Hastings – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje, przewodnik

, Tagi , , , ,

Wakacje w Wielkiej Brytanii mogą być dla większości z nas spełnieniem marzeń, choć musimy się do nich przekonać. Faktem jest, że angielska pogoda zwykle nie rozpieszcza turystów, co może niektórych z nas skutecznie zniechęcić do podróży. Dodatkowo warto wspomnieć, że wyobrażając sobie wakacje na Wyspach Brytyjskich, z pewnością nasze pierwsze kroki skierujemy w stronę Londynu. Jeśli jednak marzymy o tym, by nieco odpocząć od zatłoczonego i żyjącego w pośpiechu miasta, wówczas warto udać się do Hastings – portowej i inspirującej miejscowości na angielskim wybrzeżu.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak można dostać się miasteczka Hastings?

Nie da się ukryć, że Hastings jest jednym z dość kameralnych miasteczek na angielskim wybrzeżu. Na stałe zamieszkuje je jedynie 92 tysiące mieszkańców. Łatwo więc można się domyślić, że miasteczko nie jest obsługiwane przez międzynarodowy port lotniczy. Nic więc dziwnego, że niektórzy turyści mogą mieć dylemat odnośnie tego, jak można się tam dostać? Okazuje się, że nie będzie to zbyt wielkim problemem. Hastings znajduje się jedynie 66 mil na południe od Londynu. Wobec tego, to właśnie tam turyści powinni zarezerwować swoje bilety w pierwszej kolejności, a następnie zaplanować dalszy etap swojej podróży. Okazuje się, że mogą oni wybrać następujące możliwości dojazdu do Hastings:

 • wypożyczony samochód – jeśli lewostronny ruch, który obowiązuje w Anglii, nam nie przeszkadza, wówczas możemy zdecydować się na to, by na lotnisku w Londynie wypożyczyć samochód. Wówczas cała podróż do Hastings nie powinna zająć nam więcej niż około 2 godziny. Cały czas będziemy poruszać się na południe od Londynu w kierunku wybrzeża drogą oznaczoną jako M45.
 • komunikacja miejska – okazuje się, że podróż komunikacją miejską z Londynu do Hastings będzie o wiele krótszym rozwiązaniem i zajmie nam około 1,5 godziny. Niemniej jednak z samego lotniska musimy dostać się w pierwszej kolejności na stację London Bridge. Następnie wybieramy pociąg Southeastern, który dowiezie nas już bezpośrednio do Hastings.

Turyści, którzy wybierają podróż komunikacją miejską, powinni zakupić bilety online przed planowanym przejazdem.

Co można i co warto zwiedzić w Hastings?

Miasteczko być może nie jest jednym z największych, jakie tylko możemy znaleźć na Wyspach Brytyjskich. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że zabraknie nam atrakcji i inspirujących zakamarków, które z całą pewnością warto będzie zwiedzić. Wobec tego, jakie zabytki i atrakcje turystyczne czekają na nas w Hastings?

Muzeum Rybaków Net Lofts

Miasto ma wyjątkowo rybacką przeszłość. Muzeum Rybaków tak naprawdę jest otwartym skansenem z „loftów” czyli tradycyjnych, rybackich szop. To właśnie tam zapoznamy się z najstarszymi kurtami i rodzajami sieci, jakie wykorzystywane były do połowów.

Zamek Hastings

Na wzgórzu, nieopodal miasteczka Hastings, znajdziemy także zabytkowe ruiny średniowiecznego zamku. Ta potężna twierdza spełniała rolę obronną, a ciekawostką jest fakt, że przetrwała ona wieloletnie erozje, trzęsienia ziemi oraz inne kataklizmy. W zamku tym regularnie odbywają się pokazy, które możemy podziwiać za drobną opłatą.

Stare Miasto Hastings

Hastings to miasteczko o wieloletniej historii. Dowodem na to jest nic innego jak tylko Stare Miasto, które jest po brzegi wypełnione zabytkami. Znajdziemy tam budynki sakralne oraz ciekawe obiekty architektoniczne, które pozwolą nam poczuć niesamowity i lekko średniowieczny klimat miasteczka.

Hastings Country Park

Jeśli kochamy przyrodę i szukamy w Hastings miejsca, w którym będziemy mogli wypocząć w jej otoczeniu, to warto wybrać się do Hastings Country Park. Jest to rezerwat przyrody, a także popularny teren rekreacyjny wśród mieszkańców. Znajdziemy tam ciekawe gatunki roślinności, a także miejsca na zorganizowanie pikniku.

