Nowości  Region  Atrakcje  Noclegi    
 


WyspyBrytyjskie.pl > Fałszywe sklepy - propaganda sukcesu na szczyt G8

2013-06-04 Fałszywe sklepy - propaganda sukcesu na szczyt G8

Z okazji spotkania grupy G8 skupiającej osiem najbardziej wpływowych państw świata w Irlandii Północnej lokalne, opuszczone z powodu kryzysu sklepy i lokale zostały... oblepione folią mającą imitować ich prężne działanie.


Folia oklejająca zamknięty rok temu sklep mięsny we wsi Belcoo ukazuje wystawione tam mięso. Na zamkniętych drzwiach przyklejone jest zdjęcie ukazujące otwarte drzwi i wnętrze lokalu. (zrzut ekranu: The Telegraph)

W tej samej wsi Belcoo była apteka imituje działający sklep z wyposażeniem biurowym. W innym miejscu jest fałszywa kawiarnia.

W powyższy lub na inne sposoby udekorowanych zostało w sumie ponad 100 nieruchomości w hrabstwie Fermanagh, niedaleko turystycznego resortu nad jeziorem Lough Erne. Do tego resortu obejmującego 5 gwiazdkowy hotel i pole golfowe w dniach 17-18 czerwca 2013 przybędą rządzący 8 najbardziej wpływowych państw świata (USA, Rosja, UK, Francja, Niemcy, Włochy, Japonia i Kanada). Będą wśród nich Barack Obama, Angela Merkel, François Hollande i brytyjski premier David Cameron. Na szczyty G8 zapraszany jest także przewodniczący Komisji Europejskiej, który jest przedstawicielem Unii Europejskiej.


Jezioro Lough Erne na czas szczytu zostanie... w całości zamknięte (grafika: Wikipedia)

Podczas gdy lokalni przedsiębiorcy w ostatnich latach zmagają się z kryzysem, czego efektem są puste lokale, to do samego zabezpieczenia imprezy z całego UK przybędzie aż 3 tys. policjantów. Mają oni m.in. pilnować, aby po jeziorze nie pływały w tym czasie żadne łódki lub motorówki. Szczyt ma być także zabezpieczany przez brytyjskie wojsko.

Według brytyjskiego premiera organizacja szczytu grupy G8 ma być "znakomitą reklamą" dla Północnej Irlandii, graniczącego z Irlandią części Zjednoczonego Królestwa (UK). Faktycznie. Takiej propagandy sukcesu nie powstydziłby się towarzysz Gierek.

Wsparcie

Wesprzyj dalszy rozwój serwisu internetowego WyspyBrytyjskie.pl. Nie blokuj i reaguj na reklamy, sprawdź poniższe strony naszych partnerów. W ten sposób zapewniasz sobie dalsze informacje o Wielkiej Brytanii i Irlandii za darmo.

WyspyBrytyjskie.pl na serwisach społecznościowych: