Gdzie spać w Dublinie, dzielnice, noclegi

, Tagi , , , ,

Dublin to miasto malowniczo położone na wybrzeżu Morza Irlandzkiego. Jak wiadomo, jest to stolica i jednocześnie największe miasto Irlandii, które po brzegi wypełnione jest zabytkami i innymi atrakcjami. Dublin z całą pewnością nieco różni się od typowych i znanych nam europejskich stolic. Miasto to jest nieco mniejsze i oferuje nam nieco spokojniejszą atmosferę. Właśnie to sprawia, że Dublin cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów. Śmiało można powiedzieć, że każdy znajdzie w tym mieście „coś” dla siebie. Jednocześnie jeśli decydujemy się na samodzielne zorganizowanie dla siebie wycieczki do Dublina, to z pewnością będziemy poszukiwać także najlepszych noclegów. W których dzielnicach miasta warto więc nocować i jakie są najlepsze hotele w Dublinie, które można tam znaleźć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!

Dzielnica Tallaght, czyli nieoficjalne centrum Dublina

Dzielnica Tallaght może śmiało zostać nazwana nieoficjalnym centrum Dublina. Jest to bowiem dzielnica z największym skupiskiem ludności – zamieszkuje ją ponad 115 tysięcy osób. Dodatkowo dzielnica ta uważana jest również za jedną z najbardziej rozrywkowych. Okazuje się, że znajdziemy tam dosłownie wszystko – od klubów nocnych, po luksusowe butiki i ekskluzywne restauracje. Oczywiście nie zabraknie tam również wyjątkowych obiektów noclegowych, a co najważniejsze, do ścisłego centrum Dublina będziemy mogli dostać się jedynie w kilka chwil.

Najlepsze hotele w Dublinie w Tallaght

Wspomniane już zostało, że w dzielnicy Tallaght nie brakuje prestiżowych obiektów noclegowych, więc turyści będą mieć nieograniczone możliwości wyboru. Warto szczególną uwagę zwrócić na następujące hotele:

 • Conrad Dublin – to wyjątkowo ekskluzywny hotel butikowy oceniony na pięć gwiazdek. Znajduje się on w południowej części Tallaght, czyli tej, która najściślej przylega do centrum Dublina. Hotel ten zagwarantuje nam dostęp do całego szeregu udogodnień i bliskość przystanków komunikacji miejskiej.
 • Sweet Inn – Charming Near Guinessto kolejny pięciogwiazdkowy hotel w dzielnicy Tallaght. Znajduje się on nieco dalej od ścisłego centrum Dublina, jednak wokół niego znajduje się wiele przystanków komunikacji miejskiej, wiec z dojazdem do centrum nie będzie najmniejszego problemu.
 • The Westin Dublin – to również pięciogwiazdkowy i wyjątkowo luksusowy obiekt noclegowy w dzielnicy Tallaght. Znajdziemy w nim cały szereg udogodnień, a jednocześnie do centrum Dublina będziemy mieli jedynie kilka kilometrów.

Rathmines – zabytkowe przedmieście Dublina

Jeśli cenimy sobie spokój i absolutnie wyjątkową atmosferę, to świetnym rozwiązaniem dla nas okaże się pobyt w dzielnicy Rathmines. Jest to dzielnica, która pełni rolę południowych przedmieść Dublina. Niemniej jednak jest to dzielnica z niespotykaną ilością zabytków i klimatycznych miejsc. Można ją określić mianem „hipsterskiej”, gdyż panująca tam atmosfera jest powolna, a mieszkańcy nigdy się nigdzie nie spieszą. Baza noclegowa być może nie jest tam aż tak „luksusowa”, jednak turyści nie będą mieć powodów do narzekań. Dodatkowo dzielnica ta jest świetnie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta.

Najlepsze hotele w Dublinie w dzielnicy Rathmines

Wspomnieliśmy już, że hotele w dzielnicy Rathmines – szczególnie jeśli chodzi o obiekty luksusowe – oferują nam dość ograniczone możliwości. Niemniej jednak z pewnością istnieje kilka obiektów noclegowych, na które warto zwrócić uwagę. Należą do nich:

 • Lesson Brighe Guesthouse – to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się w północnej stronie dzielnicy – czyli najbliżej centrum Dublina. Hotel ten oferuje nam dość wysokie standardy i bliskość komunikacji miejskiej.
 • The Westbury Hotel – to jeden z pięciogwiazdkowych obiektów noclegowych w dzielnicy Rathmines. Jest to hotel zaliczany do grona obiektów butikowych, a co za tym idzie, oferuje on nam najwyższe standardy. Warto wiedzieć, że jest to hotel zlokalizowany w południowej części Rathmines – około 14 kilometrów od centrum. Jednak bliskość przystanków komunikacji miejskiej sprawi, że szybko dostaniemy się w każdą część Dublina.
 • The Merrion Hotel – to również pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy. Znajduje się on w samym sercu dzielnicy Rathmines w otoczeniu wielu zabytków. Gwarantuje on zakwaterowanie z uwzględnieniem maksymalnie wysokich standardów.

