Gdzie znajduje się droga Dark Hedges?

Tagi , , , , , ,

Malownicza droga Dark Hedges znajduje się w północnej części Irlandii Północnej, w hrabstwie Antrim, około 60 kilometrów od Belfastu. Dokładna lokalizacja to Bregagh Road, pomiędzy wsiami Armoy i Stranocum. Ta aleja drzew rozciąga się na długości około 1 km i stanowi jeden z najbardziej fotografowanych zabytków przyrody w Irlandii Północnej. Otoczona polami i wzgórzami, droga ta tworzy niesamowity widok, który przyciąga turystów z całego świata. Stare buki, posadzone w XVIII wieku, uformowały się w malowniczy tunel, którego gęste, splątane gałęzie tworzą niepowtarzalną atmosferę. Promienie słońca przedzierające się przez liście drzew dodają temu miejscu jeszcze więcej uroku i tajemniczości.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Jak dojechać do Dark Hedges z Belfastu?

Z Belfastu istnieje kilka opcji dotarcia do Dark Hedges. Najwygodniejszą jest podróż samochodem, co zajmuje około godziny jazdy. Należy kierować się na północ autostradą M2, a następnie zjechać na drogę A26 w kierunku Coleraine i Ballycastle. Po minięciu Armoy, należy skręcić w lewo na Bregagh Road. Droga ta jest wąska i kręta, co dodaje jej uroku, ale jednocześnie wymaga ostrożnej jazdy. Warto pamiętać, że ze względu na dużą popularność tego miejsca, parking przy Dark Hedges może być czasami zatłoczony.

Alternatywnie, można skorzystać z transportu publicznego, dojeżdżając pociągiem do Ballymoney, a następnie taksówką do Dark Hedges. Wiele firm oferuje również zorganizowane wycieczki z Belfastu, które obejmują wizytę w Dark Hedges oraz innych atrakcjach regionu. Takich jak Giant’s Causeway czy Carrick-a-Rede Rope Bridge. Wycieczki te są wygodną opcją dla tych, którzy nie chcą martwić się o transport i planowanie trasy.

Niezależnie od wybranego środka transportu, warto zarezerwować sobie wystarczająco dużo czasu na podziwianie i robienie zdjęć. To miejsce ma niepowtarzalny urok, a spacer wśród starych buków pozwala poczuć się jak w innym świecie. Warto również pamiętać o odpowiednim obuwiu i okryciu, ponieważ pogoda w Irlandii Północnej może być zmienna.

Ciekawostki

To aleja buków posadzonych w XVIII wieku przez rodzinę Stuartów jako imponująca aleja prowadząca do ich rezydencji Gracehill House. Drzewa te, liczące obecnie ponad 200 lat, uformowały się w malowniczy tunel, którego gęste, splątane gałęzie tworzą niesamowity widok. Miejsce to zyskało ogromną popularność po pojawieniu się w serialu „Gra o tron”. Przedstawiono je jako Królewską Drogę, którą podróżowali bohaterowie serii.

Według lokalnej legendy, wśród drzew można dostrzec ducha Szarej Damy, która miała być duchem jednej ze służących lub córki Jamesa Stuarta, właściciela Gracehill House. Opowieści mówią, że Szara Dama pojawia się wśród drzew, a jej obecność można wyczuć w chłodnym powiewie wiatru lub delikatnym szelescie liści. Ta tajemnicza historia dodaje Dark Hedges jeszcze więcej uroku i tajemniczości.

Niestety, ogromna popularność tego miejsca przyniosła również pewne problemy. Z powodu dużej liczby turystów i szkód wyrządzonych przez autobusy, droga Bregagh Road została zamknięta dla ruchu kołowego, aby chronić drzewa. Obecnie można podziwiać Dark Hedges tylko pieszo lub rowerem. Władze lokalne podjęły również kroki w celu ochrony tego unikalnego miejsca, wprowadzając ograniczenia i zasady dla odwiedzających.

Pomimo tych wyzwań, Dark Hedges pozostaje jedną z najbardziej malowniczych i ulubionych atrakcji turystycznych w Irlandii Północnej. Jej niepowtarzalny urok i związek z kultowym serialem „Gra o tron” przyciągają rzesze fanów fantasy z całego świata.

Dlaczego warto odwiedzić Dark Hedges?

Dark Hedges to miejsce obowiązkowe dla każdego miłośnika przyrody i serialu „Gra o tron”. Ta unikalna aleja drzew oferuje niezapomniane widoki i możliwość sfotografowania się na kultowej lokacji filmowej. Pomimo tłumów turystów, atmosfera tego miejsca pozostaje magiczna i tajemnicza, a spacer wśród starych buków pozwala poczuć się jak w innym świecie.

Jednym z głównych powodów, dla których warto odwiedzić Dark Hedges, jest jej niepowtarzalne piękno. Stare drzewa, splątane gałęzie tworzące tunel i promienie słońca przedzierające się przez liście tworzą obraz, który zapiera dech w piersiach. Niezależnie od pory roku, to miejsce oferuje niesamowite widoki i możliwości fotograficzne.

Dla fanów serialu „Gra o tron”, Dark Hedges ma dodatkową atrakcję – możliwość stanąć na Królewskiej Drodze, którą podróżowali bohaterowie serii. Spacer tą samą aleją, którą przemierzali Arya Stark, Gendry i inni, pozwala poczuć się jak w samym sercu Westeros. Fani mogą odtworzyć kultowe sceny i zrobić pamiątkowe zdjęcia na tej legendarnej lokacji filmowej.

Bliskość innych atrakcji, takich jak Giant’s Causeway czy Carrick-a-Rede Rope Bridge, czyni Dark Hedges idealnym przystankiem podczas zwiedzania północnej Irlandii. Można połączyć wizytę w tym magicznym miejscu z odkrywaniem innych cudów natury i historii regionu.

Poprzedni

Bilety i zwiedzanie muzeum sztuki w Liverpoolu – Walker Art Gallery

Zwiedzanie stadionu Liverpoolu – Anfield Stadium

Następny

Dodaj komentarz