Abbey Battelfield

W 1066 roku odbyła się jedna z najważniejszych bitew w historii Anglii – bitwa pod Hastings. To właśnie pod samym Hastings znajdziemy uroczą, maleńką wioskę, która jest upamiętnieniem tej bitwy. Oczywiście znajdziemy tam także ruiny zabytkowych, obronnych twierdz, których nie możemy przegapić.

Czy w Hastings można wynająć samochód?

Jeśli należymy do tego grona turystów, którzy nie zdecydowali się dojechać do Hastings samochodem z Londynu, wówczas możemy się zastanawiać, czy istnieje możliwość wynajęcia auta już na miejscu. Otóż nie powinno być z tym większego problemu. W Hastings działa prężnie kilka renomowanych wypożyczalni samochodu, a co więcej, możemy zarezerwować wybrane auto jeszcze przed przyjazdem. Wówczas zagwarantujemy sobie to, że będzie ono na nas czekało już na miejscu. Z pewnością jest to jedno z większych udogodnień.

Gdzie można zaparkować samochód?

Skoro wypożyczyliśmy już samochód, to możemy również zastanawiać się, gdzie go zaparkować. Okazuje się, że możliwości jest całkiem wiele. W Hastings główne parkingi znajdują się przy ulicach i są wyznaczone białymi liniami. Oczywiście warto mieć na uwadze to, że są to parkingi płatne. Z racji tego, że historyczne centrum miasta wyłączone jest z ruchu kołowego, zorganizowane są blisko niego parkingi dla turystów. Te miejsca parkingowe również są płatne.

Kiedy najlepiej jechać do Hastings? – pogoda i temperatura w ciągu roku

Nie da się ukryć, że angielska pogoda zwykle nie rozpieszcza turystów. Wobec tego mogą się oni zastanawiać, kiedy najlepiej jest jechać do Hastings? Otóż okazuje się, że jeśli liczymy przede wszystkim na słońce i minimalne ilości opadów, to najlepszą porą na odwiedzenie miasta będzie sezon od maja do września. Jesień w Hastings również jest dość łagodna, szczególnie jeśli chodzi o temperatury. Możemy się bowiem spodziewać nawet 17 stopni Celsjusza. Niemniej jednak jesienią miasteczko nawiedzane jest przez pokaźne ulewy, więc warto się do tego przygotować.

Gdzie można dobrze zjeść w Hastings? – TOP3 rekomendowane restauracje

Jeśli chcemy spróbować prawdziwiej, angielskiej kuchni, wówczas w Hastings będziemy mieć ku temu wiele możliwości. Warto udać się na lunch do:

 • Rustico Neapolitan – to lokal, który nie powinien zmylić nas swoją nazwą. Jest to połączenie kuchni włoskiej oraz angielskiej w najlepszym wydaniu;
 • Shish – to popularny lokal wśród turystów i miejscowych z lokalną kuchnią;
 • Undercliffe House – to malowniczo zlokalizowany lokal przy samym wybrzeżu. Oferuje on najlepsze dania kuchni angielskiej.

Najlepsze hotele i obiekty noclegowe w Hastings – gdzie warto nocować?

Baza noclegowa w Hastings również jest dość dobrze rozwinięta. Na jakie hotele warto więc zwrócić uwagę? 

TOP3 Najlepsze noclegi dla rodzin z dziećmi w Hastings

Jeśli do Hastings wybieramy się z całą rodziną, wówczas warto zatrzymać się w:

 • Hilside Way – to przestronne apartamenty w Hastings, idealne dla rodzin z dziećmi.
 • Redwood Lodge – to również hotel polecany dla rodzin z dziećmi.
 • Cinque Ports Retreat – ten hotel sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi, a dodatkowo znajduje się w centrum Hastings.

TOP3 najbardziej luksusowe noclegi w Hastings

Jeśli zależy nam na wysokim standardzie zakwaterowania, możemy zatrzymać się w:

TOP3 noclegi w Hastings w przystępnej cenie

Jeśli zależy nam na niskobudżetowych obiektach noclegowych, możemy zatrzymać się w:

 • Seashel – w tym hotelu zatrzymamy się już za 90 złotych za noc od osoby;
 • Spring Cottage – hotel oferuje zakwaterowanie za 120 złotych od osoby;
 • Old Town Central – to hotel w centrum Hastings, w którym zatrzymamy się za 150 złotych od osoby.
Poprzedni

Hotele w Glasgow – lista TOP rekomendowanych noclegów

Hotele w Inverness – lista TOP rekomendowanych noclegów

Następny

Dodaj komentarz