby. Warto więc również pamiętać o tym, że zakup biletów online może okazać się dla nas korzystniejszym rozwiązaniem.

Poprzedni

Hotele Westport – lista TOP rekomendowanych noclegów

Co zobaczyć i zwiedzić w Irlandii Północnej, TOP 10 atrakcji must see

Następny

Dodaj komentarz