Crumlin – urocza i rozrywkowa dzielnica blisko centrum Dublina

Crumlin to jedna z bardziej wyjątkowych części Dublina, która jest głównie popularna wśród ludzi młodych. Znajduje się ona dość blisko centrum miasta, a co więcej, jest ona z nim świetnie skomunikowana. Crumlin to dzielnica, w której zamieszkuje około 70 tysięcy mieszkańców, a jej centralnym punktem jest największy w Irlandii Szpital Dziecięcy. Niemniej jednak Crumlin zaoferuje nam dostęp do wielu lokali gastronomicznych oraz butików, a także może pochwalić się świetnie rozwiniętą bazą noclegową i rozrywkową.

Najlepsze hotele w Dublinie w dzielnicy Crumlin

Crumlin jest dzielnicą Dublina często wybieraną przez turystów. Zwykło się mówić, że znajdą tam oni dosłownie wszystko to, co może być im potrzebne. Jeśli zaś chodzi o najlepsze i najbardziej prestiżowe obiekty noclegowe w tej części miasta, to warto zwrócić uwagę na:

 • Hilton Dublin Kilmainham – to hotel ze słynnej już rodziny hoteli Hilton. Jest to obiekt pięciogwiazdkowy, który znajduje się w centralnej części dzielnicy Crumlin. Zagwarantuje on nam dostęp do całego szeregu udogodnień, a także łatwy dojazd do ścisłego centrum Dublina.
 • Aloft Dublin City – to kolejny pięciogwiazdkowy obiekt, który znajduje się dosłownie na granicy dzielnicy Crumlin z City of Dublin. Wobec tego decydując się na nocleg w tym prestiżowym hotelu, będziemy nocować praktycznie w centrum miasta!
 • Louis Fitzgerald Hotel – to również pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się w zachodniej części dzielnicy Crumlin – nieco dalej od centrum. Oferuje on wysokie standardy, a wokół niego znajdziemy kilka stacji kolei miejskiej.

Clontarf – spokojna dzielnica praktycznie w centrum Dublina

Clontarf to jedna z niewielkich dzielnic Dublina, która położona jest tuż nad Morzem Irlandzkim i graniczy ona z centrum Dublina. Zamieszkuje ją jedynie 30 tysięcy osób, a co za tym idzie, jest ona wyjątkowo spokojna. Nie brakuje w niej atrakcji i dublińskiej plaży, której bliskość w sezonie letnim może wydawać się turystom wyjątkowo atrakcyjna. Dodatkowo nie można zapominać o tym, że w Clontarf znajdziemy wiele barów i restauracji oraz miejsc rozrywki.

Najlepsze hotele w dzielnicy Clontarf

W dzielnicy Clontarf nie znajdziemy zbyt wielu wyjątkowo prestiżowych obiektów noclegowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dzielnica ta jest dość kameralna. Niemniej jednak warto zwrócić uwagę na następujące obiekty noclegowe:

 • Sweet Inn – Spacious Grand Canal – to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy w dzielnicy Clontarf. Znajduje się on blisko linii brzegowej i oferuje panoramiczne widoki na plaże i morze. Do centrum Dublina jest jedynie 2 kilometry.
 • The Marker Hotel – The Leading Hotel of the World – to również pięciogwiazdkowy hotel w dzielnicy Clontarf. Oferuje on standardy na miarę hoteli butikowych. Do centrum Dublina dojedziemy w około 20 minut.

Porady i wskazówki dla turystów poszukujących noclegu w Dublinie – co warto wiedzieć?

Turyści poszukujący noclegów w Dublinie z pewnością będą chcieli nocować jak najbliżej centrum. Warto jednak pamiętać o tym, że w tym momencie nie znajdziemy obiektów noclegowych w przystępnej cenie. Baza hotelowa blisko centrum Dublina cechuje się prestiżem, za którym idą wysokie koszty. Jeśli chcemy znaleźć w Dublinie nieco tańsze hotele, możemy ich szukać w dzielnicach nieco dalej od centrum jak np. Drumcondra – 10 kilometrów od centrum, czy też Jobstown – 14 kilometrów od centrum. Każda część miasta jest świetnie ze sobą skomunikowana, więc z pewnością nie będziemy mieli większych problemów z dostaniem się do centrum. Dodatkowo rezerwując noclegi z odpowiednim wyprzedzeniem, możemy liczyć na nieco bardziej atrakcyjne ceny, niż w przypadku rezerwacji wykonywanych na ostatnią chwilę. Warto więc o tym pamiętać.

Poprzedni

Wycieczka do Glasgow – co zobaczyć, hotele, noclegi, atrakcje

Taksówki w Londynie, ceny, praktyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz